НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ МОНЕТАРНОЇ ПОЛІТИКИ
ЛИСТ
18.03.2003 N 14-011/749-1937
Начальникам територіальних управлінь
Національного банку України
Операційному управлінню НБУ
Керівникам банків України
Асоціації українських банків
Щодо постанови Національного банку України
від 05.03.2003 N 79
Для використання в практичній роботі Національний банк України повідомляє, що відповідно до постанови Правління Національного банку України від 05.03.2003 N 79 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.03.2003 за N 207/7528, внесені зміни до Положення про кредитування, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28.09.95 N 246 такого змісту:
1. Перше речення пункту 2 після слова "діяльності" доповнити словами "а також фізичні особи", а після слова "консорціумний" доповнити словами "споживчий тощо".
2. Друге речення пункту 2 виключити.
3. Пункт 9 доповнити новим абзацом такого змісту:
"При наданні споживчих кредитів (у тому числі шляхом відкриття кредитних ліній) для фізичних осіб цільовий характер використання може бути передбачений у кредитному договорі за згодою сторін".
4. Абзац третій пункту 10 викласти в такій редакції:
"Кредити в іноземній валюті надаються резидентам України та юридичним особам-нерезидентам - банківським установам".
5. У пункті 11 слова "суб'єкти господарської діяльності" замінити словом "позичальників".
6. Абзац другий пункту 12 викласти в такій редакції:
"Банки приймають рішення щодо надання кредитів позичальникам відповідно до своїх статутів та внутрішніх положень, які регулюють кредитну діяльність".
7. Перше речення пункту 36 викласти в такій редакції:
"36. Комерційний кредит - це товарна форма кредиту".
8. У пункті 37 слова "між юридичними особами" замінити словами "між суб'єктами лізингу".
9. Пункт 44 викласти в такій редакції:
"44. Споживчий кредит - кредит, який надається фізичним особам-резидентам України на придбання споживчих товарів та послуг".
10. Пункти 51 та 52 виключити.
11. Пункт 53 викласти в такій редакції:
"53. За порушення умов цього Положення до банків можуть бути застосовані заходи впливу відповідно до законодавства України".
12. У тексті Положення форму кредитного договору виключити.
Зазначені зміни запроваджуються в практичну діяльність з 25 березня 2003 року.
Перший заступник Голови А.П.Яценюк