МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 02.07.2003 N 170
Про рішення щодо скарги приватного підприємства
"Форзард-ТМ"
Відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ), наказу Міністерства економіки від 04.12.2000 N 264, наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 08.04.2002 N 102, а також на підставі висновку щодо розгляду скарги приватного підприємства "Форвард-ТМ" стосовно організації та здійснення процедури закупівлі Державним комітетом України по земельних ресурсах комп'ютерної техніки (оголошення про закупівлю у бюлетені "Вісник державних закупівель", 2003 р., N 14 (114). огол. N 3898 (КОМ)) НАКАЗУЮ:
1. Задовольнити скаргу приватного підприємства "Форвард-ТМ" і визнати недійсними результати процедури закупівлі Державним комітетом України по земельних ресурсах комп'ютерної техніки.
2. Державному комітету України по земельних ресурсах привести свою тендерну документацію у відповідність із законодавством, користуючись висновком, що додається, та провести нову процедуру закупівлі.
3. Управлінню державних закупівель довести цей наказ до відома приватного підприємства "Форвард-ТМ" та Державного комітету України по земельних ресурсах протягом п'яти робочих днів з дня його підписання.
Міністр В.Хорошковський
Затверджено
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
02.07.2003 N 170
Висновок
щодо організації та здійснення Державним комітетом
України по земельних ресурсах процедури закупівлі
комп'ютерної техніки
За результатами розгляду скарги приватного підприємства "Форвард-ТМ" щодо процедури закупівлі Державним комітетом України по земельних ресурсах (далі - Замовник) комп'ютерної техніки та на підставі наданих Замовником матеріалів установлено:
тендерна документація, яка надавалась Замовником виконавцям для підготовки ними тендерних пропозицій, не відповідає вимогам статті 21 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (1490-14) зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 434-15 ), а саме:
питома вага цінового критерію додатка 6 "Критерії та методика оцінки тендерних пропозицій" не може бути нижчою 70 відсотків (частина восьма статті 26 зазначеного Закону ( 1490-14 );
критерії оцінки містять питому вагу кожного з них, але не визначено методики присудження балів по кожному з критеріїв оцінки. Інакше кажучи, у тендерній документації фактично відсутня методика оцінки тендерних пропозицій. За такої методики Замовник не має змоги винести об'єктивне та неупереджене рішення щодо визначення переможця торгів;
пунктом 20.1 (б) тендерної документації встановлена вимога щодо необхідності внесення тендерного забезпечення, однак пункт 5 додатка 1 тендерної документації зазначає, що тендерне забезпечення не вимагається;
пункти 27.2 та 27.5 статті 27 "Процедура оскарження" тендерної документації суперечать статтям 36 та 37 зазначеного Закону ( 1490-14 ) та є дискримінаційними, оскільки обмежують установлене законодавством право учасника на оскарження дій замовника;
додаток 4 "Технічні вимоги" містять посилання на конкретні торговельні марки обладнання, яке закуповується;
відсутні основні умови, що обов'язково будуть включені до договору про закупівлю чи проекту договору про закупівлю;
відсутні строки поставки техніка;
вимоги статті 22 "Умови захисту вітчизняного товаровиробника" повинні відповідати вимогам, визначеним статтею 6 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 434-15 ).
Згідно зі статтею 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) скарга приватного підприємства "Форвард-ТМ" стосовно організації процедури закупівлі Замовником комп'ютерної техніки визнається задоволеною.
Директор департаменту економіки оборони,
правоохоронної діяльності та державних закупівель В.Козуб