МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.07.2003 N 182
Про рішення щодо скарги АТЗТ "Квазар-Мікро Техно"
Відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ), наказу Міністерства економіки від 04.12.2000 N 264, наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 08.04.2002 N 102, а також на підставі висновку щодо розгляду скарги АТЗТ "Квазар-Мікро Техно" стосовно організації та здійснення Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний інститут" процедури закупівлі за державні кошти ліцензійного програмного забезпечення (оголошення про закупівлю в бюлетені "Вісник державних закупівель", 2003 р., N 12 (112), огол. N 3538 (КОМ) НАКАЗУЮ:
1. Задовольнити скаргу АТЗТ "Квазар-Мікро Техно" та визнати недійсними результати проведення процедури закупівлі Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний інститут" ліцензійного програмного забезпечення.
2. Національному аерокосмічному університету ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний інститут" усунути виявлені порушення, керуючись висновком, що додається, та провести нову процедуру закупівлі.
3. Управлінню державних закупівель довести цей наказ до відома Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний інститут", АТЗТ "Квазар-Мікро Техно" та Міністерства освіти і науки України протягом п'яти робочих днів з дня його підписання.
В.о. Міністра В.Першин
Затверджено
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
10.07.2003 N 182
Висновок
щодо організації та здійснення Національним
аерокосмічним університетом ім. М.Є.Жуковського
"Харківський авіаційний інститут" процедури
закупівлі ліцензійного програмного забезпечення
За результатом розгляду скарги АТЗТ "Квазар-Мікро Техно" щодо здійснення Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний інститут" (далі - Замовник) процедури закупівлі ліцензійного програмного забезпечення і на підставі наданих скаржником та Замовником матеріалів установлено:
1. Тендерна документація, яка надавалась Замовником учасникам для підготовки ними тендерних пропозицій, не відповідає вимогам Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ), зокрема:
у підпунктах 6.3, 19.3 і 21.4 тендерної документації вираз "може" носить двоякий та дискримінаційний характер, оскільки така норма не встановлює чітких умов, за яких тендерну пропозицію буде відхилено чи ні;
пунктом 10 тендерної документації Замовником висунута норма щодо наявності відомостей про обладнання, що не відповідає вимогам самого предмета закупівлі, оскільки закуповувалось ліцензійне програмне забезпечення;
пунктом 12 документації визначені умови надання тендерного забезпечення та випадки, у яких воно не повертається. Так, підпунктом 12.4 визначено, що тендерні пропозиції, які не супроводжуються тендерним забезпеченням, відхиляються, що суперечить інформації, зазначеній в оголошенні про проведення процедури закупівлі, та інструктивній частині тендерної документації, оскільки в цих документах вимога щодо надання тендерного забезпечення відсутня;
у підпункті 13.4 Замовником було дозволено пропонувати умови, що відрізняються від умов тендерної документації, тобто дозволено подавати альтернативну тендерну пропозицію (стаття 1 Закону ( 1490-14 ). У такому випадку тендерна документація обов'язково повинна містити спосіб оцінки і порівняння таких пропозицій (стаття 21 Закону);
підпунктом 23.1 тендерної документації порушено вимоги статей 11 і 15 Закону ( 1490-14 ). Цими статтями визначено вичерпний перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій і відмови в участі у процедурі закупівлі. Розширення цього переліку не допускається;
встановлені у пункті 26 тендерної документації вимоги порушують статті 36 і 37 Закону ( 1490-14 ), оскільки вони обмежують встановлене законодавством право учасника процедури закупівлі на оскарження дій Замовника. У разі надходження скарги Замовник зобов'язаний у будь-якому випадку зупинити процедуру закупівлі на 15 робочих днів;
зазначені в пункті 28 тендерної документації терміни укладання договору не узгоджуються з термінами, визначеними статтею 29 Закону ( 1490-14 );
невірно складено методику оцінки тендерних пропозицій. Така методика оцінки не є прозорою та не дає змоги винести об'єктивне та неупереджене рішення про переможця торгів. Так, Замовником в один критерій, відповідно до якого пропозиціям присуджується 10 балів, були включені такі позиції, як можливість відстрочення платежу, часткової передплати, система зниження вартості залежно від обсягу поставки, наявність сертифікатів, термін виконання замовлення, умови доставки та ін., без зазначення питомої ваги кожної позиції, що порушує основний принцип Закону - прозорість. Згідно з протоколом оцінки тендерних пропозицій із зазначеного переліку враховувався лише один критерій (позиція) - умови оплати і постачання устаткування (при закупівлі програмного забезпечення), що є відхиленням від критеріїв і методики, визначених у тендерній документації. Крім того, присудження балів тендерним пропозиціям кожним членом тендерного комітету є неефективним і непрозорим, оскільки їх розрахунки у протоколі оцінки не відображаються.
2. Відповідно до статті 17 Закону ( 1490-14 ) та наказу Міністерства економіки від 03.11.2000 N 235 "Про затвердження форм звітів про результати здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти та інструкцій щодо їх заповнення" (в даний час нова редакція наказу від 20.05.2003 N 129 звіт про результати процедури закупівлі складається після підписання обома сторонами договору про закупівлю.
Відповідно до статті 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) та з урахуванням висновку скарга АТЗТ "Квазар-Мікро Техно" визнається задоволеною.
Директор департаменту економіки оборони, правоохоронної
діяльності та державних закупівель В.Козуб