МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ
29.10.2003 N 297

Про рішення щодо скарги ЗАТ "Концерн Алекс"

Відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ), наказу Міністерства економіки від 04.12.2000 N 264, наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 08.04.2002 N 102, а також на підставі висновку щодо розгляду скарги ЗАТ "Концерн Алекс" стосовно здійснення Управлінням державтоінспекції України в Дніпропетровській області процедури закупівлі за державні кошти радіостанцій спецзв'язку приймально-передавальних (оголошення про закупівлю в бюлетені "Вісник державних закупівель", 2003 р., N 21 (121), огол. N 5723 (ТРП) наказую:

1. Задовольнити скаргу ЗАТ "Концерн Алекс" в частині визнання результатів торгів недійсними відповідно до висновку, що додається, та визнати недійсними результати здійснення Управлінням державтоінспекції України в Дніпропетровській області процедури закупівлі за державні кошти радіостанцій спецзв'язку приймально-передавальних.

2. Управлінню державтоінспекції України в Дніпропетровській області усунути виявлені порушення, керуючись висновком, що додається, та провести нову процедуру закупівлі з дотриманням вимог законодавства.

3. Управлінню методології, правового забезпечення та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до ЗАТ "Концерн Алекс", Управління державтоінспекції України в Дніпропетровській області і Міністерства внутрішніх справ України протягом п'яти робочих днів з дня його підписання.

Міністр В.Хорошковський

Затверджено
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
29.10.2003 N 297

Висновок
щодо розгляду скарги ЗАТ "Концерн Алекс" стосовно
здійснення Управлінням державтоінспекції України
в Дніпропетровській області процедури закупівлі
за державні кошти радіостанцій спецзв'язку
приймально-передавальних

За результатом розгляду скарги ЗАТ "Концерн Алекс" стосовно здійснення Управлінням державтоінспекції України в Дніпропетровській області (далі Замовник) процедури закупівлі за державні кошти радіостанцій спецзв'язку приймально-передавальних установлено:

1. Тендерна документація, яка надавалась Замовником виконавцям для підготовки ними тендерних пропозицій, не відповідає вимогам Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ), зокрема:

у пункті 22.1 тендерної документації порушено вимоги статей 11 і 15 Закону ( 1490-14 ). Цими статтями визначено вичерпний перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій і відмови в участі у процедурі закупівлі. Розширення цього переліку не допускається;

у пунктах 6.2 і 20.4 тендерної документації вираз "може" носить двоякий та дискримінаційний характер, оскільки така норма не встановлює чітких умов, за яких тендерну пропозицію буде відхилено чи ні;

пункт 12.4 тендерної документації не узгоджується з терміном "альтернативна тендерна пропозиція" (стаття 1 Закону ( 1490-14 );

у тендерній документації відсутній спосіб оцінки і порівняння альтернативних тендерних пропозицій;

пунктом 17.1 Замовником порушено право учасників процедур закупівель на оскарження дій Замовника, оскільки відсутність представника учасника на процедурі розкриття тендерних пропозицій ніяким чином не впливає на право оскарження;

у пункті 20.1 тендерної документації Замовником встановлено, що кожна пропозиція повинна містити підтвердження про надання тендерного забезпечення, хоча в самій тендерній документації тендерне забезпечення не вимагається;

у пункті 23.2 тендерної документації порушено вимоги статті 29 Закону (1490-14 ), оскільки повідомлення про акцепт надається протягом 5 календарних днів не лише переможцю, а й усім учасникам процедури закупівлі;

статтею 26 Закону ( 1490-14 ) визначено, що розкриття тендерних пропозицій відбувається в день закінчення строку їх подання. Таким чином, розкриття пропозицій 22.10.2003 при кінцевому терміні подання пропозицій 19.10.2003 є порушенням зазначеної статті;

у тендерній документації усупереч статті 21 Закону ( 1490-14 ) відсутні:

перелік критеріїв та методика їх оцінки для визначення найкращої тендерної пропозиції;

основні умови, які обов'язково будуть включені до договору про закупівлю або проекту договору про закупівлю.

2. У тендерній документації Замовником не зазначено можливості подання тендерних пропозицій до частин предмета закупівлі (стаття 21 Закону (1490-14), а тому вибір декількох переможців і укладення з ними договору про закупівлю є порушенням законодавства.

3. Відповідно до наказу Міністерства економіки та питань європейської інтеграції України від 20.05.2003 N 129 "Про затвердження форм звітів про результати здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти та інструкцій щодо їх заповнення" звіт про результати здійснення закупівель оформлюється після укладання договору про закупівлю. Наданий Замовником звіт від 01.10.2003 N 25 складено з порушеннями вимог зазначеного наказу.

З урахуванням зазначеного та відповідно до статті 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) скарга ЗАТ "Концерн Алекс" стосовно здійснення Управлінням державтоінспекції України в Дніпропетровській області процедури закупівлі за державні кошти радіостанцій спецзв'язку приймально-передавальних визнається задоволеною в частині відміни результатів торгів.

Виконуючий обов'язки директора департаменту з питань координації
державних закупівель та державного замовлення Р.Колишко


Документи що посилаються на цей