МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
06.09.2005 N 271

Про рішення щодо скарги
ТОВ "Діагностичні системи - Україна"

Відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ), наказу Міністерства економіки України від 04.12.2000 N 264 "Про затвердження Порядку розгляду скарг учасників процедур державних закупівель щодо організації та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти" наказую:

1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги ТОВ "Діагностичні системи - Україна" стосовно організації та здійснення Головним управлінням економіки Житомирської обласної державної адміністрації процедури закупівлі за державні кошти діагностичних тест-систем (оголошення про закупівлю в бюлетені "Вісник державних закупівель", 2005 р., N 28 (197), огол. 09904 (МЕД), що додається.

2. Визнати скаргу ТОВ "Діагностичні системи - Україна" частково задоволеною згідно з висновком, що додається.

3. Головному управлінню економіки Житомирської обласної державної адміністрації продовжити процедуру закупівлі з урахуванням висновку, що додається.

4. Управлінню методології, правового забезпечення та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до відома ТОВ "Діагностичні системи - Україна", товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "ХіМеК", Головного управління економіки Житомирської обласної державної адміністрації та Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів з дня його підписання.

Перший заступник Міністра С.Романюк

Затверджено
Наказ Міністерства
економіки України
06.09.2005 N 271

Висновок
щодо розгляду скарги ТОВ "Діагностичні
системи - Україна" стосовно організації
та здійснення Головним управлінням економіки
Житомирської обласної державної адміністрації
процедури закупівлі за державні кошти
діагностичних тест-систем

За результатом розгляду скарги ТОВ "Діагностичні системи - Україна" (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення Головним управлінням економіки Житомирської обласної державної адміністрації (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти діагностичних тест-систем та на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів установлено, що тендерна документація, яка надавалась Замовником учасникам для підготовки тендерних пропозицій, не повною мірою відповідає вимогам Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) (далі - Закон), зокрема:

у підпунктах 6.2 і 11.1 тендерної документації вислів "може" має двоякий і дискримінаційний характер, оскільки не встановлює чітких умов, за яких тендерну пропозицію буде відхилено, а тому він повинен бути виключений. Крім того, наявність у підпункті 11.1 тендерної документації такого вислову не узгоджується із статтею 27 Закону ( 1490-14 ), згідно з якою тендерні пропозиції відхиляються, якщо вони не відповідають вимогам тендерної документації. Аналогічна ситуація і щодо вислову "має право", зазначеного в підпункті 25.3 тендерної документації;

у підпункті 25.1 тендерної документації порушено вимоги статті 11 Закону ( 1490-14 ). У цій статті визначено вичерпний перелік підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі. Розширення переліку не допускається, тому слова "чи перебуває в подібній ситуації" необхідно виключити;

установлена в пункті 4 специфічних вимог, зазначених у медико-технічних вимогах тендерної документації, вимога про те, що "якість тест-систем має бути підтверджена документами з оцінки в одному з рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я незалежних дослідницьких центрів щодо якості та репрезентативності відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Соціально-економічні проблеми ВІЛ/СНІДу, наркоманії та алкоголізму в Україні та шляхи їх розв'язання" від 03.02.2004 N 1426 ( 1426-15 )", має ознаки дискримінації. Зазначена постанова має рекомендаційний характер та стосується лише тест-систем вітчизняного виробництва. Тому таку вимогу необхідно або виключити, або зазначити, що вона виконується на добровільних засадах і не повинна впливати на розгляд та відхилення тендерних пропозицій;

зазначена в підпункті 7.4 додатка 2 до тендерної документації вимога щодо надання копії дистриб'юторської угоди або доручення виробника (дистриб'ютора) продукції щодо можливості здійснення поставки медикаментів у такій редакції має ознаки дискримінації, оскільки вона некоректно визначена. Замовником не встановлено, хто саме повинен мати можливість здійснення поставки медикаментів. Крім того, виробник (дистриб'ютор) не зобов'язаний надавати подібні доручення;

у пункті 5 медико-технічних вимог тендерної документації зазначено, що "тест-системи постачатимуться одним постачальником в повному комплекті". Замовник торгів самостійно погодився врахувати зауваження Скаржника щодо цього пункту, тому він повинен внести зміни до нього з метою уникнення застосування дискримінаційних дій.

Згідно із статтею 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) та з урахуванням зазначеного скарга ТОВ "Діагностичні системи - Україна" визнається частково задоволеною.

Виконуючий обов'язки заступника директора департаменту з питань
координації державних закупівель та державного замовлення С.Яременко


Документи що посилаються на цей