КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
XI сесія IV скликання

РІШЕННЯ
N 241/3702 від 18.10.2005

Про вжиття заходів щодо перерахування
з Державного бюджету України до міського
бюджету міста Києва додаткової дотації
у сумі 971344900 грн. 00 коп.

Відповідно до статті 142 Конституції України ( 254к/96-ВР ), пункту 18 статті 2 Бюджетного кодексу України ( 2542-14 ), частини 1 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), статті 63 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" ( 1344-15 ), враховуючи постанову господарського суду міста Києва від 07.10.2005 по справі N 41/538 за позовом Київської міської ради до Державного казначейства України, Міністерства фінансів України, третя особа: Кабінет Міністрів України про зобов'язання перерахувати 971344900 грн. 00 коп., усвідомлюючи нагальність фінансування потреб міського господарства, Київська міська рада вирішила:

1. Направити звернення депутатів Київської міської ради до Президента України та Кабінету Міністрів України, згідно з додатками 1, 2 до цього рішення.

2. Просити Президента України Ющенка В.А. зобов'язати Кабінет Міністрів України вжити відповідних заходів щодо перерахування Державним казначейством України та Міністерством фінансів України додаткової дотації за 2004 рік в сумі 971344900 грн. 00 коп. з єдиного казначейського рахунку до міського бюджету міста Києва.

3. Просити Прем'єр-міністра України Єханурова Ю.I. зобов'язати Міністерство фінансів України (Пинзеник В.М.) та Державне казначейство України (Шлапак А.В.) забезпечити перерахування додаткової дотації в сумі 971344900 грн. 00 коп. з єдиного казначейського рахунку до міського бюджету міста Києва.

4. Доручити Управлінню державного казначейства у м. Києві (Копитов С.М.) забезпечити у жовтні 2005 року виконання постанови господарського суду міста Києва від 07.10.2005 по справі N 41/538.

5. Делегувати депутатів Київської міської ради Борисова В.Д., Новак Н.В., Сташука В.Ф., Андрієвського Д.Й., Присяжнюка В.К. до складу комісії Кабінету Міністрів України з ведення переговорів щодо повернення міському бюджету міста Києва додаткової дотації в сумі 971344900 грн. 00 коп. відповідно до постанови господарського суду міста Києва від 07.10.2005 по справі N 41/538.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію).

Київський міський голова О.Омельченко

Додаток 1
до рішення Київради
від 18.10.2005 N 241/3702

Звернення
депутатів Київської міської ради
до Президента України

З метою стимулювання регіонів до нарощування доходів загального фонду державного бюджету законодавцем у законах про Державний бюджет України з 2001 року було запроваджено спеціальний механізм - додаткову дотацію, що складалася за результатами перевиконання надходжень доходів загального фонду державного бюджету понад річні розрахункові обсяги, встановлені у державному бюджеті на відповідний рік.

Стаття 63 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" ( 1344-15 ) встановлює, що надходження доходів загального фонду державного бюджету у грошовій формі на відповідні аналітичні рахунки, відкриті на ім'я Управління Державного казначейства в місті Києві понад річні розрахункові обсяги, визначені у додатку N 6 до цього Закону, розподіляються між Державним бюджетом України та відповідними місцевими бюджетами у таких пропорціях: до міського бюджету міста Києва - 100 відсотків.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2004 N 151 "Про затвердження Порядку визначення та перерахування додаткових дотацій з державного бюджету до місцевих бюджетів", Державне казначейство та фінансові органи забезпечують перерахування додаткових дотацій до місцевих бюджетів згідно з Порядком, затвердженим цією постановою, який також визначає процедуру перерахування та обчислення додаткової дотації та розподілу її між державним та відповідними місцевими бюджетами.

Пункт 9 зазначеного Порядку передбачає, що за даними річного звіту, результати остаточних розрахунків за додатковими дотаціями 2004 року повинні бути віднесені на взаємні рахунки між бюджетами та погашені у місячний строк. Зазначена операція відображається в обліку та звітах про виконання державного та місцевих бюджетів 2005 року.

Сума дотації виникла у 2004 у розмірі 971344,9 тис. гривень відповідно до діючого на той період Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (1344-15 ).

Отже, відповідно до цього Порядку додаткова дотація визначається і відображається в обліку у 2005 році за наслідками виконання державного бюджету 2004 року ( 1344-15 ). Іншим чином визначити та здійснити виплати перевищення надходжень доходів бюджету у вигляді додаткової дотації, що утворюються понад річні розрахункові обсяги бюджету, неможливо.

Право територіальної громади на вказані кошти гарантується положеннями Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (280/97-ВР ).

Зокрема, Конституція України ( 254к/96-ВР ) статтею 7 проголошує, що місцеве самоврядування в Україні гарантується.

Відповідно до статті 140 Конституції України ( 254к/96-ВР ) місцеве самоврядування - це право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

При цьому відповідно до статті 142 вищевказаного Закону ( 254к/96-ВР ) основою місцевого самоврядування є доходи місцевих бюджетів. Право на які закріплене за територіальною громадою міста Києва частиною 1 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ).

Враховуючи, що передбачені статтею 63 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" ( 1344-15 ) кошти не були перераховані до міського бюджету міста Києва, Київською міською радою подано до господарського суду м. Києва позовну заяву до Державного казначейства України, Міністерства фінансів України, третя особа: Кабінет Міністрів України про зобов'язання перерахувати 971344900 грн.

07.10.2005 постановою господарського суду м. Києва позовні вимоги Київської міської ради задоволено повністю та зобов'язано Державне казначейство України та Міністерство фінансів України забезпечити перерахування додаткової дотації за 2004 рік в сумі 971344900 грн. 00 коп. з єдиного казначейського рахунку до міського бюджету міста Києва.

Натомість 17.10.2005 об 11-34 год. на офіційному Інтернет-сайті Міністерства фінансів України розміщено виступ Міністра фінансів України Пинзеника В.М., у якому він зазначив, що: "Забрати сьогодні із бюджету 971 млрд. грн. означає забрати в кожного лікаря, вчителя, в т.ч. київського, зарплату, в кожного пенсіонера, в т.ч. київського, пенсії".

Виступ Міністра фінансів України Пинзеника В.М. може створити хибне враження мешканців територіальної громади міста Києва про дійсне призначення цих коштів.

Так, відповідно до рішення Київради від 21.04.2005 N 251/2826 "Про внесення змін до рішення Київради від 28.12.2004 N 1050/2460 "Про бюджет міста Києва на 2005 рік" кошти, що мали надійти, як додаткова дотація планувалося спрямувати на вирішення нагальних потреб міського господарства, серед яких: продовження будівництва лінії метрополітену з вводом в експлуатацію нової станції, капітальний ремонт та реконструкцію міських магістралей, укріплення матеріальної бази міських установ соціально-культурної сфери.

У зв'язку з цим ми, депутати Київської міської ради, як представники інтересів територіальної громади міста Києва, вважаємо за необхідне довести до Вашого відома, що неперерахування Державним казначейством України та Міністерством фінансів України додаткової дотації створює серйозну загрозу виконанню міського бюджету міста Києва на 2005 рік та обмежує права мешканців територіальної громади міста Києва.

Заступник міського голови - секретар Київради В.Яловий

Додаток 2
до рішення Київради
від 18.10.2005 N 241/3702

Звернення
депутатів Київської міської ради
до Кабінету Міністрів України

З метою стимулювання регіонів до нарощування доходів загального фонду державного бюджету законодавцем у законах про Державний бюджет України з 2001 року було запроваджено спеціальний механізм - додаткову дотацію, що складалася за результатами перевиконання надходжень доходів загального фонду державного бюджету понад річні розрахункові обсяги, встановлені у державному бюджеті на відповідний рік.

Стаття 63 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" ( 1344-15 ) встановлює, що надходження доходів загального фонду державного бюджету у грошовій формі на відповідні аналітичні рахунки, відкриті на ім'я Управління Державного казначейства в місті Києві понад річні розрахункові обсяги, визначені у додатку N 6 до цього Закону, розподіляються між Державним бюджетом України та відповідними місцевими бюджетами у таких пропорціях: до міського бюджету міста Києва - 100 відсотків.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2004 N 151 "Про затвердження Порядку визначення та перерахування додаткових дотацій з державного бюджету до місцевих бюджетів", Державне казначейство та фінансові органи забезпечують перерахування додаткових дотацій до місцевих бюджетів згідно з Порядком, затвердженим цією постановою, який також визначає процедуру перерахування та обчислення додаткової дотації та розподілу її між державним та відповідними місцевими бюджетами.

Пункт 9 зазначеного Порядку передбачає, що за даними річного звіту результати остаточних розрахунків за додатковими дотаціями 2004 року повинні бути віднесені на взаємні рахунки між бюджетами та погашені у місячний строк. Зазначена операція відображається в обліку та звітах про виконання державного (2285-15 ) та місцевих бюджетів 2005 року.

Сума дотації виникла у 2004 у розмірі 971344,9 тис. гривень відповідно до діючого на той період Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" (1344-15 ).

Отже, відповідно до цього Порядку додаткова дотація визначається і відображається в обліку у 2005 році за наслідками виконання державного бюджету 2004 ( 1344-15 ) року. Іншим чином визначити та здійснити виплати перевищення надходжень доходів бюджету у вигляді додаткової дотації, що утворюються понад річні розрахункові обсяги бюджету, неможливо.

Право територіальної громади на вказані кошти гарантується положеннями Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (280/97-ВР ).

Зокрема, Конституція України ( 254к/96-ВР ) статтею 7 проголошує, що місцеве самоврядування в Україні гарантується.

Відповідно до статті 140 Конституції України ( 254к/96-ВР ) місцеве самоврядування - це право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення.

При цьому відповідно до статті 142 вищевказаного Закону ( 254к/96-ВР ) основою місцевого самоврядування є доходи місцевих бюджетів. Право на які закріплене за територіальною громадою міста Києва частиною 1 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ).

Враховуючи, що передбачені статтею 63 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" ( 1344-15 ) кошти не були перераховані до міського бюджету міста Києва, Київською міською радою подано до господарського суду м. Києва позовну заяву до Державного казначейства України, Міністерства фінансів України, третя особа: Кабінет Міністрів України про зобов'язання перерахувати 971344900 грн.

07.10.2005 постановою господарського суду м. Києва позовні вимоги Київської міської ради задоволено повністю та зобов'язано Державне казначейство України та Міністерство фінансів України забезпечити перерахування додаткової дотації за 2004 рік у сумі 971344900 грн. 00 коп. з єдиного казначейського рахунку до міського бюджету міста Києва.

Натомість 17.10.2005 об 11-34 год. на офіційному Інтернет-сайті Міністерства фінансів України розміщено виступ Міністра фінансів України Пинзеника В.М., у якому він зазначив, що: "Забрати сьогодні із бюджету 971 млрд. грн. означає забрати в кожного лікаря, вчителя, в т.ч. київського, зарплату, в кожного пенсіонера, в т.ч. київського, пенсії".

Виступ Міністра фінансів України Пинзеника В.М. може створити хибне враження мешканців територіальної громади міста Києва про дійсне призначення цих коштів.

Так, відповідно до рішення Київради від 21.04.2005 N 251/2826 "Про внесення змін до рішення Київради від 28.12.2004 N 1050/2460 "Про бюджет міста Києва на 2005 рік" кошти, що мали надійти, як додаткова дотація планувалося спрямувати на вирішення нагальних потреб міського господарства, серед яких: продовження будівництва лінії метрополітену з вводом в експлуатацію нової станції, капітальний ремонт та реконструкцію міських магістралей, укріплення матеріальної бази міських установ соціально-культурної сфери.

У зв'язку з цим ми, депутати Київської міської ради, як представники інтересів територіальної громади міста Києва, вважаємо за необхідне довести до Вашого відома, що неперерахування Державним казначейством України та Міністерством фінансів України додаткової дотації створює серйозну загрозу виконанню міського бюджету міста Києва на 2005 рік та обмежує права мешканців територіальної громади міста Києва.

Заступник міського голови - секретар Київради В.Яловий


Документи що посилаються на цей