МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.02.2006 N 69
Про рішення щодо скарги товариства
з обмеженою відповідальністю "Світанок"
Відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) та наказів Міністерства економіки України від 04.12.2000 N 264 "Про затвердження Порядку розгляду скарг учасників процедур державних закупівель щодо організації та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти", від 20.12.2005 N 518 "Про організацію в Міністерстві роботи з розгляду скарг щодо процедур державних закупівель" наказую:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Світанок" стосовно організації та здійснення відділом освіти Кіровоградської районної державної адміністрації процедури закупівлі вугілля кам'яного, що додається.
2. Визнати скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Світанок" частково задоволеною, а торги - відміненими згідно з висновком, що додається.
3. Відділу освіти Кіровоградської районної державної адміністрації провести нову процедуру закупівлі відповідно до законодавства, керуючись висновком, що додається.
4. Відділу оскаржень та правового забезпечення державних закупівель довести цей наказ до відома товариства з обмеженою відповідальністю "Світанок", відділу освіти Кіровоградської районної державної адміністрації та Державного казначейства України протягом трьох робочих днів з дня його підписання.
Перший заступник Міністра С.Романюк
Затверджено
Наказ Міністерства економіки
України
22.02.2006 N 59
Висновок
щодо розгляду скарги товариства з обмеженою
відповідальністю "Світанок" стосовно організації
та здійснення відділом освіти Кіровоградської
районної державної адміністрації процедури
закупівлі вугілля кам'яного
За результатом розгляду скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Світанок" (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення відділом освіти Кіровоградської районної державної адміністрації (далі - Замовник) процедури закупівлі вугілля кам'яного і згідно з наданими Скаржником та Замовником матеріалами установлено, що умовою пункту 7 тендерної документації передбачалося подання учасниками торгів тендерних пропозицій до предмета закупівлі в цілому. У тому числі розмір суми тендерного забезпечення, визначений у підпункті 12.2 тендерної документації, було розраховано відповідно до загальної очікуваної вартості предмета закупівлі.
Проте згідно з протоколом засідання тендерного комітету щодо оцінки тендерних пропозицій та вибору переможця від 02.02.2006 N 11 тендерні пропозиції учасників торгів, подані до всього обсягу предмета закупівлі, оцінювалися за окремими його частинами. За результатами оцінки тендерним комітетом Замовника було прийнято рішення про акцепт двох тендерних пропозицій. Однак обрання переможцями торгів двох учасників суперечить умовам проведення цієї процедури закупівлі, визначеним у тендерній документації, що є неправомірним.
Крім того, при встановленні розміру тендерного забезпечення, зазначеного у підпункті 12.2 тендерної документації, Замовником не дотримано вимогу частини другої статті 23 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ).
Разом з цим, ураховуючи соціальну значимість цієї закупівлі, Замовник має право провести процедуру запиту цінових котирувань для закупівлі обсягу продукції, необхідного для забезпечення нагальної потреби та достатнього на період, протягом якого буде здійснюватися повторна процедура торгів.
Відповідно до статті 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) та з урахуванням зазначеного скарга товариства з обмеженою відповідальністю "Світанок" визнається частково задоволеною.
Директор департаменту координації державних закупівель С.Нєжнова