РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

РІШЕННЯ
02.08.2007 N 02/426рш

Про залишення скарги без задоволення

Відповідно до статті 3-3 та частини 5 статті 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) (далі - Закон), на підставі скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Консалтингове інформаційне агентство "Каліпсо" (далі - Скаржник) (м. Одеса) від 10.04.2007 року N 1004/1 на дії міської лікарні N 8 (далі - Замовник) (м. Дніпропетровськ) при проведенні процедури закупівлі за державні кошти устаткування медичного, хірургічного та ортопедичного, Комісія ВСТАНОВИЛА:

Скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Консалтингове інформаційне агентство "Каліпсо" містить наступні вимоги:

1. Зобов'язати Замовника провести нову процедуру закупівлі.

За результатами розгляду скарги, на підставі наданих матеріалів, було встановлено наступне.

Скаржник оскаржує неправомірність складеної Замовником тендерної документації, а саме, додаток 2 містить дискримінаційну вимогу про надання листа-підтвердження виробника товару чи його уповноваженого представника в Україні про наявність в учасника персоналу для виконання гарантійного та післягарантійного сервісного обслуговування відповідного товару за стандартами виробника.

Відповідно до положень глави 54 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) та Закону ( 1490-14 ), учасник торгів повинен гарантувати якість товару протягом гарантійного строку.

Замовник, який здійснює закупівлю товарів за державні кошти, має право вимагати від учасників надання документів, які підтверджують спроможність учасника забезпечити гарантійне обслуговування товарів, що закуповуються за державні кошти на належному рівні та відповідно до стандартів виробника.

Статтею 2-1 Закону ( 1490-14 ) передбачено, що одним із основних принципів здійснення державних закупівель є максимальна економія та ефективність.

Згідно зі статтею 1 Закону ( 1490-14 ), тендерна документація - документація, що готується Замовником та передається учасникам для підготовки ними тендерних пропозицій щодо предмета закупівлі, визначеного Замовником відповідно до Закону.

Вимоги до змісту тендерної документації, передбачені статтею 21 Закону ( 1490-14 ), за лою тендерна документація, крім іншого, повинна містити перелік критеріїв, які висуваються тендерним комітетом з метою оцінки відповідності учасників встановленим кваліфікаційним вимогам; інформацію про необхідність документального підтвердження відповідності учасників встановленим кваліфікаційним вимогам; інформацію про додаткові умови, необхідні для акцепту тендерної пропозиції; іншу інформацію, яку Замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

Пунктом 12 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку використання у 2006 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання централізованих заходів і програм з охорони здоров'я" від 07.03.2006 р. N 252 визначено, що для забезпечення закупівлі за державні кошти товарів і послуг належної якості Міністерство охорони здоров'я України може встановлювати обов'язкову вимогу щодо подання учасниками процедури закупівель, крім іншого, гарантійного листа виробника (якщо учасник не є виробником), що підтверджує можливість поставки товару у необхідній кількості, належної якості та у визначені тендерної документацією і тендерною (ціновою) пропозицією учасника строки, або копії договору між виробником та учасником про поставку запропонованого товару.

У разі закупівлі медичного обладнання та санітарних автотранспортних засобів - копій документів, що підтверджують наявність сертифікованого персоналу або сервісних центрів в Україні і можливість обслуговування в них зазначеного обладнання та автотранспортних засобів.

Таким чином, оскаржена тендерна документація в частині п. 3.1 додатка N 2 розроблена в межах повноважень Замовника, визначених Законом ( 1490-14 ) та постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку використання у 2006 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання централізованих заходів і програм з охорони здоров'я" від 07.03.2006 р. N 252.

Враховуючи викладене вище, керуючись частиною 5 статті 37 Закону ( 1490-14 ) та на підставі пункту 9 Порядку розгляду скарг Комісія ВИРІШИЛА:

Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Консалтингове інформаційне агентство "Каліпсо" щодо оскарження процедури закупівлі за державні кошти устаткування медичного, хірургічного та ортопедичного залишити без задоволення.

Голова Комісії В.Копилов

Перший заступник Голови Комісії О.Ткаченко

Заступник Голови Комісії М.Мельничук

Секретар Комісії О.Костусєв


Документи що посилаються на цей