РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ
РІШЕННЯ
09.09.2007 N 02/553рш
Про залишення скарги без задоволення
Відповідно до статті 3-3 та частини 5 статті 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) (далі - Закон), на підставі скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "Дігрешн груп" (далі - Скаржник) (м. Київ) від 09.07.2007 р. N 25 на дії Державного підприємства "Енергоринок" (далі - Замовник) (м. Київ) при проведенні процедури закупівлі за державні кошти консультативних послуг з питань управління комерційною діяльністю (аудит оптового ринку електроенергії) Комісія ВСТАНОВИЛА:
Скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "Дігрешн груп" містить наступні вимоги:
"Відмінити торги та зобов'язати Замовника оголосити та провести торги у відповідності до вимог Закону ( 1490-14 );
Перевірити повноваження Замовника щодо затвердження основних умов договору з аудитором та технічного завдання, вимог до звітності аудитора ОРЕ, які входять до тендерної документації, та наявність погоджень відповідно до умов договору ЧОРЕ".
За результатами розгляду скарги, на підставі наданих матеріалів було встановлено наступне.
Скаржник скаржиться на порушення Замовником строку подання тендерних пропозицій; неправомірне встановлення порядку розрахунків; порушення Замовником процедури зменшення ціни.
1. Щодо порушення строку подання тендерних пропозицій.
Відповідно до листа-пояснення Замовника від 18.07.2007 р. N 01/61-4440, Замовник, як підприємство у розумінні Закону ( 1490-14 ), може встановлювати строк подання тендерних пропозицій не менший ніж 10 календарних днів з дати опублікування оголошення. Тому встановлення Замовником строку подання тендерних пропозицій (додаток 2), що дорівнює 22 календарним дням, не порушує вимог Закону.
2. Щодо неправомірного встановлення порядку розрахунків.
Згідно з висновком Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель "Щодо передбачення у договорах, укладених за результатами процедур закупівлі, здійснення попередньої оплати" від 25.05.2007 р. N 01/3-вс, Замовник має право у договорах, укладених за результатами процедур закупівлі, передбачати здійснення попередньої оплати у разі здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг за рахунок коштів підприємств, які спрямовуються на придбання товарів, робіт та послуг: для товарів та послуг - на строк, що не може перевищувати 90 календарних днів. Основні умови договору тендерної документації Замовника (додаток 3) передбачають здійснення попередньої оплати за послуги, для надання яких встановлений максимальний можливий термін у 75 календарних днів. Отже, за цим зауваженням Замовник використав право, надане вищезгаданим висновком Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель.
Процедура зменшення ціни відбулась згідно з вимогами ч. 3 ст. 26 Закону ( 1490-14 ) , у підтвердження чого в протоколі розкриття (додаток 4) не зафіксовано жодних зауважень з боку учасників.
Враховуючи викладене вище, керуючись частиною 5 статті 37 Закону ( 1490-14 ) та на підставі пункту 9 Порядку розгляду скарг, Комісія ВИРІШИЛА:
Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "Дігрешн груп" щодо оскарження процедури закупівлі за державні кошти послуг з питань управління комерційною діяльністю (аудит оптового ринку електроенергії) залишити без задоволення.
Голова Комісії В.Копилов
Перший заступник Голови Комісії О.Ткаченко
Заступник Голови Комісії М.Мельничук
Секретар Комісії О.Костусєв