РАХУНКОВА ПАЛАТА
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

РІШЕННЯ
07.02.2008 N 22/02-ск

Про розгляд скарги

Відповідно до статті 3-3 та частини 5 статті 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) (далі - Закон), пункту 9 Порядку розгляду скарг з питань державних закупівель, затвердженого рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель від 23 березня 2007 року, розглянувши скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоком" від 06.12.2007 року б/н (м. Харків) (далі - Скаржник) на дії Державного підприємства "Донецька залізниця" (м. Донецьк) (далі - Замовник) при проведенні процедури закупівлі за державні кошти автотехніки, Комісія ВСТАНОВИЛА:

Скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоком" має наступну вимогу:

"... прийняти рішення про скасування результатів вказаної закупівлі."

За результатом розгляду скарги встановлено наступне.

1. Як зазначено в скарзі, Замовником не було повідомлено Скаржника про перенесення строку розкриття тендерних пропозицій.

За результатом розгляду скарги встановлено, що такі дії Замовника суперечать вимогам частини 2 статті 22 Закону ( 1490-14 ), відповідно до якої, не пізніше ніж за три робочих дні до закінчення строку подання тендерних пропозицій замовник має право з власної ініціативи чи за результатами запитів учасників внести зміни до тендерної документації, при цьому продовживши строк подання та розкриття тендерних пропозицій, та повідомити про зазначені зміни письмово всіх учасників, яким замовник надав тендерну документацію.

2. Згідно пункту 5 Інструкції щодо заповнення форми Оголошення про проведення відкритих торгів із зменшенням ціни, двоступеневих торгів та редукціону на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженої розпорядженням Антимонопольного комітету України від 20.06.2006 року N 217-р, у разі поділу предмета закупівлі на частини (лоти) замовник повинен зазначати назву кожної окремої частини предмета закупівлі та їх кількість в пункті "Предмет закупівлі" оголошення про торги.

Всупереч вимогам законодавства, Замовником в оголошенні N 39111807, опублікованому в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України від 24.09.2007 року N 39(110), вищезазначена інформація відсутня.

3. В пункті 8.6 тендерної документації зазначено, що замовник може на будь-якій стадії проведення тендера до укладення договору відхилити усі надані пропозиції без прийняття на себе всякої відповідальності перед учасниками, інтереси яких можуть бути таким чином порушені, та зобов'язань стосовно інформувань учасників про причини цих дій з боку замовника.

Зазначений пункт тендерної документації не відповідає вимогам Закону, оскільки відповідно до частини 2 статті 27 Закону ( 1490-14 ) Замовник може відхилити всі тендерні пропозиції до акцепту тендерної пропозиції, якщо це передбачено у тендерній документації.

Крім того, в статті 29-1 Закону ( 1490-14 ) "Інформування учасників про результати проведення торгів" вказано, що в оголошенні про результати торгів обов'язково зазначаються, крім іншого, дата та причини відміни торгів чи рішення про визнання їх такими, що не відбулися.

4. Тендерна документація Замовника містить проект договору, що не відповідає вимогам статті 21 Закону ( 1490-14 ), відповідно до якої тендерна документація повинна містити основні умови, які обов'язково будуть включені до договору про закупівлі.

5. В пункті 12.1 основних положень договору тендерної документації зазначено, що умови договору можуть бути змінені та доповнені за взаємною згодою сторін шляхом підписання додаткових письмових угод, які є його невід'ємною частиною.

Вищевказане положення тендерної документації суперечить вимогам частини 2 статті 34 Закону ( 1490-14 ), відповідно до якої умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від умов тендерної (цінової) пропозиції учасника - переможця процедури закупівлі, крім випадків зменшення ціни тендерної пропозиції у порядку, передбаченому Законом, та не повинні змінюватися після підписання договору про закупівлю, крім випадків коригування ціни договору в разі отримання відповідного позитивного висновку Міжвідомчої комісії з питань державних закупівель.

6. Додатком 2 наданої копії тендерної документації передбачений зразок договору про неустойку.

В той же час, ні оголошення про заплановану закупівлю, ні положення тендерної документації не містять інформації щодо необхідності подання у складі тендерних пропозицій учасників торгів зазначеного договору про неустойку, що призводить до неправильного трактування учасниками торгів умов проведення тендера.

Враховуючи викладене вище та на підставі Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ) Комісія ВИРІШИЛА:

1. Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоком" задовольнити;

2. Торги на закупівлю Державним підприємством "Донецька залізниця" автотехніки відмінити.

Голова Комісії О.М.Ткаченко

Секретар Комісії В.М.Ясінський


Документи що посилаються на цей