ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ
29.09.2008 N 19689/7/16-1517-01

Щодо застосування пільгового режиму оподаткування ПДВ

Державна податкова адміністрація України розглянула лист ДПА <...> щодо застосування пільгового режиму оподаткування ПДВ відповідно до підпункту 5.1.7 пункту 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) (далі - Закон) і повідомляє.

Роз'яснення щодо порядку оподаткування операцій з продажу лікарських засобів надано листом ДПА України від 22.02.99 р. N 2597/7/16-1201.

Роз'ясненнями Державного науково-експертного центру від 22.09.99 р. N 5.12-902/А та Фармакологічного комітету МОЗ України від 13.04.98 р. N 795/А уточнено, що до лікарських засобів, крім готових лікарських засобів, відноситься лікарська сировина (трави, квіти, корені, плоди та інше).

З метою виконання підпункту 5.1.7 пункту 5.1 статті 5 Закону ( 168/97-ВР ) Кабінет Міністрів України постановою від 17.12.03 р. N 1949 "Про перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість" визначив, що переліком лікарських засобів, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, є Державний реєстр лікарських засобів, та затвердив перелік виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.04 р. N 411 "Про затвердження Положення про Державний реєстр лікарських засобів" визначено, що до реєстру вносяться відомості про торговельне, міжнародне непатентоване та синонімічне найменування лікарського засобу; його виробника, хімічну назву та склад, фармакологічну дію та фармакотерапевтичну групу показання, протипоказання, запобіжні заходи, взаємодію з іншими лікарськими засобами та побічну дію; форму випуску, спосіб застосування та дози, умови, строк зберігання та умови відпуску; дату і номер наказу МОЗ про реєстрацію та перереєстрацію, строк дії реєстрації, повну (тимчасову) заборону застосування та виключення з Реєстру.

Враховуючи вищевикладене, операції з поставки лікарських засобів (в тому числі і лікарської сировини), які включені до Державного реєстру лікарських засобів, звільняються від оподаткування відповідно підпункту 5.1.7 пункту 5.1 статті 5 Закону ( 168/97-ВР ).

Пунктом 6.3 статті 6 Закону ( 168/97-ВР ) передбачено, що у випадку якщо товари, що експортуються, звільняються від оподаткування згідно з пунктом 5.1 (крім підпунктів 5.1.2, 5.1.7) та пунктом 5.2 статті 5 цього Закону, нульова ставка податку не застосовується.

Таким чином, при експорті лікарських засобів (у тому числі і лікарської сировини), включених до Державного реєстру лікарських засобів, відповідно до пункту 6.3 статті 6 Закону ( 168/97-ВР ) застосовуватиметься нульова ставка податку.

Роз'яснення, що були надані листами ДПА України від 22.02.99 р. N 2597/7/16-1201 та від 11.02.2000 р. N 1933/7/16-1201, можуть застосовуватися в частині, що не суперечить даному роз'ясненню.

Заступник Голови С.Чекашкін


Документи що посилаються на цей