КОНСУЛЬТУЄ ДПА УКРАЇНИ
Коментар до Листа Держмитслужби України
від 19.02.2009 р. № 11/1-15/1382-ЕП «Щодо
справляння плати за митне оформлення товарів
і транспортних засобів поза місцем розташування
митних органів або поза робочим часом,
установленим для митних органів»
Згідно з Порядком прийняття рішення про здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, а також нарахування й унесення плати за таке митне оформлення, затвердженим наказом Держмитслужби України від 24.12.2008 р. № 1454, нарахування та внесення плати здійснюється у випадку проведення митного оформлення товарів і транспортних засобів посадовими особами митного органу поза місцем розташування митного органу.
Постійні зони митного контролю функціонують у межах пунктів пропуску через державний кордон та в місцях розташування підрозділів митних органів. Тимчасові зони митного контролю функціонують поза місцем розташування підрозділів митних органів під час здійснення митних процедур.
Таким чином, плата за митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митного органу не справляється при митному оформленні товарів у постійних зонах митного контролю. Плата нараховується виключно за фактичний час здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, незалежно від кількості посадових осіб митного органу, залучених до такого оформлення. Плата вноситься за кожною письмовою заявою окремо з урахуванням кількості витрачених на здійснення всіх етапів митного оформлення годин роботи посадової особи митного органу, яка здійснює таке митне оформлення, незалежно від кількості оформлених митних декларацій. У разі здійснення митного оформлення товарів і транспортних засобів за декількома ВМД (квитанціями МД-1) відповідно до однієї письмової заяви плата нараховується в одній із ВМД (квитанцій МД-1).
Звертається увага на те, що до внесення відповідних змін до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби України від 09.07.97 р. № 307, при нарахуванні плати у графі 47 ВМД зазначається кількість витрачених на це оформлення годин, яка повинна бути завізована підписом декларанта.
Володимир СИНЮК
“Вісник податкової служби України” № 10 березень 2009
Передплатні індекси –
22599 (укр.), 22600 (рос.).