КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА
29 листопада 2000 року N 60-у/2000
м. Київ

Справа N 2-57/2000

Ухвала
Конституційного Суду України
про відмову у відкритті конституційного провадження
у справі за конституційним поданням 45 народних
депутатів України щодо відповідності Конституції
України (конституційності) Указу Президента України
"Про вдосконалення державного управління
інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:

Євграфова Павла Борисовича - головуючий,

Вознюка Володимира Денисовича,

Козюбри Миколи Івановича,

Костицького Михайла Васильовича,

Мартиненка Петра Федоровича,

Мироненка Олександра Миколайовича,

Німченка Василя Івановича,

Розенка Віталія Івановича,

Тимченка Івана Артемовича - суддя-доповідач,

Чубар Людмили Пантеліївни,

Шаповала Володимира Миколайовича,

Яценка Станіслава Сергійовича,

розглянув питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України ( 254к/96-ВР ) (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98.

Заслухавши суддю-доповідача Тимченка І.А. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України

установив:

1. Суб'єкт права на конституційне подання - 45 народних депутатів України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути на пленарному засіданні Конституційного Суду України питання щодо відповідності Конституції України ( 254к/96-ВР ) (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98 ("Офіційний вісник України", 1998, N 38, ст. 1388).

У конституційному поданні народних депутатів України стверджується, що основний зміст Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" ( 1033/98 ) зводиться до створення на базі державних організацій і підприємств нових господарських структур - Державної акціонерної компанії "Українське телебачення і радіомовлення", Державної акціонерної компанії "Українське видавничо-поліграфічне об'єднання", Державного агентства інформатизації України. На думку суб'єкта права на конституційне подання, подібні реорганізації в державному управлінні інформаційною сферою на підставі Указу ( 1033/98 ) Президента України є неконституційними.

У клопотанні стверджується, що зазначений Указ ( 1033/98 ) Президента України суперечить статтям 6, 92 Конституції України ( 254к/96-ВР ), ряду положень законів України в інформаційній сфері, а саме: Законів України "Про телебачення і радіомовлення" ( 3759-12 ), "Про інформацію" ( 2657-12 ), "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" ( 2782-12 ), "Про інформаційні агентства" ( 74/95-ВР ), "Про видавничу справу" ( 318/97-ВР ), "Про Національну програму інформатизації" ( 74/98-ВР ) тощо.

2. Колегія суддів Конституційного Суду України з конституційних подань та звернень своєю Ухвалою від 16 жовтня 2000 року відмовила у відкритті конституційного провадження на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" ( 422/96-ВР ).

Колегія суддів виходила з того, що 3 червня 1999 року Президент України видав Указ "Про Положення про Державний комітет зв'язку та інформатизації України" N 601/99, згідно з яким втратили чинність: стаття 1 та абзац другий статті 3 Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98. А Указом Президента України "Про визнання такими, що втратили чинність, статей 2 і 3 Указу Президента України від 16 вересня 1998 року N 1033" від 9 березня 2000 року N 400/2000 статті 2, 3 Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98 визнані такими, що втратили чинність у частині створення Державної акціонерної компанії "Українське телебачення і радіомовлення". Таким чином, правові основи для оспорювання положень зазначеного Указу ( 1033/98 ) щодо їх конституційності відпали, а тому немає підстав для відкриття конституційного провадження у даній справі.

Виходячи з викладеного та керуючись статтею 150 Конституції України ( 254к/96-ВР ), статтями 45, 50, 93 Закону України "Про Конституційний Суд України" ( 422/96-ВР ), Конституційний Суд України

ухвалив:

1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України ( 254к/96-ВР ) (конституційності) Указу Президента України "Про вдосконалення державного управління інформаційною сферою" від 16 вересня 1998 року N 1033/98 на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" ( 422/96-ВР ) - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.

2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною і не може бути оскарженою.


Документи що посилаються на цей