МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.07.2009 N 475
Щодо контролю за діяльністю
підприємств авіаційної галузі
З метою належного виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2009 року N 447-р "Про фінансування інвестиційних проектів, які реалізуються на підприємствах авіабудування" наказую:
1. Генеральному директору державного авіабудівного концерну "Антонов" (Белінському В.В.):
- забезпечити проведення незалежного аудиту ефективності використання виділених бюджетних коштів підприємствами - учасниками державного авіабудівного концерну "Антонов" за період 2007-2009 років;
Термін: до 01.08.2009 року.
- розглянути перелік та ціни покупних комплектуючих виробів (ПКВ) на літаки серії АН, в тому числі двигунів, і при необхідності прийняти рішення щодо альтернативних ПКВ із зниженими цінами та покращеними технічними характеристиками і надійністю, а також можливості переведення їх в опції та надати відповідну інформацію Агентству з питань ОПК;
Термін: до 20.07.2009 року.
- проаналізувати контракти та договори на постачання ПКВ для серійного виробництва та ремонту літаків серії АН, переоформити їх з постачальниками без посередницьких структур та провести з постачальниками-монополістами переговори для зниження цін або заміни постачальників;
Термін: до 10.08.2009 року.
- за участю державного авіабудівного концерну "Антонова" та працівників Агентства з питань ОПК провести переговори з відповідними структурами Російської Федерації щодо організації єдиних центрів для Російської Федерації та України закупівлі і продажу ПКВ по цінах з урахуванням спільної програми серійного виробництва літаків серії АН;
Термін: до 25.07.2009 року.
- надати до Агентства з питань ОПК розшифровки всіх статей прямих та накладних витрат, пов'язаних із завершенням окремо кожного проекту, вказати плановий період їх понесення.
Термін: до 20.07.2009 року.
В подальшому, до 5 числа місяця, що настає за звітним, подавати до Агентства з питань ОПК:
- детальний кошторис запланованих на звітний період та фактичних витрат, пов'язаних з добудовою літаків, який повинен містити обсяг запланованих витрат у розрізі статей згідно аналітичного обліку підприємства, обсяг фактично понесених витрат відповідно до кожної запланованої статті, в разі наявності відхилень - їх обґрунтування;
- звіт про використання бюджетних коштів та фактично виконані обсяги робіт, в якому деталізувати всі джерела надходження та напрямки їх використання (в т.ч. призначення платежу), згідно форми, яка додається.
2. Генеральному директору державного авіабудівного концерну "Антонов" (Белінському В.В.) на черговому засіданні правління внести на обговорення та затвердження рішення щодо оптимізації цін на ПКВ для виготовлення серійної продукції. Зазначене рішення погодити з Міністерством промислової політики України.
3. Департаменту фінансово-економічного забезпечення промисловості (Кондрашову М.М.) розробити та затвердити у встановленому порядку відомчу форму звіту про використання бюджетних коштів та фактичного виконання робіт.
4. Агентству з питань оборонно-промислового комплексу (Пінський О.І.) здійснювати постійний моніторинг використання підприємствами бюджетних коштів, а також забезпечити контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра - голову Агентства з питань оборонно-промислового комплексу Пінського О.І.
Міністр В.С.Новицький