МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.12.2009 N 1511
Про рішення щодо скарги
акціонерного товариства
"МКТ-Комюнікейшн"
Відповідно до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами), наказу Міністерства економіки України від 30.01.2009 N 65 "Про затвердження Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю" наказую:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарги акціонерного товариства "МКТ-Комюнікейшн" стосовно оскарження здійснення державним підприємством "Придніпровська залізниця" процедури закупівлі за державні кошти електроустаткування н.в.і.у (установок поїзного радіомовлення) згідно з оголошенням N 23377 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 32(368)/08.2009, що додається.
2. Відмовити акціонерному товариству "МКТ-Комюнікейшн" у задоволенні скарги.
3. Державному підприємству "Придніпровська залізниця" продовжити процедуру закупівлі відповідно до вимог законодавства з урахуванням затвердженого висновку.
4. Відділу скарг та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до відома акціонерного товариства "МКТ-Комюнікейшн", державного підприємства "Придніпровська залізниця" і Державного казначейства України протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття.
Міністр економіки України Б.М.Данилишин
Затверджено
Наказ Міністерства
економіки України
31.12.2009 N 1511
Висновок
щодо розгляду скарги
акціонерного товариства "МКТ-Комюнікейшн"
стосовно оскарження здійснення державним
підприємством "Придніпровська залізниця"
процедури закупівлі за державні кошти
електроустаткування н.в.і.у
(установок поїзного
радіомовлення)
За результатом розгляду скарги акціонерного товариства "МКТ-Комюнікейшн" (далі - Скаржник) стосовно організації та здійснення державним підприємством "Придніпровська залізниця" (далі - Замовник) процедури закупівлі за державні кошти електроустаткування н.в.і.у (установок поїзного радіомовлення) на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів установлено.
1. Згідно з пунктом 14 Порядку розгляду скарг, поданих учасниками до моменту укладення договору про закупівлю, затвердженого наказом Мінекономіки від 30.01.2009 N 65 (далі - Порядок), Мінекономіки приймає рішення на підставі скарги та в межах інформації, зазначеної в скарзі, а також в додатково витребуваній інформації. У разі коли замовник не надав у установлений строк інформації, в тому числі документів щодо проведення процедури закупівлі, зокрема щодо підтвердження дати укладення договору про закупівлю, Мінекономіки розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі та в межах отриманої від учасника інформації.
Відповідно до пункту 37 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (у редакції, що діяла під час проведення процедури закупівлі) (далі - Положення), замовник безоплатно надсилає або подає тендерну документацію особі, що зробила запит на її отримання, протягом трьох робочих днів з дня отримання від неї такого запиту.
Згідно з оголошенням N 23377 в інформаційному бюлетені "Вісник державних закупівель" N 32(368)/08.2009 та пунктом 4.2 "Оголошення торгів (тендеру)" тендерної документації на закупівлю електроустаткування н.в.і.у (установок поїзного радіомовлення), затвердженої рішенням тендерного комітету Замовника від 30.07.2009 (протокол N 285) зі змінами (протокол від 01.09.2009 N 364), копію якої Замовником надано до Мінекономіки (лист від 09.11.2009 N 168), (далі - тендерна документація) спосіб отримання тендерної документації: особисто або електронною поштою.
Разом з тим відповідно до пояснень Замовника, наданих до Мінекономіки (лист від 09.11.2009 N 168) (далі - пояснення Замовника), та інформації, зазначеної в скарзі, на запит Скаржника щодо надання тендерної документації (лист від 11.08.2009 N 286) Замовником було надіслано Скаржнику тендерну документацію, а пізніше і зміни до тендерної документації, електронною поштою, при цьому Скаржник особисто за отриманням тендерної документації і змін до неї до Замовника не звертався.
Таким чином, Скаржником не обґрунтовано та документально не підтверджено порушення Замовником пункту 37 Положення та не доведено, що Замовником створено невизначену ситуацію щодо тендерної документації, що в свою чергу призвело до дискримінації учасників процедури закупівлі та порушення вимог пункту 8 Положення.
Водночас Скаржником не доведено, що Замовником складено тендерну документацію з порушенням вимог чинного законодавства у сфері державних закупівель та встановлено дискримінаційні вимоги до учасників.
2. Відповідно до пункту 4.1.1 додатка 6 "Технічне завдання" до тендерної документації для підтвердження відповідності продукції учасники повинні надати копію сертифіката відповідності на бланку Держспоживстандарту з голограмою державного зразка, виданого органом сертифікації відповідної галузі акредитації.
Разом з тим Скаржником не доведено та не підтверджено документально, що всі учасники торгів, окрім нього, не надали в складі свої тендерних пропозицій копії сертифікату відповідності та те, що їх тендерні пропозицій не відповідають технічним вимогам тендерної документації.
3. Згідно з пунктом 53 Положення під час розкриття тендерних пропозицій перевіряється наявність усіх необхідних документів, передбачених тендерною документацією, а також оголошується найменування та адреса кожного учасника, ціна кожної тендерної пропозиції.
Відповідно до пояснень Замовника, під час розкриття тендерних пропозицій перевірялась наявність усіх необхідних документів, а на розгляд служби - ініціатора закупівлі вони були надані після розкриття для проведення оцінки.
При цьому Скаржником не обґрунтовано, що Замовником порушено вимоги пункту 53 Положення.
4. Згідно з повідомленням про результати торгів від 06.10.2009 N НВТЗк-645 та поясненнями Замовника тендерна пропозиція Скаржника відхилена відповідно до пункту 20.1 тендерної документації та пункту 61 Положення як така, що не відповідає вимогам тендерної документації.
Водночас Скаржником документально не підтверджено, не обґрунтовано і не доведено, що Замовником вчинено цілеспрямовані дії з навмисного відхилення пропозицій національного виробника з метою закупівлі заздалегідь визначеної продукції закордонного виробництва.
Відповідно до пункту 85 Положення будь-який учасник, який вважає, що він зазнав або може зазнати збитків внаслідок порушення замовником процедур закупівель, встановлених цим Положенням, може оскаржити дії, рішення, бездіяльність замовника.
Разом з тим Скаржником не доведено наявності з боку Замовника порушень установленого порядку проведення процедури закупівлі, які вплинули на об'єктивність визначення переможця або призвели до дискримінації Скаржника.
Згідно зі статтею 19 Конституції України ( 254к/96-ВР ), пунктами 89 і 90 Положення Мінекономіки не має правових підстав для прийняття рішення щодо одночасної відміни процедури закупівлі та визнання результатів процедури закупівлі недійсними.
Відповідно до пунктів 89 і 90 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 N 921 (зі змінами), пункту 13 Порядку, та з урахуванням зазначеного скаргу акціонерного товариства "МКТ-Комюнікейшн" не задоволено.
Начальник відділу скарг та контролю у сфері державних закупівель В.С.Сухова