ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
10.03.2010 N 11/9-10.27/2024-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
До уваги: підрозділів митного
оформлення,
організаційно-контрольної
роботи, з питань захисту
прав інтелектуальної
власності митного органу
Щодо застосування профілю ризику
З 9 лютого 2010 року наказом Держмитслужби від 15.01.2010 N 17 введено в дію профіль ризику "Об'єкти права інтелектуальної власності".
Метою профілю ризику є надати посадовій особі підрозділу митного оформлення (далі - ПМО) інформацію про необхідність перевірки товару на предмет його наявності у Митному реєстрі об'єктів права інтелектуальної власності (далі - Реєстр).
По даному профілю ризику автоматизованою системою аналізу та управління ризиками (далі - АСАУР) передбачено формування митних процедур (далі - МП):
------------------------------------------------------------------
| Код митної процедури: | Вид митної |
| | процедури |
|----------------------------------------------+-----------------|
|171 |Перевірка документів на предмет наявності| Обов'язкова |
| |задекларованих товарів у реєстрі товарів,| |
| |що містять об'єкти права інтелектуальної | |
| |власності, посадовою особою ПМО | |
|----+-----------------------------------------+-----------------|
|172 |Перевірка документів на предмет наявності| У разі |
| |задекларованих товарів у реєстрі товарів,| необхідності |
| |що містять об'єкти права інтелектуальної | |
| |власності, посадовою особою ПМО, | |
| |уповноваженою з питань захисту прав | |
| |інтелектуальної власності, або посадовою | |
| |особою підрозділу з питань захисту прав | |
| |інтелектуальної власності митного органу | |
------------------------------------------------------------------
Вид МП за кодом 172 передбачає, що вона здійснюється у разі необхідності, тобто якщо за результатами виконання посадовою особою ПМО МП за кодом 171 виникла необхідність у залученні посадової особи підрозділу з питань захисту прав інтелектуальної власності, головного інспектора з питань захисту прав інтелектуальної власності підрозділу організації митного контролю, посадової особи підрозділу організації митного контролю або підрозділу митного оформлення, до функціональних обов'язків яких входять питання захисту прав інтелектуальної власності.
Особливості здійснення митних процедур, порядок виконання та внесення результатів про виконання митних процедур визначені наказом Держмитслужби від 14.08.2009 N 756 "Про затвердження Порядку застосування автоматизованої системи аналізу та управління ризиками під час митного контролю та митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації".
У зв'язку з виявленими особливостями внесення інформації до Реєстру та її збереження за допомогою відповідного ПІК ЄАІС Держмитслужби, що спричиняють спрацювання зазначеного профілю ризику лише по частині товарів, коди яких містяться в Реєстрі, слід до усунення проблемних питань також брати до уваги повідомлення ПІК "Інспектор-2006" за результатами перевірки (форматно-логічного контролю) ВМД щодо наявності коду товару в Реєстрі (яке формується за результатами виконання команди "Документ" - "Перевірити" у вікні редагування ВМД).
Заступник Голови Служби О.В.Мухін