ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

РІШЕННЯ
23.04.2010 N 313

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у відповідності до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" ( 1160-15 ) розглянув проект наказу Міністерства транспорту та зв'язку України "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, вантажів повітряним транспортом" та відповідно проект Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, вантажів повітряним транспортом (далі - проект Ліцензійних умов) та проект наказу Міністерства транспорту та зв'язку України та Держкомпідприємництва "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства транспорту України від 26.11.2001 N 139/821" разом з доданими до проектів наказів необхідними документами, що надіслано на погодження листом Міністерства транспорту та зв'язку України від 02.03.2010 N 1032/03/14-10.

За результатами здійсненого аналізу встановлено, що при підготовці та поданні на погодження проекту наказу розробником не дотримано вимог статті 5 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" ( 1160-15 ).

Для забезпечення здійснення державної регуляторної політики абзац дев'ятий статті 5 Закону ( 1160-15 ) передбачає недопущення прийняття регуляторних актів, які є не послідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти.

1. Так, частиною другою пункту 1.5 проекту Ліцензійних умов передбачається, що для отримання ліцензії суб'єкт господарювання особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до органу ліцензування із заявою про видачу ліцензії (додаток 1).

Втім, згідно з частиною четвертою статті 10 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ( 1775-14 ) до заяви про видачу ліцензії додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копія довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа.

Частиною п'ятою статті 10 зазначеного Закону ( 1775-14 ) передбачається, що для окремих видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, до заяви про видачу ліцензії також додаються документи, вичерпний перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування, зокрема, постановою від 04.07.2001 N 756 "Про затвердження переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності".

Таким чином, частина друга пункту 1.5 проекту Ліцензійних умов потребує доопрацювання з урахуванням наданих зауважень.

Крім того, пропонуємо частину третю пункту 1.5 викласти з урахуванням норм частини першої статті 17 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ( 1775-14 ).

При цьому пропонуємо розробнику розглянути як пропозицію та замість викладеного у пункті 1.7 зазначити у цьому пункті, що для отримання копії ліцензії, дубліката ліцензії або у разі переоформлення ліцензії суб'єкт господарювання подає до органу ліцензування заяву згідно з додатками 2, 3, 4, та відповідно змінити нумерацію наданих до проекту Ліцензійних умов додатків. Одночасно повідомляємо, що зміст додатків необхідно привести у відповідність до норм статті 10 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ( 1775-14 ).

Підпунктом в) пункту 2.4 розділу 2 проекту Ліцензійних умов передбачено, зокрема, що Міжнародна повітряна лінія, на яку суб'єкт господарювання отримав призначення, зазначається у додатку до ліцензії.

Підпунктом г) пункту 2.4 розділу 2 проекту Ліцензійних умов передбачено, серед іншого, що у разі виконання міжнародних чартерних польотів у додатку до ліцензії зазначаються міжнародні повітряні лінії для виконання чартерних польотів в Україну або з України.

Втім, слід звернути увагу розробника, що відомості, які містить ліцензія, визначено статтею 13 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ( 1775-14 ).

Згідно з частиною третьою статті 13 вказаного Закону ( 1775-14 ) у ліцензії зазначається, зокрема, наявність додатку із зазначенням кількості сторінок.

Зазначений додаток запроваджено відповідно до Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування, матриць" ( 2953-14 ).

Зміст додатка, який передбачено частиною третьою статті 13 цього Закону ( 1775-14 ), також визначено у Законі України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування" ( 2953-14 ) та містить інформацію про ліцензоване приміщення та ліцензоване обладнання.

Інформація, яка може міститися у додатку, в інших законах не визначена.

Таким чином, положення підпунктів в) і г) пункту 2.4 розділу 2 проекту Ліцензійних умов потребують доопрацювання з урахуванням норм статті 13 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ( 1775-14 ).

2. Щодо проекту спільного наказу Держкомпідприємництва та Міністерства транспорту та зв'язку України "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства транспорту України від 26.11.2001 N 139/821" повідомляємо наступне.

У зв'язку із кадровими змінами в апараті центральних органів виконавчої влади, зазначений проект спільного наказу повернуто Мінтрансзв'язку на доопрацювання.

Одночасно слід зазначити, що 23.07.2009 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого вдосконалення порядку ліцензування господарської діяльності" ( 1571-17 ).

Згідно вимог цього Закону ( 1775-14 ) орган ліцензування, серед іншого, затверджує ліцензійні умови провадження певного виду господарської діяльності та порядок контролю за їх додержанням за погодженням із спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування, крім випадків, передбачених цим Законом ( 1775-14 ).

Враховуючи зазначене, розробнику необхідно подати Держкомпідприємництву одночасно доопрацьований проект Ліцензійних умов та наступні проекти нормативно-правових актів:

наказу Мінтрансзв'язку щодо затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, вантажів повітряним транспортом та відповідного Порядку контролю за їх додержанням;

спільного наказу Держкомпідприємництва та Мінтрансзв'язку "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства транспорту України від 26.11.2001 N 139/821";

спільного наказу Держкомпідприємництва та Мінтрансзв'язку "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства транспорту України від 01.07.2002 N 70/434".

Враховуючи викладене, керуючись частиною п'ятою статті 21 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" ( 1160-15 ), Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва ВИРІШИВ:

відмовити в погодженні проекту наказу Міністерства транспорту та зв'язку України "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, вантажів повітряним транспортом".

Голова М.Бродський


Документи що посилаються на цей