Змінено порядок реєстрації договорів оренди
Законом України від 08.07.2010 р. № 2469-VІ «Про внесення зміни до ст. 20 Закону України «Про оренду землі» (за текстом - Закон № 2469-VІ) змінено порядок державної реєстрації договорів на оренду землі.
Оренда землі є одним з видів права землекористування. Основним Законом, що регулює відносини у цій сфері, є Закон України від 06.10.98 р. № 161-ХІV «Про оренду землі», ст. 18 якого передбачено, що договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації. Статтею 20 цього Закону передбачено, що укладений договір оренди землі підлягає державній реєстрації. Державна реєстрація договорів оренди землі проводиться у порядку, встановленому законом. Так, відповідно до нової редакції зазначеної етапі право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації цього права відповідно до закону, що регулює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Відповідно до Прикінцевих положень Закону № 2469-VІ зазначена норма набирає чинності з дня опублікування цього Закону.
Крім того, встановлено строк здійснення державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок, який до 01.01.2012 р. не може перевищувати 14 днів з дня подання заяви про таку реєстрацію. Плата за державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення не може перевищувати трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн.).
Закон № 2469-VI набрав чинності з дня опублікування («Голос України» від 11.08.2010 р. № 148).
Оксана ОСКІНА,
оглядач «Вісника»
“Вісник податкової служби України” № 31 серпень 2010 р.
передплатні індекси:
22599 (укр.) 22600 (рос.)