КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
10.04.2014 р.
Справа N 875/17/14
Про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Бабенка К. А., суддів - Борисюк Л. П., Ключковича В. Ю., секретаря - Чепурко Н. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом кандидата на пост Президента України ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії, встановив:
Постановою Центральної виборчої комісії від 03 квітня 2014 року Позивачу в реєстрації кандидатом на пост Президента України відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, Позивачем подано адміністративний позов, в якому він просить її скасувати та зобов'язати Відповідача зареєструвати Позивача кандидатом на пост Президента України на підставі поданих ним документів.
Заслухавши суддю - доповідача, пояснення Позивача, представника Відповідача, розглянувши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю з наступних підстав.
Позивачем - громадянкою України ОСОБА_2 особисто 30 березня 2014 року до Центральної виборчої комісії подано Заяву про самовисунення кандидатом на пост Президента України на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року з доданими до неї документами.
Постановою Центральної виборчої комісії N 186 від 03 квітня 2014 року (далі - Постанова) Позивачу в зв'язку з невідповідністю поданих ним документів вимогам Закону України "Про вибори Президента України" від 05.03.99 року N 474-XIV (далі - Закон N 474-XIV) та відсутністю зазначених у ст. ст. 48, 51 цього Закону документів в реєстрації кандидатом на пост Президента України відмовлено. Як вбачається з постанови, форма Анкети кандидата на пост Президента України не відповідає вимогам п. 1 частини першої ст. 51 Закону N 474-XIV та постанови Відповідача від 25.02.2014 року N 21 "Про форму анкети кандидата на пост Президента України", а саме, в ній не зазначено відомості щодо наукового ступеня, вченого звання, посади (заняття), місця роботи, державних нагород; до Заяви про самовисунення кандидатом на пост Президента України Позивачем додано документ про часткове внесення ним грошової застави в сумі 2 грн. 50 коп., а саме, квитанцію N 126 від 29 березня 2014 року, та в порушення вимог п. 7 частини першої ст. 51 Закону N 474-XIV, Позивачем замість чотирьох фотографій розміром 4 х 6 сантиметрів додано чотири фотографії розміром 6 х 8 сантиметрів.
В адміністративному позові Позивачем зазначено, що подана ним Анкета кандидата на пост Президента України відповідає формі, передбаченій постановою Центральної виборчої комісії від 25 лютого 2014 року N 21 "Про форму анкети кандидата на пост Президента України"; Відповідачем порушено вимоги статей 21, 22, 24 Конституції України, за якими, зокрема, усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними; конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані; громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, в зв'язку з чим, грошова застава ним сплачуватись не має.
Проте, відповідно до частини першої ст. 51 Закону N 474-XIV Центральна виборча комісія реєструє кандидата на пост Президента України за умови отримання, зокрема, анкети кандидата на пост Президента України за формою, встановленою Центральною виборчою комісією (заповнюється кандидатом особисто); документа про внесення грошової застави відповідно до статті 49 цього Закону.
Згідно із частиною першою ст. 49 Закону N 474-XIV грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост Президента України, або кандидатом на пост Президента України у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії (після початку виборчого процесу та до подання документів Центральній виборчій комісії для реєстрації) у розмірі два мільйони п'ятсот тисяч гривень.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем частково внесено грошову заставу в сумі 2 грн. 50 коп. з необхідних двох мільйонів п'ятсот тисяч гривень, що підтверджується квитанцією N 126 від 29 березня 2014 року, наявною в матеріалах справи (а. с. 36). Крім того, як вбачається з поданої Позивачем до Відповідача Анкети кандидата на пост Президента України, відомості щодо наукового ступеня, вченого звання, посади (заняття), місця роботи, державних нагород відсутні та надані Позивачем фотографії не відповідають вимогам ст. 51 Закону N 474-XIV, а саме, визначеному нею розміру, в зв'язку з чим, колегія суддів дійшла висновку, що рішення Відповідача про відмову в реєстрації кандидатом на пост Президента України Позивача є правомірним, а адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини дев'ятої ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Згідно із пп. 1 п. 3 частини другої ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року N 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Мінімальну заробітну плату встановлено Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", яка на перше січня 2014 року становить 1218,00 грн., в зв'язку з чим, за подачу адміністративного позову Позивач має сплатити судовий збір у сумі 73 грн. 08 коп. (1218 грн. х 0,06).
Позивачем при пред'явленні адміністративного позову до суду судовий збір не сплачено, в зв'язку з чим, його має бути стягнуто з Позивача на користь Державного бюджету України у відповідному розмірі.
Керуючись ст. ст. 160 - 163, 172, 176, 177, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів постановила:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (місце народження: с. Новострелище Новострелищанського району Львівської області), на користь Державного бюджету України судовий збір в сумі 73 грн. 08 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. Постанову може бути оскаржено через Київський апеляційний адміністративний суд до Вищого адміністративного суду України у дводенний строк з дня її проголошення.
Головуючий, суддя К. А. Бабенко
Судді:
Л. П. Борисюк
В. Ю. Ключкович