КОНСУЛЬТУЄ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ
Про набуття статусу безробітного
ПИТАННЯ: У грудні 2014 р. жінка оформила пенсію достроково згідно з п. 7.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальноооов'язкове державне пенсійне страхування». У січні 2015 р. у зв'язку з працевлаштуванням (договір цивільно-правового характеру) їй було припинено виплату пенсії. Чи має право жінка звернутися до центру зайнятості після закінчення терміну чинності договору для визнання її безробітною й отримання нею послуги щодо підвищення кваліфікації?
ВІДПОВІДЬ: За статтею 43 Закону України «Про зайнятість населення» статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність підходящої роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна стати до роботи.
Якшо жінка скористалася правом на призначення пенсії, вона не може бути зареєстрована як безробітна та одержувати допомогу по безробіттю.
Професійне навчання відповідно до Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки України від 31.05.2013 р. № 318/655, зареєстрованим у Мін'юсті України 19.06.2013 р. за № 1029/23561, організовується державною службою зайнятості лише для зареєстрованих безробітних.
Особа, якій уже було призначено пенсію, має право звернутися до зручного для її відвідування центру зайнятості для отримання послуг з підбору роботи, інформаційно-консультаційних, профорієнтаційних та інших послуг, передбачених законодавством, сприяння в працевлаштуванні, інших видах зайнятості, зокрема через участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
"Праця i зарплата" N 11 (927), 18 березня 2015 р.
Передплатний iндекс: 30214