ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА
12.06.2015 р. N 826/11201/15

Про скасування розпорядження
Кабінету Міністрів України від 05.06.2015 N 581-р,
скасування результатів виборів кандидатів від
громадських об'єднань до складу конкурсної комісії
з проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади
членів Національного агентства з питань
запобігання корупції

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді - Келеберди В. І., розглянувши клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову у справі за позовом Громадської організації "Трансперенсі Інтернешнл Україна" до Кабінету Міністрів України, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції, про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії, встановив:

Громадська організація "Трансперенсі Інтернешнл Україна" звернулась до суду з позовом до Кабінету Міністрів України, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції про визнання протиправними дій, скасування розпорядження від 05.06.2015 N 581-р, скасування результатів виборів кандидатів від громадських об'єднань до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції, які відбулись 17.05.2015 у м. Києві; зобов'язання вчинити дії.

Позивачем подано клопотання про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії оскарженого розпорядження та заборони конкурсній комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції, яка була затверджена оскарженим розпорядженням, вчиняти будь-які дії щодо виконання своїх повноважень зазначених у Законі України "Про запобігання корупції" та постанові Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 N 170 "Деякі питання відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції". Клопотання вмотивовано очевидною протиправністю оскарженого розпорядження

Згідно вимог ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання. Адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Позивачем не надано доказів в обґрунтування клопотання та наявності очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі та неможливості захисту прав, свобод та інтересів без вжиття заходів забезпечення позову, а відтак суд не вбачає підстав для задоволення клопотання представника позивача про вжиття заходів забезпечення позову.

Ознаки протиправності оскаржених дій та розпорядження підлягають встановленню при вирішенні справи по суті.

З урахуванням викладеного, керуючись положеннями ст. ст. 117, 118, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив:

Відмовити у задоволенні клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки встановленні ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо ухвалу не було оскаржено.

Суддя В. І. Келеберда


Документи що посилаються на цей