ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
УХВАЛА
01.12.2015 р.
N 826/25060/15
Про відмову щодо вжиття заходів забезпечення позову
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Федорчука А. Б., при секретарі судового засідання - Грабовському В. А., розглянувши матеріали справи та клопотання про забезпечення позову за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Гадячгаз" до Кабінету Міністрів України про визнання незаконною та нечинною постанови N 796 (за участю представників: від позивача - Б. Ю. В., від відповідача - Ж. М. С.), встановив:
Позивач, в особі Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Гадячгаз" (надалі - Позивач), звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України (надалі - Відповідач) про визнання незаконною та скасування постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 N 796 "Про скасування пунктів 1 і 3 постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2012 р. N 770 та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 р. N 747".
Позивачем подано клопотання про вжиття забезпечення позову шляхом зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року N 796 "Про скасування пунктів 1 і 3 постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2012 р. N 770 та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 р. N 747" в повному обсязі до вирішення позову по суті.
В обґрунтування клопотання про забезпечення позову Позивач зазначає, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди права та інтересам позивача внаслідок реалізації оскаржуваної постанови Кабінету Міністрів України.
Представник Позивача в судовому засіданні заявлене клопотання підтримав в повному обсязі.
В судовому засіданні представник Відповідача проти заявленого клопотання заперечували повністю.
Вивчивши клопотання про забезпечення адміністративного позову, вислухавши думку сторін та подані матеріали, суд вважає, що заявлене клопотання не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України Суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно ч. 1 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Однак, позивачем не доведені та документально не підтверджені обставини, які б вказували на очевидну небезпеку заподіянню шкоди правам, свободам та інтересам Позивача, які б унеможливили захист його прав, свобод та інтересів без вжиття відповідних заходів.
Окрім того, в матеріалах справи відсутні докази та підтвердження того, що невжиття заходів до забезпечення позову якимось чином може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем не доведено існування обставин, вказаних у частині 1 статті 117 КАС України.
Суд вбачає, що зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року N 796 "Про скасування пунктів 1 і 3 постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2012 р. N 770 та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 р. N 747", яка є предметом позову, буде фактично вирішенням справи по суті до постановлення рішення в даній справі.
За таких обставин, керуючись ст. ст. 117, 118 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив:
Відмовити у задоволенні клопотання про забезпечення позову.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання скарги про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А. Б. Федорчук