НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент відкритих ринків

ЛИСТ
12.03.2016 N 40-0004/21486

Банкам України,
Асоціації українських банків,
Асоціації "Незалежна асоціація банків України",
Асоціації "Український кредитно-банківський союз"

Щодо постанови Правління
Національного банку України
від 11 березня 2016 року N 150 та
постанови Правління Національного банку України
від 11 березня 2016 року N 151

Національний банк України надсилає для використання і керівництва в роботі постанову Правління Національного банку України від 11 березня 2016 року N 150 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" (далі - Постанова N 150) та постанову Правління Національного банку України від 11 березня 2016 року N 151 "Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Правління Національного банку України від 30 квітня 2009 року N 266" (далі - Постанова N 151).

Постанова N 150 набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування. Постанова N 151 набирає чинності з дня, наступного за днем її прийняття.

Постановою N 150 внесені зміни до Положення про відкриття та функціонування кореспондентських рахунків банків - резидентів та нерезидентів в іноземній валюті та кореспондентських рахунків банків-нерезидентів у гривнях1 (далі - Положення N 118) та Положення про порядок іноземного інвестування в Україну2.

____________

1 Затверджене постановою Правління Національного банку України від 26.03.98 N 118, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 10.04.98 за N 231/2671 (зі змінами).

2 Затверджене постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005 N 280, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 29.08.2005 за N 947/11227 (зі змінами).

Змінами до Положення N 118, зокрема:

1) передбачено можливість перерахування коштів з кореспондентського рахунку банку-нерезидента в гривнях, відкритого в уповноваженому банку, з метою компенсації іноземною країною (державними органами цієї країни або уповноваженими ними особами) процентів за наданими уповноваженими банками резидентам кредитами, кошти за якими спрямовуються на купівлю товарів, виготовлених в цій іноземній країні (зокрема, враховано норми Указу Президента Республіки Білорусь від 24.09.2009 N 466, яким запроваджено порядок такої компенсації процентів за кредитами);

2) дозволено проведення центральними банками іноземних країн розрахунків в гривнях за операціями з облігаціями внутрішньої державної позики України безпосередньо через їх власні кореспондентські рахунки, відкриті в уповноважених банках (без необхідності використання інвестиційних рахунків);

3) внесено зміни до переліку документів, що є підставою для перерахування резидентами коштів в гривнях на кореспондентський рахунок банку-нерезидента за договорами (контрактами) з нерезидентами. Так, замість передбаченої раніше "довідки податкового органу, у якому резидент зареєстрований як платник податків, про те, що в клієнта немає заборгованості за платежами перед бюджетом" встановлено необхідність подання довідки контролюючого органу про відсутність у резидента заборгованості з податків, зборів, платежів3. Форма такої довідки установлена наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року N 567 "Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів"4.

___________

3 Пункт 4.3 розділу 4 Положення N 118.

4 Зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за N 1842/24374.

Заступник Голови О. Є. Чурій


Документи що посилаються на цей