Рішення N 1/2018
Комітету Асоціації Україна - ЄС у торговельному складі
14.05.2018
Оновлення Додатку XXI до Глави 8 "Державні закупівлі" Розділу IV "Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею" Угоди про асоціацію і надання позитивного висновку стосовно Стратегії реформування системи публічних закупівель ("дорожньої карти")
Комітет асоціації у торговельному складі,
Беручи до уваги Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони1, (далі - Угода), зокрема Статтю 149, Статтю 153 та Статтю 463,
___________
1 Офіційний вісник ЄС L 161, 29.5.2014, р. 3.
Оскільки:
(1) У відповідності до Статті 486 Угоди, частини Угоди, включаючи положення щодо публічних закупівель, застосовуються станом на 1 січня 2016.
(2) Стаття 149 Угоди передбачає, що порогові значення для договорів публічних закупівель, зазначені у Додатку XXI-P повинні регулярно переглядатись, починаючи із першого звітного року після вступу в силу цієї Угоди, що має бути затверджуватись рішенням Комітету асоціації у торговельному складі, як встановлено у Статті 465(4) Угоди.
(3) Стаття 153 Угоди передбачає, що Україна повинна забезпечити поступове наближення до відповідного законодавства acquis ЄС у сфері публічних закупівель, згідно з графіком, зазначеним у Додатку XXI Угоди.
(4) Деякі акти Союзу, перелічені у Додатку XXI Угоди, були змінені, втратили чинність або були замінені новими актами Союзу після парафування Угоди 30 березня 2012 року. Зокрема, Союзом було прийнято та повідомлено Україну щодо наступних актів:
(а) Директива 2014/23/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу2;
_______________
2 Директива 2014/23/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу від 26 лютого 2014 року про укладення договорів концесії (Офіційний вісник ЄС L 94, 28.3.2014, ст. 1).
(б) Директива 2014/24/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу3;
______________
3 Директива 2014/24/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу від 26 лютого 2014 року про державні закупівлі та скасування Директиви 2004/18/ЄС (Офіційний вісник ЄС L 94, 28.3.2014, ст. 65).
(в) Директива 2014/25/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу4;
______________
4 Директива 2014/25/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу від 26 лютого 2014 року щодо здійснення закупівель організаціями, що працюють у водогосподарському, енергетичному, транспортному секторах та секторі поштових послуг, яка скасовує Директиву 2004/17/EC (Офіційний вісник ЄС L 94, 28.3.2014, ст. 243).
(5) Вищенаведені Директиви внесли зміни в порогові значення для договорів публічних закупівель, зазначені у Додатку XXI-P, які згодом були змінені делегованими регламентами Комісії (ЄС) 2015/21705, (ЄС) 2015/21716 та (ЄС) 2015/21727, відповідно.
______________
5 Делегованим регламентом Комісії (ЄС) 2015/2170 від 24 листопада 2015 року було внесено зміни до Директиви 2014/24/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу у відповідності до порогів, що мають застосовуватись до процедур присудження контрактів (Офіційний вісник ЄС L 307, 25.11.2015, ст. 5).
6 Делегованим регламентом Комісії (ЄС) 2015/2171 від 24 листопада 2015 року було внесено зміни до Директиви 2014/25/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу у відповідності до порогів, що мають застосовуватись до процедур присудження контрактів (Офіційний вісник ЄС L 307, 25.11.2015, ст. 7).
7 Делегованим регламентом Комісії (ЄС) 2015/2172 від 24 листопада 2015 року було внесено зміни до Директиви 2014/23/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу у відповідності до порогів, що мають застосовуватись до процедур присудження контрактів (Офіційний вісник ЄС L 307, 25.11.2015, ст. 9).
(6) Стаття 463(3) Угоди передбачає, що Рада асоціації має повноваження оновляти чи вносити зміни до Додатків до Угоди.
(7) Важливо оновити Додаток XXI до Угоди з метою відображення змін до acquis ЄС, що наведено у зазначеному Додатку, відповідно до статей 149, 153 та 463 Угоди.
(8) Нові положення acquis ЄС щодо публічних закупівель мають іншу структуру. Доцільним є відобразити таку структуру у Додатку XXI. З метою уникнення подвійного трактування, Додаток XXI повинен бути оновлений в цілому та замінений оновленим Додатком, який міститься у додатках до цього Рішення. Крім цього, доречно буде взяти до уваги прогрес України у процесі наближення національного законодавства до acquis ЄС.
(9) Стаття 465(2) Угоди визначає, що Рада асоціації може делегувати Комітету асоціації у торговельному складі будь-які свої повноваження, включаючи повноваження приймати обов'язкові до виконання рішення.
(10) Рада асоціації Україна-ЄС у своєму Рішенні N 3/20148 від 15 грудня 2014 року уповноважила Комітет асоціації у торговельному складі оновлювати чи вносити зміни в додатки, пов'язані з питаннями торгівлі.
______________
8 Рішення N 3/2014 Ради асоціації Україна-ЄС від 15 грудня 2014 року щодо делегування деяких повноважень Ради асоціації Комітету асоціації у торговельному складі (Рішення N 3/2014) [2015/980] (Офіційний вісник ЄС L 158, 24.6.2015, ст. 4).
(11) Стаття 152(1) Угоди встановлює, що Україна подає до Комітету асоціації у торговельному складі комплексну "дорожню карту" з метою імплементації законодавства у сфері публічних закупівель з часовими графіками та ключовими поетапними результатами, що повинні включати всі реформи стосовно адаптації законодавства до acquis ЄС.
(12) Стаття 152(3) встановлює, що позитивний висновок Комітету асоціації у торговельному складі є необхідним для того, щоб комплексна "дорожня карта" набула статусу нормативного документу для процесу імплементації, а саме для наближення законодавства у сфері публічних закупівель до acquis ЄС.
(13) Таким чином, Комітету асоціації у торговельному складі доречно прийняти рішення щодо надання позитивного висновку стосовно комплексної "дорожньої карти".
Прийняв це рішення:
Стаття 1
Додаток XXI до Глави 8 "Державні закупівлі" Розділу IV "Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею" Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, замінити оновленою версією Додатка, який прикріплений до цього Рішення.
Стаття 2
Надати позитивний висновок комплексній "дорожній карті", а саме Стратегії реформування системи публічних закупівель ("дорожній карті"), схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. N 175-р, що була прийнята Урядом України 24 лютого 2016 року.
Стаття 3
Це рішення вступає в силу з дня його прийняття.
Підписано __________________________
| Для Комітету асоціації у торговельному складі | |
| Голова | |
| Секретарі | |
| від України | |
| від ЄС |
Додаток XXI-A
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Індикативний графік
інституційних реформ, адаптації законодавства та надання доступу до ринку
| Етап | Індикативний проміжок часу | Доступ до ринку, що надається Європейському Союзу з боку України | Доступ до ринку, що надається Україні з боку Європейського Союзу | ||
| 1 | Імплементація статей 150 (2) та 151Впровадження інституційної реформи згідно статті 150(2) | 6 місяців з дати набрання чинності Угодою | Контракти на поставку товарів для центральних органів влади | Контракти на поставку товарів для центральних органів влади | |
| 2 | Наближення та імплементація базових елементів Директиви N 2014/24/ЄС та Директиви N 89/665/ЄЕС | 3 роки з дати набрання чинності Угодою | Контракти на поставку товарів для державних, регіональних та місцевих органів влади та організацій публічного права | Контракти на поставку товарів для державних, регіональних та місцевих органів влади та організацій публічного права | Додатки XXI-B та XXI-C |
| 3 | Наближення та імплементація базових елементів Директиви N 2014/25/ЄС і Директиви N 92/13/ЄЕС | 4 роки з дати набрання чинності Угодою | Контракти на поставку товарів для всіх замовників комунального та інфраструктурного секторів | Контракти на поставку товарів для всіх замовників | Додатки XXI-D та XXI-E |
| 4 | Наближення та імплементація інших елементів Директиви N 2014/24/ЄС і Директиви N 2014/23/ЄС | 6 років з дати набрання чинності Угодою | Контракти на надання послуг і виконання робіт та концесійні договори всіх замовників | Контракти на надання послуг і виконання робіт та концесійні договори всіх замовників | Додатки XXI-F, XXI-G, та XXI-H |
| 5 | Наближення та імплементація інших елементів Директиви N 2014/25/ЄС | 8 років з дати набрання чинності Угодою | Контракти на надання послуг і виконання робіт для всіх замовників комунального та інфраструктурного секторів | Контракти на надання послуг і виконання робіт для всіх замовників комунального та інфраструктурного секторів | Додатки XXI-I та XXI-J |
Додаток XXI-B
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Базові елементи Директиви N 2014/24/ЄС
від 26 лютого 2014 року про державні закупівлі
(ЕТАП 2)
Додаток XXI-C
до глави 8 "Державні закупівлі"
Базові елементи Директиви N 89/665/ЄЕС
від 21 грудня 1989 року
про координацію законів, підзаконних актів та
адміністративних положень про застосування процедур
перевірки присудження контрактів на
державні поставки та виконання державних робіт
(далі - Директива N 89/665/ЄЕС)
зі змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС
Європейського Парламенту та Ради від 11 грудня 2007 року,
що вносить зміни до Директиви
Ради N 89/665/ЄЕС та N 92/13/ЄЕС щодо
підвищення ефективності процедури розгляду,
що стосуються державних контрактів
(далі - Директиви N 2007/66/ЄС) та Директиви 2014/23/ЄС
Європейського Парламенту таРади від 26 лютого 2014
про присудження концесійних договорів
(Директива 2014/23/ЄС)(ЕТАП 2)
Додаток XXI-D
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Базові елементи Директиви N 2014/25/ЄС
від 26 лютого 2014 року про закупівлі суб'єктів, що діють у
сферах водопостачання, енергетики,
транспорту та поштових послуг
(ЕТАП 3)
Додаток XXI-E
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Базові елементи Директиви N 92/13/ЄЕС
від 25 лютого 1992 координації законів, правил та
адміністративних положень, які стосуються
застосування правил Співтовариства щодо процедур
укладення контрактів осіб, які працюють у секторі води,
енергетики, транспорту та телекомунікацій (далі - Директива 92/13/ЄЕС)
Зі змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС та
Директивою 2014/23/ЄС(ЕТАП 3)
Додаток XXI-F
до Глави 8 "Державні закупівлі"
I. Інші необов'язкові елементи Директиви N 2014/24/ЄС
(ЕТАП 4)
Додаток XXI-G
до Глави 8 "Державні закупівлі"
I. Інші обов'язкові елементи Директиви N 2014/24/ЄС
(ЕТАП 4)
Додаток XXI-H
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Інші елементи Директиви N 89/665/ЄЕС
зі змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС та
Директивою 2014/23/ЄС(ЕТАП 4)
Додаток XXI-I
до Глави 8 "Державні закупівлі"
I. Інші обов'язкові елементи Директиви
N 2014/25/ЄС(ЕТАП 5)
Додаток XXI-J
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Інші елементи Директиви N 92/13/ЄЕС
Із змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС
та Директивою 2014/23/ЄС(ЕТАП 5)
Додаток XXI-K
до Глави 8 "Державні закупівлі"
I. Положення Директиви N 2004/24/ЄС
поза межами процесу адаптації законодавства
Додаток XXI-L
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Положення Директиви N 2014/25/ЄС
поза межами процесу адаптації законодавства
Додаток XXI-M
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Положення Директиви N 89/665/ЄЕС
зі змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС
та Директивою 2014/23/ЄС
(поза межами процесу адаптації законодавства)
Додаток XXI-N
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Положення Директиви N 92/13/ЄЕС
зі змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС
та Директивою 2014/23/ЄС
(поза межами процесу адаптації законодавства)
Додатки для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Рішення".
Додаток XXI-O
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Україна: Індикативний перелік питань для співробітництва
1. Навчання в Україні та державах-членах ЄС українських службовців органів державної влади, що займаються питаннями публічних закупівель;
2. Навчання постачальників, які зацікавлені в участі в публічних закупівлях;
3. Обмін інформацією та досвідом, пов'язаними з найкращою практикою і регуляторними правилами у сфері публічних закупівель;
4. Підвищення функціональності веб-сайту державних закупівель та створення системи моніторингу публічних закупівель;
5. Консультації та методична допомога з боку ЄС щодо застосування сучасних електронних технологій у сфері публічних закупівель;
6. Зміцнення органів, відповідальних за забезпечення узгодженої політики у всіх аспектах, пов'язаних з публічними закупівлями, та органу з незалежного і неупередженого перегляду рішень державних замовників. (стаття 150(2) цієї Угоди)
Додаток XXI-P
до Глави 8 "Державні закупівлі"
Пороги
(Стаття 149 (3))
1. Порогові значення, про які йдеться в статті 149 (3), повинні бути однаковими для обох сторін:
(a) 135 000 EUR для державних договорів на поставку товарів та надання послуг для центральних державних органів, а також розробка вимог до конкурсів, які проводять зазначені державні органи;
(b) 209 000 EUR для державних договорів на поставку товарів та надання послуг, на які не поширюється Положення пункту a;
(c) 5 225 000 EUR для державних договорів на виконання робіт;
(d) 5 225 000 EUR для договорів на виконання робіт для інших установ, підприємств чи організацій;
(e) 5 225 000 EUR для державних концесій;
(f) 418 000 EUR для договорів поставки товарів та надання послуг для інших установ, підприємств чи організацій;
(g) 750 000 EUR для державних договорів надання послуг для соціальних та інших специфічних послуг;
(h) 1 000 000 EUR для договорів надання послуг для соціальних та інших специфічних послуг в інших установах, підприємствах чи організаціях.
2. Порогові значення в EUR, наведені в цьому Додатку, повинні бути адаптовані на момент набрання чинності даної Угоди, з урахуванням порогових значень у відповідності з Директивами ЄС.