Рішення N 1/2018
Комітету Асоціації Україна - ЄС у торговельному складі

14.05.2018

Оновлення Додатку XXI до Глави 8 "Державні закупівлі" Розділу IV "Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею" Угоди про асоціацію і надання позитивного висновку стосовно Стратегії реформування системи публічних закупівель ("дорожньої карти")

Комітет асоціації у торговельному складі,

Беручи до уваги Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони1, (далі - Угода), зокрема Статтю 149, Статтю 153 та Статтю 463,

___________

1 Офіційний вісник ЄС L 161, 29.5.2014, р. 3.

Оскільки:

(1) У відповідності до Статті 486 Угоди, частини Угоди, включаючи положення щодо публічних закупівель, застосовуються станом на 1 січня 2016.

(2) Стаття 149 Угоди передбачає, що порогові значення для договорів публічних закупівель, зазначені у Додатку XXI-P повинні регулярно переглядатись, починаючи із першого звітного року після вступу в силу цієї Угоди, що має бути затверджуватись рішенням Комітету асоціації у торговельному складі, як встановлено у Статті 465(4) Угоди.

(3) Стаття 153 Угоди передбачає, що Україна повинна забезпечити поступове наближення до відповідного законодавства acquis ЄС у сфері публічних закупівель, згідно з графіком, зазначеним у Додатку XXI Угоди.

(4) Деякі акти Союзу, перелічені у Додатку XXI Угоди, були змінені, втратили чинність або були замінені новими актами Союзу після парафування Угоди 30 березня 2012 року. Зокрема, Союзом було прийнято та повідомлено Україну щодо наступних актів:

(а) Директива 2014/23/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу2;

_______________

2 Директива 2014/23/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу від 26 лютого 2014 року про укладення договорів концесії (Офіційний вісник ЄС L 94, 28.3.2014, ст. 1).

(б) Директива 2014/24/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу3;

______________

3 Директива 2014/24/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу від 26 лютого 2014 року про державні закупівлі та скасування Директиви 2004/18/ЄС (Офіційний вісник ЄС L 94, 28.3.2014, ст. 65).

(в) Директива 2014/25/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу4;

______________

4 Директива 2014/25/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу від 26 лютого 2014 року щодо здійснення закупівель організаціями, що працюють у водогосподарському, енергетичному, транспортному секторах та секторі поштових послуг, яка скасовує Директиву 2004/17/EC (Офіційний вісник ЄС L 94, 28.3.2014, ст. 243).

(5) Вищенаведені Директиви внесли зміни в порогові значення для договорів публічних закупівель, зазначені у Додатку XXI-P, які згодом були змінені делегованими регламентами Комісії (ЄС) 2015/21705, (ЄС) 2015/21716 та (ЄС) 2015/21727, відповідно.

______________

5 Делегованим регламентом Комісії (ЄС) 2015/2170 від 24 листопада 2015 року було внесено зміни до Директиви 2014/24/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу у відповідності до порогів, що мають застосовуватись до процедур присудження контрактів (Офіційний вісник ЄС L 307, 25.11.2015, ст. 5).

6 Делегованим регламентом Комісії (ЄС) 2015/2171 від 24 листопада 2015 року було внесено зміни до Директиви 2014/25/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу у відповідності до порогів, що мають застосовуватись до процедур присудження контрактів (Офіційний вісник ЄС L 307, 25.11.2015, ст. 7).

7 Делегованим регламентом Комісії (ЄС) 2015/2172 від 24 листопада 2015 року було внесено зміни до Директиви 2014/23/ЄС Європарламенту та Ради Європейського Союзу у відповідності до порогів, що мають застосовуватись до процедур присудження контрактів (Офіційний вісник ЄС L 307, 25.11.2015, ст. 9).

(6) Стаття 463(3) Угоди передбачає, що Рада асоціації має повноваження оновляти чи вносити зміни до Додатків до Угоди.

(7) Важливо оновити Додаток XXI до Угоди з метою відображення змін до acquis ЄС, що наведено у зазначеному Додатку, відповідно до статей 149, 153 та 463 Угоди.

(8) Нові положення acquis ЄС щодо публічних закупівель мають іншу структуру. Доцільним є відобразити таку структуру у Додатку XXI. З метою уникнення подвійного трактування, Додаток XXI повинен бути оновлений в цілому та замінений оновленим Додатком, який міститься у додатках до цього Рішення. Крім цього, доречно буде взяти до уваги прогрес України у процесі наближення національного законодавства до acquis ЄС.

(9) Стаття 465(2) Угоди визначає, що Рада асоціації може делегувати Комітету асоціації у торговельному складі будь-які свої повноваження, включаючи повноваження приймати обов'язкові до виконання рішення.

(10) Рада асоціації Україна-ЄС у своєму Рішенні N 3/20148 від 15 грудня 2014 року уповноважила Комітет асоціації у торговельному складі оновлювати чи вносити зміни в додатки, пов'язані з питаннями торгівлі.

______________

8 Рішення N 3/2014 Ради асоціації Україна-ЄС від 15 грудня 2014 року щодо делегування деяких повноважень Ради асоціації Комітету асоціації у торговельному складі (Рішення N 3/2014) [2015/980] (Офіційний вісник ЄС L 158, 24.6.2015, ст. 4).

(11) Стаття 152(1) Угоди встановлює, що Україна подає до Комітету асоціації у торговельному складі комплексну "дорожню карту" з метою імплементації законодавства у сфері публічних закупівель з часовими графіками та ключовими поетапними результатами, що повинні включати всі реформи стосовно адаптації законодавства до acquis ЄС.

(12) Стаття 152(3) встановлює, що позитивний висновок Комітету асоціації у торговельному складі є необхідним для того, щоб комплексна "дорожня карта" набула статусу нормативного документу для процесу імплементації, а саме для наближення законодавства у сфері публічних закупівель до acquis ЄС.

(13) Таким чином, Комітету асоціації у торговельному складі доречно прийняти рішення щодо надання позитивного висновку стосовно комплексної "дорожньої карти".

Прийняв це рішення:

Стаття 1

Додаток XXI до Глави 8 "Державні закупівлі" Розділу IV "Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею" Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, замінити оновленою версією Додатка, який прикріплений до цього Рішення.

Стаття 2

Надати позитивний висновок комплексній "дорожній карті", а саме Стратегії реформування системи публічних закупівель ("дорожній карті"), схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. N 175-р, що була прийнята Урядом України 24 лютого 2016 року.

Стаття 3

Це рішення вступає в силу з дня його прийняття.

Підписано __________________________

  Для Комітету асоціації
у торговельному складі 
  Голова 
  Секретарі 
від України   
від ЄС   

Додаток XXI-A
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Індикативний графік
інституційних реформ, адаптації законодавства та надання доступу до ринку

Етап    Індикативний проміжок часу  Доступ до ринку, що надається Європейському Союзу з боку України  Доступ до ринку, що надається Україні з боку Європейського Союзу   
Імплементація статей 150 (2) та 151Впровадження інституційної реформи згідно статті 150(2)  6 місяців з дати набрання чинності Угодою  Контракти на поставку товарів для центральних органів влади  Контракти на поставку товарів для центральних органів влади   
Наближення та імплементація базових елементів Директиви N 2014/24/ЄС та Директиви N 89/665/ЄЕС  3 роки з дати набрання чинності Угодою  Контракти на поставку товарів для державних, регіональних та місцевих органів влади та організацій публічного права  Контракти на поставку товарів для державних, регіональних та місцевих органів влади та організацій публічного права  Додатки XXI-B та XXI-C 
Наближення та імплементація базових елементів Директиви N 2014/25/ЄС і Директиви N 92/13/ЄЕС  4 роки з дати набрання чинності Угодою  Контракти на поставку товарів для всіх замовників комунального та інфраструктурного секторів  Контракти на поставку товарів для всіх замовників  Додатки XXI-D та XXI-E 
Наближення та імплементація інших елементів Директиви N 2014/24/ЄС і Директиви N 2014/23/ЄС  6 років з дати набрання чинності Угодою  Контракти на надання послуг і виконання робіт та концесійні договори всіх замовників  Контракти на надання послуг і виконання робіт та концесійні договори всіх замовників  Додатки XXI-F, XXI-G, та XXI-H 
Наближення та імплементація інших елементів Директиви N 2014/25/ЄС  8 років з дати набрання чинності Угодою  Контракти на надання послуг і виконання робіт для всіх замовників комунального та інфраструктурного секторів  Контракти на надання послуг і виконання робіт для всіх замовників комунального та інфраструктурного секторів  Додатки XXI-I та XXI-J 

Додаток XXI-B
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Базові елементи Директиви N 2014/24/ЄС
від 26 лютого 2014 року про державні закупівлі
(ЕТАП 2)

Додаток XXI-C
до глави 8 "Державні закупівлі"

Базові елементи Директиви N 89/665/ЄЕС
від 21 грудня 1989 року
про координацію законів, підзаконних актів та
адміністративних положень про застосування процедур
перевірки присудження контрактів на
державні поставки та виконання державних робіт
(далі - Директива N 89/665/ЄЕС)
зі змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС
Європейського Парламенту та Ради від 11 грудня 2007 року,
що вносить зміни до Директиви
Ради N 89/665/ЄЕС та N 92/13/ЄЕС щодо
підвищення ефективності процедури розгляду,
що стосуються державних контрактів
(далі - Директиви N 2007/66/ЄС) та Директиви 2014/23/ЄС
Європейського Парламенту таРади від 26 лютого 2014
про присудження концесійних договорів
(Директива 2014/23/ЄС)(ЕТАП 2)

Додаток XXI-D
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Базові елементи Директиви N 2014/25/ЄС
від 26 лютого 2014 року про закупівлі суб'єктів, що діють у
сферах водопостачання, енергетики,
транспорту та поштових послуг
(ЕТАП 3)

Додаток XXI-E
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Базові елементи Директиви N 92/13/ЄЕС
від 25 лютого 1992 координації законів, правил та
адміністративних положень, які стосуються
застосування правил Співтовариства щодо процедур
укладення контрактів осіб, які працюють у секторі води,
енергетики, транспорту та телекомунікацій (далі - Директива 92/13/ЄЕС)
Зі змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС та
Директивою 2014/23/ЄС(ЕТАП 3)

Додаток XXI-F
до Глави 8 "Державні закупівлі"

I. Інші необов'язкові елементи Директиви N 2014/24/ЄС
(ЕТАП 4)

Додаток XXI-G
до Глави 8 "Державні закупівлі"

I. Інші обов'язкові елементи Директиви N 2014/24/ЄС
(ЕТАП 4)

Додаток XXI-H
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Інші елементи Директиви N 89/665/ЄЕС
зі змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС та
Директивою 2014/23/ЄС(ЕТАП 4)

Додаток XXI-I
до Глави 8 "Державні закупівлі"

I. Інші обов'язкові елементи Директиви
N 2014/25/ЄС(ЕТАП 5)

Додаток XXI-J
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Інші елементи Директиви N 92/13/ЄЕС
Із змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС
та Директивою 2014/23/ЄС(ЕТАП 5)

Додаток XXI-K
до Глави 8 "Державні закупівлі"

I. Положення Директиви N 2004/24/ЄС
поза межами процесу адаптації законодавства

Додаток XXI-L
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Положення Директиви N 2014/25/ЄС
поза межами процесу адаптації законодавства

Додаток XXI-M
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Положення Директиви N 89/665/ЄЕС
зі змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС
та Директивою 2014/23/ЄС
(поза межами процесу адаптації законодавства)

Додаток XXI-N
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Положення Директиви N 92/13/ЄЕС
зі змінами, внесеними Директивою N 2007/66/ЄС
та Директивою 2014/23/ЄС
(поза межами процесу адаптації законодавства)

Додатки для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Рішення".

Додаток XXI-O
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Україна: Індикативний перелік питань для співробітництва

1. Навчання в Україні та державах-членах ЄС українських службовців органів державної влади, що займаються питаннями публічних закупівель;

2. Навчання постачальників, які зацікавлені в участі в публічних закупівлях;

3. Обмін інформацією та досвідом, пов'язаними з найкращою практикою і регуляторними правилами у сфері публічних закупівель;

4. Підвищення функціональності веб-сайту державних закупівель та створення системи моніторингу публічних закупівель;

5. Консультації та методична допомога з боку ЄС щодо застосування сучасних електронних технологій у сфері публічних закупівель;

6. Зміцнення органів, відповідальних за забезпечення узгодженої політики у всіх аспектах, пов'язаних з публічними закупівлями, та органу з незалежного і неупередженого перегляду рішень державних замовників. (стаття 150(2) цієї Угоди)

Додаток XXI-P
до Глави 8 "Державні закупівлі"

Пороги

(Стаття 149 (3))

1. Порогові значення, про які йдеться в статті 149 (3), повинні бути однаковими для обох сторін:

(a) 135 000 EUR для державних договорів на поставку товарів та надання послуг для центральних державних органів, а також розробка вимог до конкурсів, які проводять зазначені державні органи;

(b) 209 000 EUR для державних договорів на поставку товарів та надання послуг, на які не поширюється Положення пункту a;

(c) 5 225 000 EUR для державних договорів на виконання робіт;

(d) 5 225 000 EUR для договорів на виконання робіт для інших установ, підприємств чи організацій;

(e) 5 225 000 EUR для державних концесій;

(f) 418 000 EUR для договорів поставки товарів та надання послуг для інших установ, підприємств чи організацій;

(g) 750 000 EUR для державних договорів надання послуг для соціальних та інших специфічних послуг;

(h) 1 000 000 EUR для договорів надання послуг для соціальних та інших специфічних послуг в інших установах, підприємствах чи організаціях.

2. Порогові значення в EUR, наведені в цьому Додатку, повинні бути адаптовані на момент набрання чинності даної Угоди, з урахуванням порогових значень у відповідності з Директивами ЄС.


Документи що посилаються на цей