КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VI сесія VIII скликання
РІШЕННЯ
27.09.2018 N 1527/5591
Про внесення змін
до рішення Київської міської ради
від 22 січня 2015 року N 22/887 "Про
затвердження Концепції розвитку
паркувального простору в місті Києві"
Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 6, 9 Закону України "Про дорожній рух", пункту 2 статті 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", Закону України "Про благоустрій населених пунктів", Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів", постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил паркування транспортних засобів", рішення Київської міської ради від 26 червня 2007 року N 930/1591 "Про вдосконалення паркування автотранспорту в м. Києві" та з метою покращення організації дорожнього руху в частині впорядкування робіт з паркування, введення нових інноваційних технологій при наданні послуг з паркування та підвищення рівня їх надання, а також з метою приведення рішення у відповідність до норм діючого законодавства України Київська міська рада вирішила:
1. Внести зміни до рішення Київської міської ради "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22 січня 2015 року N 22/887 "Про затвердження Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві" (далі - рішення), виклавши пункти рішення у новій редакції:
"1. Затвердити Концепцію розвитку паркувального простору в місті Києві згідно з додатком.
2. Визначити комунальне підприємство "Київтранспарксервіс" відповідальним за виконання Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві.
3. Доручити комунальному підприємству "Київтранспарксервіс":
3.1. Розробити та запровадити Порядок контролю оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування уповноваженими посадовими особами, передбачивши в ньому фіксацію порушень чинного законодавства при наданні послуг з користування майданчиками для платного паркування за допомогою технічних засобів та згідно з Концепцією розвитку паркувального простору в місті Києві.
3.2. З метою економії коштів місцевого бюджету на конкурсній основі залучити інвесторів для реалізації заходів, передбачених Концепцією розвитку паркувального простору в місті Києві.
3.3. Вжити організаційно-правові заходи з метою влаштування перехоплюючих паркінгів та/або майданчиків у встановленому порядку.
3.4. Визначити місця та етапи розміщення та кількість паркувальних автоматів, необхідних для обслуговування існуючих паркувальних місць.
4. Доручити Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) погоджувати з Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проекти землеустрою щодо відведення у власність або надання їх в оренду, які входять в зони, де можливе створення перехоплюючих паркінгів та паркувальних майданчиків, враховуючи наступні адреси:
Вишгородський напрямок/Оболонський район:
- просп. Оболонський (ст. м. "Героїв Дніпра")
- вул. Озерна, 5 (ст. м. "Героїв Дніпра")
- вул. Північна, 3 - 7 (ст. м. "Героїв Дніпра")
Чернігівський напрямок (Бровари)/Деснянський район:
- просп. Броварський (ст. м. "Лісова")
- просп. Броварський (ст. м. "Гідропарк")
- вул. Кіото (навпроти буд. N 25) (ст. м. "Лісова")
- вул. Мурманська, 6, 6-а, 6-б - вул. Попудренка (ст. м. "Лісова")
Бориспільський напрямок/Дарницький район:
- просп. Бажана (ст. м. "Вирлиця")
- вул. Вірменська, 2 (ст. м. "Вирлиця")
- вул. Поліська (ст. м. "Червоний Хутір"), 3 ділянки
- просп. Бажана (ст. м. "Славутич")
Дніпропетровський напрямок (Обухів)/Голосіївський район:
- вул. Інженерна, 1 (ст. м. "Видубичі")
- перетин вул. Саперно-Слобідської та Столичного шосе (ст. м. "Видубичі")
Одеський напрямок/Голосіївський район:
- просп. Глушкова, 5 (ст. м. "Іподром")
- просп. Глушкова, 12
- просп. Глушкова (ст. м. "Теремки")
- просп. Глушкова, 55-59 (ст. м. "Теремки")
- просп. Глушкова, 3 (автостанція Південна)
- просп. Глушкова, 7 (манеж)
Житомирський напрямок/Святошинський район:
- просп. Академіка Палладіна, 23 (ст. м. "Академмістечко")
- вул. Святошинська, 15-а (ст. м. "Святошин")
- просп. Перемоги, 134/1 (ст. м. "Житомирська")
Одеський та Житомирський напрямки/Святошинський район:
- на перетині просп. Леся Курбаса та Кільцевої дороги (кінцева зупинка маршруту швидкісного трамваю N 3)
Ірпінський напрямок/Шевченківський район:
- вул. Щусєва (ст. м. "Сирець").
5. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 22 травня 2013 року N 326/9383 "Про затвердження Програми розвитку єдиного паркувального простору в м. Києві до 2015 року".
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами.".
2. Внести зміни до додатка до рішення, виклавши Концепцію розвитку паркувального простору в місті Києві в новій редакції згідно з додатком до цього рішення.
3. Доручити Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) протягом двох місяців з дня набрання чинності цим рішенням розробити та подати на розгляд профільної постійної комісії Київської міської ради проект рішення про внесення змін до рішень Київської міської ради від 25 грудня 2008 року N 1051/1051 "Про Правила благоустрою міста Києва" та від 21 квітня 2015 року N 415/1280 "Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва" з метою поширення на відносини щодо використання і управління паркувальними майданчиками норм Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 21 квітня 2015 року N 415/1280.
4. Це рішення офіційно оприлюднити в газеті Київської міської ради "Хрещатик".
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами.
Київський міський голова В. Кличко
Додаток
до рішення Київської міської ради
27.09.2018 N 1527/5591
Концепція
розвитку паркувального простору в місті Києві
Паспорт
Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві
| 1. | Ініціатор розроблення Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві | Постійна комісія Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами, постійна комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку |
| 2. | Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві | Рішення Київської міської ради від 26.06.2007 N 930/1591 "Про вдосконалення паркування автотранспорту в м. Києві" |
| 3. | Розробник Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві | Постійна комісія Київської міської ради з питань транспорту та зв'язку, постійна комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку |
| 4. | Співрозробники Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві | Відсутні |
| 5. | Замовник (відповідальний виконавець) Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві | Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) |
| 6. | Учасники (співвиконавці) Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві | Комунальне підприємство "Київтранспарксервіс" |
| 7. | Термін реалізації Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві | 2015 - 2022 роки |
| 8. | Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві (для комплексних програм) | Бюджет міста Києва |
| 9. | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві, всього, у тому числі | 106 млн. грн |
| 9.1 | Кошти бюджету м. Києва | 106 млн. грн |
| 9.2 | Кошти інших джерел | За рахунок інвесторів |
Концепція розвитку паркувального простору в місті Києві (далі - Концепція) підготовлена відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 6, 9 Закону України "Про дорожній рух", пункту 2 статті 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 N 1342, рішення Київської міської ради від 26.06.2007 N 930/1591 "Про вдосконалення паркування автотранспорту в м. Києві".
Терміни вживаються у такому значенні:
Паркувальні майданчики на проїзній частині - майданчики для паркування, розміщені в межах проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнані знаками, паркувальними автоматами, платіжними терміналами та розміткою.
Паркувальні майданчики на тротуарній частині - майданчики для паркування, розміщені в межах тротуару та обладнані знаками, паркувальними автоматами, розміткою, обмежувальними стовпчиками для відокремлення пішоходної зони та пандусами.
Спеціально обладнані паркувальні майданчики - майданчики для паркування, розміщені поза межами проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнані знаками, приміщенням для персоналу, дорожнім покриттям, розміткою, в'їзним-виїзним терміналом, огорожею та засобами освітлення.
Паркінги - спеціалізовані споруди, призначені для стоянки транспортних засобів.
Перехоплюючий паркінг, або перехоплюючий паркувальний майданчик - це платний підземний чи наземний паркінг або спеціально обладнаний майданчик для паркування, розміщений на в'їздах у місто біля основних магістралей з розвинутою інфраструктурою транспортних розв'язок громадського транспорту, який надає можливість власнику транспортного засобу залишити свій автомобіль на необхідний йому час та продовжити рух до центральної частини міста за допомогою громадського транспорту. При сплаті за надані послуги з користування майданчиками для платного паркування на цьому об'єкті буде застосовано індивідуальний зональний тариф на паркування, нижчий ніж у центральній частині міста.
Екопарковка "Зелений острів" - це паркувальний майданчик, територія якого засіяна газонною травою й укріплена газонними ґратами, які забезпечують збереження зеленого трав'яного покриву і запобігають його деформації і знищенню.
Паркувальні автомати - технічні пристрої, призначені для сплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування з використанням платіжних карток та/або готівкою.
Платіжна картка - електронний платіжний засіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової картки, що використовується для ініціювання переказу коштів з рахунку платника або з відповідного рахунку банку з метою оплати вартості товарів і послуг, в тому числі послуг з користування майданчиками для платного паркування.
SMS/USSD-запит - (сукупність систематизованих алфавітно-текстових та цифрових знаків), що генерується водієм та відправляється на короткий номер з використанням функціональних і технологічних ресурсів телекомунікаційних мереж мобільних операторів та операторів зв'язку.
Мобільний додаток - прикладне програмне забезпечення, що встановлюється на смартфон, планшетний ПК або інший пристосований пристрій, який надає водію доступ до системи "Мобільне паркування".
Вулично-дорожня мережа - це призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування, внутрішньоквартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних і велосипедних доріжок, а також набережні, майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.
Платіжні термінали - технічні пристрої, призначені, в тому числі, але не виключно, для сплати за паркування за допомогою готівки та платіжних карток.
Бездротовий паркувальний сенсор - технічний пристрій, який за допомогою сенсорів визначає наявність автомобіля на паркомісці та по бездротовому протоколу відправляє інформацію до системи "Мобільне паркування".
Інформаційне табло - табло, за допомогою якого водій може заздалегідь дізнатися про наявність вільних місць на відкритому чи закритому паркувальному майданчику.
Електромобіль - транспортний засіб з нульовим викидом CO2, який використовує для руху електричні двигуни, а саме: наперед накопичену в акумуляторних батареях електричну енергію.
Електротранспорт - транспортні засоби з нульовим викидом CO2, які використовують для руху електричні двигуни.
Інспектори з паркування - посадові особи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), уповноважені на:
здійснення контролю за оплатою вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування та дотриманням водіями транспортних засобів правил паркування;
розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення;
накладення адміністративних стягнень.
Автоматизована система контролю оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування (далі - АСКОП) - програмно-технічний комплекс, який надає можливість в онлайн-режимі контролювати оплату вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування.
2. Визначення проблем, на розв'язання
яких спрямована Концепція
В умовах постійного зростання кількості автомобілів у м. Києві особливої гостроти набуває проблема їх вільного пересування містом, уникнення перешкод вільного руху, зокрема від припаркованих транспортних засобів. Тому особливої ваги набуває завдання створення достатньої кількості місць для паркування транспортних засобів. На поліпшення ситуації у столиці спрямована Концепція розвитку паркувального простору в місті Києві, котра розроблена з урахуванням зарубіжного досвіду в галузі паркування, що успішно використовується у європейських країнах.
Існуюча система паркування характеризується такими проблемами:
- низьким рівнем дотримання правил паркування;
- відсутністю дієвого простого механізму контролю за дотриманням правил паркування та оплати, а також механізму накладення штрафу за порушення правил паркування на платних парковках;
- низькою дисципліною оплати, а отже неповним надходженням коштів до бюджету міста;
- відсутністю зручних і доступних безготівкових способів оплати (платіжні картки, абонементи);
- недостатнім облаштуванням майданчиків паркувальними автоматами, автоматичними в'їзними та виїзними терміналами тощо;
- невідповідністю паркувальної інфраструктури міста сучасним вимогам;
- недостатньою кількістю паркувальних місць на відведених, спеціально обладнаних майданчиках для паркування, майданчиків та паркінгів;
- відсутністю перехоплюючих паркувальних майданчиків;
- низькою якістю послуг з користування майданчиками для платного паркування автотранспорту;
- малоефективним інформаційним та технічним забезпеченням паркувальної діяльності.
Аналіз стану існуючої системи паркування транспортних засобів у місті Києві засвідчує той факт, що організаційні, нормативно-правові та фінансові умови функціонування зазначеної системи не відповідають потребам міста та європейським стандартам, не в змозі забезпечити належне функціонування механізму саморозвитку паркувального простору.
Концепція розвитку паркувального простору в місті Києві спрямована на вирішення проблеми забезпечення населення міста послугами з користування майданчиками для платного паркування у достатній кількості та належної якості.
3. Мета Концепції
Метою Концепції розвитку паркувального простору в місті Києві є:
- створення організаційних і економічних умов для розвитку паркувального простору, що забезпечить значний внесок у соціально-економічний розвиток міста шляхом збільшення дохідної частини бюджету Києва за рахунок податкових надходжень, припливу інвестицій, збільшення кількості робочих місць;
- забезпечення умов для зменшення навантаження на вулично-дорожню мережу міста у робочі дні через гнучке регулювання вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування не тільки в різних зонах, але й на окремих вулицях, в різні дні тижня та час;
- обґрунтоване та гнучке встановлення вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування з метою здійснення рентабельної діяльності та регулювання завантаження окремих вулично-дорожніх мереж;
- забезпечення прозорості розрахунків через виключення людського фактора, а саме: відмова від готівкових розрахунків з інспекторами КП "Київтранспарксервіс";
- підвищення рівня якості надання послуг з користування майданчиками для платного паркування;
- введення інноваційних технологій при оплаті вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування;
- підвищення зручності користування послугами з користування майданчиками для платного паркування для громадян та організацій у частині сплати та обліку витрат на паркування;
- збільшення надходжень коштів до міського бюджету через підвищення дисципліни зі сплати послуг через введення простого дієвого автоматичного процесу контролю за сплатою;
- послідовне, поетапне, стадійне (протягом 5 років) збільшення, зусиллями Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та КП "Київтранспарксервіс", кількості місць для паркування на майданчиках для денного та нічного паркування з існуючих 25 тис. до приблизно 125 тис. паркомісць на кінець 2020 року у м. Києві щорічно в обсягах близько до 20 тис. паркомісць на рік;
- використання майданчиків для паркування транспортних засобів з максимальною ефективністю за рахунок раціональної організації та введення нових інноваційних технологій оплати послуг та контролю за здійсненням оплати;
- зниження рівня забруднення повітря транспортними засобами, сприяння розвитку транспорту з нульовим викидом - велосипеди, електромобілі тощо.
Мета Концепції відповідає пріоритетним напрямам розвитку м. Києва.
Розробка Концепції проводилась з урахуванням Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.
4. Напрямки та заходи для створення сучасного
паркувального простору в м. Києві
Концепція передбачає реалізацію комплексу заходів за пріоритетними напрямами, що сприятимуть розв'язанню визначених проблем.
Основними напрямами вирішення проблеми розвитку сфери паркування м. Києва є:
4.1. Підвищення рівня дотримання правил паркування та оплати послуг
Для запровадження передового європейського досвіду щодо паркування, виключення впливу людського фактора під час сплати та контролю за сплатою послуг з користування майданчиками для платного паркування, для запровадження дієвих механізмів спонукання дотримуватись правил паркування, для запровадження сучасних механізмів прозорого контролю за оплатою вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування необхідно впровадити наступні зміни на законодавчому рівні:
4.1.1. Надати системі обліку місць та наданих послуг з користування майданчиками для платного паркування правовий статус.
4.1.2. Надання права інспекторам з паркування фіксувати порушення за допомогою технічних засобів (пристрій з геолокацією та можливістю фотофіксації).
4.1.3. Внесення змін до статті 152-1 КУпАП щодо встановлення відповідальності за несплату послуг з користування майданчиками для платного паркування на всіх платних паркувальних майданчиках, а не тільки обладнаних паркоматами та в'їзними/виїзними терміналами.
4.1.4. Включення інспекторів з паркування до переліку осіб, які уповноважені здійснювати контроль за дотриманням правил зупинки та стоянки транспортних засобів у межах м. Києва, за розміщенням транспортних засобів (способу постановки транспортних засобів) на паркувальних майданчиках та за оплатою вартості наданих послуг з користування майданчиками для платного паркування.
4.1.5. Притягнення до відповідальності за порушення правил паркування та/або за несплату послуг з користування майданчиками для платного паркування на платних паркувальних майданчиках водія або власника транспортного засобу, в т. ч. за їх відсутності.
4.1.6. Надання права інспекторам з паркування складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою та другою статті 152-1 КУпАП (за порушення правил паркування транспортних засобів), з одночасним накладенням штрафу на водія або власника транспортного засобу на місці скоєння порушення, в тому числі за їх відсутності.
4.1.7. Надання інспекторам з паркування повноваження здійснювати тимчасове затримання транспортного засобу за порушення правил зупинки та стоянки шляхом доставки його для зберігання на спеціальний майданчик за допомогою евакуатора у випадках, передбачених законодавством.
4.1.8. Компенсація вартості евакуації транспортного засобу повинна сплачуватись, як і штраф, через мережу паркувальних автоматів або банківською карткою через web-сайт, або в інший спосіб без можливості оплати готівкою інспектору з паркування.
4.1.9. Законодавчо оформити та забезпечити технічну можливість громадянам сплачувати штрафи за порушення правил оплати паркування зручними шляхами: готівкою та платіжними картками через паркувальні автомати та/або платіжні термінали або платіжною карткою через відповідні web-сайти уповноважених муніципальних комунальних підприємств (зокрема в місті Києві - КП "Київтранспарксервіс") або в інший спосіб.
4.1.10. З метою сприяння користуванню компактним та екологічним транспортом надати право пільгового паркування водіям електромобілів та велосипедів до 2020 року. За можливістю передбачити облаштування на паркувальних майданчиках місця для підзарядки електромобілів.
4.1.11. Передбачити місячні, квартальні електронні абонементи на паркування по всій території міста.
4.1.12. КП "Київтранспарксервіс" здійснити ревізію наявних місць паркування та внести їх до системи обліку місць паркування та наданих за них послуг, розмістивши карту паркувальних майданчиків в online-доступі на сайті.
4.1.13. Організувати професійну підготовку фахівців у сфері паркування в м. Києві.
4.2. Запровадження автоматизованої прозорої системи розрахунку за послуги з користування майданчиками для платного паркування та виключення людського фактора
Запровадження відкритої автоматизованої прозорої системи розрахунку за послуги з користування майданчиками для платного паркування з можливістю online-контролю на web-ресурсі стану паркувального простору з повною відсутністю паперових паркувальних талонів з метою виключення людського фактора.
Основними завданнями цього напряму є впровадження АСКОП, що передбачає кілька способів оплати вартості за послуги з користування майданчиками для платного паркування з негайною фіксацією факту оплати в електронній системі обліку послуг з користування майданчиками для платного паркування при повній відсутності паперових паркувальних талонів:
- паркувальні автомати, що будуть встановлені на всіх паркувальних майданчиках,
- система "Мобільне паркування" (шляхом відправки смс або USSD команди з номером транспортного засобу та паркувальної зони або паркувального майданчика, чи іншої форми ідентифікації транспортного засобу та місцезнаходження, або через мобільний додаток),
- інші способи оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування, які дозволяють негайну фіксацію в електронній системі обліку послуг з користування майданчиками для платного паркування.
Запровадження безпаперових абонементів на паркування у будь-якій зоні міста Києва на кожний окремий номер автомобіля. Абонемент має бути доступним для придбання через мережу паркувальних автоматів, на web-сайті оператора системи "Мобільне паркування" та на сайті КП "Київтранспарксервіс".
Можливість надання пільг для людей з особливими потребами та запобігання зловживанням з використанням посвідчення людей, які відносяться до цієї категорії.
4.2.1. Паркувальні автомати на паркувальних майданчиках повинні забезпечувати:
- приймання платежів за послуги з користування майданчиками для платного паркування у готівковій або у безготівковій формах, а також у разі необхідності видачу квитанцій (фіскального чеку), що підтверджують подібні операції.
Паркувальні автомати на паркувальних майданчиках можуть забезпечувати:
- сплату/поповнення персональних рахунків у системі "Мобільне паркування";
- сплату/поповнення інших рахунків (зв'язок, комунальні платежі та ін.);
- режим ефективного енергоспоживання.
4.2.2. Оплата паркування для водіїв здійснюється:
а) за допомогою SMS-запиту або USSD команди на короткий номер з будь-якого мобільного телефону. Користувач послуг з користування майданчиками для платного паркування отримує підтвердження початку сплати за послуги з користування майданчиками для платного паркування та підтвердження закінчення сплати;
б) через мобільний додаток;
в) готівкою або платіжною карткою - через паркувальні автомати, які передбачається встановити на всіх паркувальних майданчиках;
г) готівкою - через мережу платіжних терміналів (типу EasyPay, Ibox, Приват24 тощо), платіжною карткою - через особовий кабінет на web-сайті системи "Мобільне паркування" або через мобільний додаток;
д) та іншими засобами, що не суперечать законодавству України.
Можливість сплати за паркування автомобілів третіх осіб з одного особового рахунку користувача.
Збереження усієї історії користування системою "Мобільне паркування" з можливістю доступу користувача до такої історії на власному особовому рахунку, а також формування відповідної звітності та статистики.
4.3. Розвиток інфраструктури паркування
Мета цього напрямку:
- поступове та поетапне (протягом 5 років) збільшення кількості паркомісць до приблизно 125 тис. паркомісць, в обсягах близько 20 тис. паркомісць на рік;
- покращення якості надання послуг з користування майданчиками для платного паркування.
Основними завданнями цього напрямку є:
4.3.1. Створення та облаштування паркувальних місць на вулично-шляховій мережі та на відокремлених майданчиках:
- передбачити можливість персоніфікації паркувальних місць для фізичних осіб;
- передбачити право оператора передавати в експлуатацію відведені майданчики для паркування (зокрема, розташовані поблизу громадських закладів);
- розробити систему пільгового користування для окремих категорій автовласників (власників електротранспорту, велосипедистів, служб таксі, багатодітних сімей, вагітних жінок тощо);
- запровадити додаткову систему маркування паркувальних місць спеціальних категорій;
- запровадити гнучкі тарифи на паркування в залежності не тільки від зони, але й з урахуванням попиту на конкретні паркувальні майданчики. Для цього передбачити присвоєння паркувальним майданчикам унікальних номерів для електронної системи. Передбачити можливість введення на окремих паркінгах прогресивного тарифу з метою стимулювання людей до короткострокового паркування, наприклад, зони для розвантаження товарів матимуть 15 хвилин безкоштовної стоянки, а далі кожна година повинна ставати дорожчою;
- запровадити гнучкі тарифи на паркування в залежності від часу паркування. Зокрема, запровадити, де це доцільно, спеціальний нічний тариф із наданням послуг з охорони транспортних засобів (наприклад, від 10 до 30 грн у проміжок часу з 21:00 до 9:00), таким чином збільшуючи надходження від надання послуг, розвантажуючи дворові та міжквартальні простори;
- облаштування паркувальних майданчиків платіжними терміналами за рахунок інвесторів;
- облаштування паркувальних майданчиків відеонаглядом;
- встановлення обмежувальних перешкод (стовпчиків) на тротуарних частинах вулиць центральної частині міста та у місцях заборони на паркування з метою звільнити тротуари від автомобілів, змусити водіїв паркувати транспортні засоби тільки у відведених для цього місцях;
- облаштування на всіх майданчиках безкоштовних місць для паркування мопедів та велосипедів у рамках сприяння користуванню компактним та екологічним транспортом;
- поступове облаштування місць для підзарядки електромобілів на паркувальних майданчиках у плановій кількості 5 % від загальної кількості паркомісць до 2020 року у рамках сприяння користуванню екологічним транспортом шляхом залучення інвесторів;
- розвиток екопарковок "Зелений острів", що допоможе зберегти зелену зону міста. Збільшення кількості парковок без зменшення кількості рослинних насаджень з метою створення умов добросусідства автотранспорту, як забруднювача атмосфери та природи. Реалізація проекту планується на територіях, які не входять до переліку озеленених територій загального призначення. Це створення нових додаткових озеленених територій, оснащених для паркування автомобілів. Реалізація цього напрямку повинна здійснюватись за погодженням з Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також з КО "Київзеленбуд". При будівництві екопарковок застосовується принцип збереження існуючих зелених насаджень та створення нових.
4.3.2. Створення перехоплюючих паркінгів та паркувальних майданчиків
Створення таких паркінгів та майданчиків на основних магістралях та околицях міста з розвинутою інфраструктурою транспортних розв'язок громадського транспорту із застосуванням в них індивідуальних зональних тарифів на паркування, нижчих ніж у центральній частині міста, облаштування таких паркувальних майданчиків платіжними терміналами, відеонаглядом, автоматичними в'їзними та виїзними терміналами.
Під час планування та будівництва перехоплюючих паркінгів передбачати облаштування місць у плановій кількості 5 % від загальної кількості паркомісць до 2022 року та надання права безкоштовного, до 2022 року, паркування електротранспортних засобів (електровелосипедів, електромобілів тощо) на всіх майданчиках з метою заохотити мешканців користуватися велосипедами для під'їзду до метро (замість автомобілів) та громадським транспортом.
Тариф на користування перехоплюючими паркувальними майданчиками (паркінгами) має бути вигіднішим, ніж плата за користування паркувальними майданчиками. Для перехоплюючих паркувальних майданчиків (паркінгів), фінансування будівництва та обладнання яких буде здійснюватись за рахунок коштів інвесторів, в умовах інвестиційного конкурсу передбачити необхідність забезпечення інвестором вартості паркування не вище рівня тарифів на послуги з користування перехоплюючими паркувальними майданчиками (паркінгами), встановлених для КП "Київтранспарксервіс".
За рахунок інвесторів забезпечити збільшення паркомісць в третій паркувальній зоні, щонайменше на 10 тис. паркомісць, за рахунок будівництва перехоплюючих паркінгів та паркувальних майданчиків, що дозволить зменшити кількість паркомісць на дорожньо-транспортній мережі для підвищення її пропускної спроможності.
4.3.3. Будівництво наземних та підземних паркінгів у центральній частині міста шляхом залучення інвесторів
Залучення інвесторів для будівництва паркінгів забезпечить додаткові місця для паркування та знизить навантаження на вулично-шляхову мережу в центрі міста.
Під час планування та будівництва наземних та підземних паркінгів у центральній частині міста передбачати облаштування місць для підзарядки електромобілів на паркінгах у плановій кількості 5 % від загальної кількості паркомісць до 2020 року.
4.3.4. Вирішення проблеми підзарядки електромобілів на паркувальних майданчиках
Під час планування та будівництва наземних та підземних паркінгів передбачати облаштування місць для підзарядки електромобілів на паркувальних майданчиках у плановій кількості 5 % від загальної кількості паркомісць до 2020 року.
5. Очікувані результати
Реалізація запропонованих заходів призведе до змін у сфері паркування, а саме:
- збільшення дохідної частини бюджету м. Києва;
- збільшення податкових надходжень до державного бюджету та до бюджету міста Києва;
- поступове збільшення кількості паркомісць зусиллями КП "Київтранспарксервіс" протягом 5 років до приблизно 125 тис. паркомісць, в обсягах близько 20 тис. паркомісць на рік;
- введення інноваційних технологій при наданні послуг з користування майданчиками для платного паркування;
- підвищення зручності користування для громадян, підвищення рівня надання послуг з користування майданчиками для платного паркування;
- покращення організації дорожнього руху, зменшення навантаження на вулично-дорожню мережу міста, на внутрішньоквартальні та прибудинкові території;
- покращення екологічної обстановки у місті;
- залучення інвестицій у розвиток паркувальної інфраструктури міста Києва;
- створення нових робочих місць.
6. Обґрунтування обсягів та джерел фінансування.
Фінансове та ресурсне забезпечення Концепції
Виконання заходів Концепції за рахунок бюджету міста Києва та коштів інвесторів.
До фінансування будівництва паркінгів залучаються кошти інвесторів, у власності (користуванні) яких на сьогодні вже перебувають відповідні об'єкти і земельні ділянки, та кошти інвесторів з будівництва, реконструкції, реставрації тощо об'єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва, інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва (у тому числі створення інших об'єктів паркувальної інфраструктури), що регламентується Положенням про порядок проведення інвестиційних конкурсів, затвердженим рішенням Київської міської ради від 24.05.2007 N 528/1189, та іншими нормативно-правовими актами у відповідних сферах.
За рахунок коштів комунального підприємства "Київтранспарксервіс" будуть здійснені проектно-вишукувальні роботи з відведення земельних ділянок під будівництво паркінгів та роботи з розробки проектно-кошторисної документації в обсязі, необхідному для проведення інвестиційних конкурсів.
За рахунок коштів комунального підприємства "Київтранспарксервіс" можуть здійснюватися проектно-вишукувальні роботи з відведення земельних ділянок під будівництво паркінгів та роботи з розробки проектно-кошторисної документації в обсязі, необхідному для проведення інвестиційних конкурсів.
Термін реалізації Концепції: 2015 - 2022 роки.
7. Координація та контроль за
виконанням заходів Концепції
Безпосередню координацію за діяльністю відповідних структур, пов'язаних із виконанням Концепції, та контроль виконання заходів здійснює відповідальний виконавець - комунальне підприємство "Київтранспарксервіс".
Відповідальний виконавець Концепції подає Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), постійній комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку узагальнену інформацію про стан виконання Концепції за I півріччя до 25 вересня поточного року та за рік до 25 березня року, наступного за звітним.
Відповідальний виконавець Концепції щороку надає обґрунтовану оцінку результатів виконання Концепції на постійній комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами та за погодженням з нею, у разі потреби, розробляє пропозиції щодо доцільності продовження заходів, включення додаткових завдань, уточнення показників, обсягів і джерел фінансування, термінів виконання заходів на рік, що наступний за звітним.
Після закінчення терміну реалізації Концепції відповідальний виконавець складає заключний звіт про результати її виконання та подає його на розгляд сесії Київської міської ради разом із пояснювальною запискою про кінцеві результати виконання Концепції.
Київський міський голова В. Кличко