Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 485 від 10.08.98
м.Київ
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної митної служби України
N 782 від 02.12.99)
Про Порядок роботи відділу тарифів
та митної вартості
З метою посилення контролю за визначенням митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України, відповідністю їхнього кодування вимогам Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності, достовірністю встановлення країни походження при наданні тарифних преференцій НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення митної вартості товарів (додаток 1), Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань класифікації (кодування) товарів (додаток 2), Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при визначенні країни походження товарів (додаток 3).
2. Начальникам регіональних митниць, начальникам митниць узяти під особистий контроль питання комплектування кваліфікованими фахівцями відділів тарифів та митної вартості, виходячи з передбачених обсягів робіт, та їхнього оснащення оргтехнікою.
3. Начальнику Інформаційно-аналітичного митного управління Копосову С.А., начальнику Митно-тарифного управління Демченку В.I. з метою формування бази даних цінової інформації до 01.12.98 розробити програмне забезпечення по заповненню та обробці граф Довідки-розрахунку митної вартості.
4. Цей наказ набирає чинності з 15.08.98, а в частині запровадження Довідки-розрахунку митної вартості з - 01.10.98.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Шейка О.П.
В.о. Голови Служби О.єгоров
Додаток 1
до наказу Державної митної служби України
від 10.08.98 р. N 485
Порядок роботи
відділу тарифів та митної вартості регіональної
митниці (митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів
1. Загальні положення
1.1. Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення митної вартості товарів (далі - Порядок) установлює компетенцію відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці, митниці (далі - відділ), його завдання, функції та взаємодію з іншими структурними підрозділами регіональної митниці, митниці при вирішенні питань визначення митної вартості товарів та інших предметів (далі - товари), порядок ведення обліку та звітності.
1.2. Контроль за правильним визначенням митної вартості товарів здійснюється відділом з метою недопущення заниження сум митних податків, а також валютних коштів, які підлягають поверненню в Україну з-за кордону, незаконного переведення валютних коштів за кордон.
1.3. З метою здійснення контролю за правильним визначенням митної вартості товарів, відділом перевіряється достовірність даних, зазначених у таких графах вантажної митної декларації (далі - ВМД): 12, 20, 22, 42, 45.
1.4. Для виконання покладених на відділ завдань його співробітники мають право вимагати у суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (далі - суб'єкти ЗЕД) подання документів, які можуть бути використані для підтвердження заявлених відомостей щодо митної вартості товарів.
1.5. У справах відділу залишаються такі документи:
листи, рапорти митниць, митних постів та вантажних відділів щодо вирішення спірних питань митної оцінки товарів та предметів, що оформляються у митному відношенні;
копія примірника ВМД;
документи, на підставі яких було прийняте рішення щодо митної вартості товару (рахунки-фактури, рахунки-проформи, інвойси, висновки експертних організацій тощо);
копія сертифіката походження товару;
Довідка-розрахунок митної вартості;
копія відповіді (висновок про митну вартість).
1.6. Надана декларантом інформація, заявлена як комерційна таємниця або як конфіденційна інформація, може використовуватися тільки в митних цілях і не може розголошуватися посадовими особами митних органів в особистих цілях, передаватися третім особам, включаючи інші державні органи, без спеціального дозволу декларанта, за винятком випадків, передбачених законодавством України. За розголошення комерційної таємниці працівники митних органів несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.
1.7. Відділ здійснює покладені на нього функції з визначення митної вартості товарів у взаємодії з іншими підрозділами митниці відповідно до технологічної схеми, описаної у розділі 3 цього Порядку.
1.8. Співробітники відділу періодично здійснюють контроль за проведенням митної оцінки при митному оформленні товарів та перевірку правильності визначення митної вартості оформлених товарів.
2. Перевірка правильності визначення
митної вартості товарів
2.1. Визначення митної вартості товарів співробітниками відділу здійснюється згідно з чинним законодавством на основі поданих документів.
Заявлена декларантом митна вартість і дані, що стосуються її визначення, повинні грунтуватися на достовірній і документально підтвердженій інформації. Перевірка достовірності заявленої митної вартості здійснюється на підставі таких документів:
а) рахунків-фактур (інвойсів) або рахунків-проформ;
б) специфікацій, коносаментів, товарно-транспортних накладних;
в) ліцензій;
г) карток реєстрації контрактів;
д) сертифікатів походження;
е) банківських документів щодо розрахунків за поданим контрактом, які повинні містити всі необхідні реквізити (копії платіжного доручення з відміткою банку про виконання операції та виписку з особового рахунку організації, завірену керівником та головним бухгалтером цієї організації) для ідентифікації цих документів з поставкою, що оформляється у митному відношенні;
є) копії експортної ВМД країни відправлення;
ж) договорів поставки;
з) договорів про спільну діяльність;
и) контрактів з третіми особами, що мають відношення до договору (угоди);
і) рахунків за платежі третім особам на користь продавця;
ї) ліцензійних чи авторських угод;
к) договорів доручення, комісії, агентських та брокерських угод;
л) рахунків за комісійні, брокерські послуги, що стосуються товарів, митна вартість яких визначається;
м) замовлень на поставку;
н) договорів перевезення та страхування;
о) прайс-листів виробника та продавця товару;
п) бухгалтерської документації;
р) калькуляції фірми - виробника товару (у разі згоди фірми надати її українському покупцю);
с) інших матеріалів, які можуть бути використані для підтвердження відомостей щодо митної вартості товарів, заявлених у ВМД.
При перевірці банківських документів звертається увага на повноту платежу, а саме: зазначене перерахування коштів здійснено в цілому за весь товар чи тільки за його частину (як при попередній оплаті, так і при сплаті за вже отриманий товар), чи відображає грошова частина платежу повну вартість товарів, що ввозяться (тобто, чи не передбачено контрактом будь-яких умов, що мали вплив на вартість угоди, в тому числі здійснення часткової оплати за ці товари у вигляді побічного платежу третій особі на користь продавця, у вигляді зустрічної поставки товарів чи надання будь-яких послуг покупцем продавцю).
2.2. При явній невідповідності заявленої митної вартості товарів та інших предметів або у разі неможливості перевірки її обчислення (рахунок-фактура відсутня, декларант не може документально підтвердити заявлену ним митну вартість чи відмовляється від надання необхідних додаткових відомостей) співробітники відділу визначають митну вартість самостійно на основі цін на ідентичні або подібні товари, що діють у провідних країнах - експортерах зазначених товарів та інших предметів та надходять на тих же комерційних умовах.
2.3. З метою визначення митної вартості товарів та предметів працівники відділу проводять роботу зі збирання, аналізу, обробки даних про вартість товарів, з формування бази даних цінової інформації.
Основу бази даних, що формується, повинна становити інформація з конкретних декларацій митної установи.
Як додаткові джерела інформації можуть використовуватися дані експертних, зовнішньоторговельних, біржових організацій, дані про тарифи на перевезення та страхування вантажів, про вартість навантажувально-розвантажувальних робіт, комісійних та брокерських послуг, про ліцензійні платежі, торговельні знижки та націнки.
2.4. Фахівці відділу можуть використовувати інформацію, якою володіє декларант (покупець) щодо вартості ідентичних чи однорідних (подібних) товарів, що ввезені раніше, їхньої вартості на внутрішньому ринку, а також калькуляції та прейскуранти виробника.
Використання такої інформації можливе, якщо на її підтвердження подано відповідні документи, наприклад комерційні, митні та платіжні, що відносяться до угод з ідентичними чи подібними товарами, рахунки, накладні тощо.
2.5. За відсутності у базі даних цінової інформації відомостей про вартість певного товару (предмета), на підставі яких визначається його митна вартість, рекомендується поряд з іншими джерелами інформації, які використовуються митними органами, користуватися інформацією таких спеціалізованих організацій:
Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків - Держзовнішінформу (широке коло товарів та послуг);
Державного гомологічного центру (інформація щодо природного каміння та виробів з нього);
Інституту судово-медичної експертизи;
Торгово-промислової палати України (широке коло товарів та послуг);
АТ "Укрімпекс" (широке коло товарів та послуг);
Українського НДІ маркетингу та зовнішньоекономічної інформації (широке коло товарів та послуг, в першу чергу - інформація щодо рідкоземельних та кольорових металів, деревини та виробів з неї);
ДП "Укрпромзовнішекспертиза" (широке коло товарів та послуг, в першу чергу - інформація щодо чорних та кольорових металів, продукції хімічної промисловості та сільського господарства);
АТ "Алінекс" (інформація про товари та послуги у галузі легкої промисловості);
ДЗТП "ІНТЕР-ICM" (інформація щодо алмазних порошків та виробів з надтвердих матеріалів, зокрема - синтетичних алмазів);
інших організацій.
Висновки експертних організацій щодо вартості товарів застосовуються тільки як допоміжний матеріал. Відповідальність за прийняття остаточного рішення несе посадова особа митного органу.
3. Технологічна схема взаємодії підрозділів митниці
при визначенні митної вартості товарів
3.1. У разі, коли при огляді та митному оформленні товару визначити митну вартість на основі поданих документів достовірно неможливо, інспектором, що здійснює митне оформлення, готується запит щодо її визначення, який направляється до відділу. До запиту додаються документи, що підтверджують відомості, заявлені для митного оформлення. Документи, що передаються на розгляд до відділу засвідчуються підписом начальника відповідного підрозділу митниці, який робить запит.
3.2. Після розгляду поданих документів та проведення вартісної оцінки товару, відділом складається висновок про митну вартість товару за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.
Висновок про митну вартість товару підписується начальником відділу або особою, що його заміщає.
3.3. У виняткових випадках у разі неможливості правильно визначити митну вартість товару відділом тарифів та митної вартості митниці матеріали з доповідною запискою та детальним викладенням причин та обставин, що не дали можливості визначити митну вартість, направляються до відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці для прийняття остаточного рішення.
3.4. При митному оформленні товарів, що ввозяться на митну територію України і перелік яких наведено у додатку 2, та товарів, що вивозяться з митної території України і перелік яких подано у додатку 3, перевірка митної вартості відділом є обов'язковою.
При митному оформленні товарів, що входять до переліку, наведеного в додатку 2, декларант в обов'язковому порядку подає до відділу Довідку-розрахунок митної вартості (порядок заповнення та форма Довідки-розрахунку наведені у додатку 4).
За рішенням Начальника регіональної митниці переліки товарів, наведені у додатках 2 та 3 можуть бути доповнені товарами, які є традиційними об'єктами заниження/завищення митної вартості при здійсненні імпортно-експортних операцій у регіоні.
4. Ведення обліку
4.1. У відділі ведеться журнал обліку звернень (запитів) з питань визначення митної вартості та довідок за результатами перевірки правильності визначення митної вартості (додаток 5), за даними якого систематично здійснюється визначення показників економічної ефективності діяльності.
4.2. Відділ тарифів та митної вартості митниці щоквартально, до 10 числа наступного за звітним кварталом місяця, подають до Відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці відомості згідно з додатками 6, 7, 8 до цього Порядку з аналітичною запискою про результати роботи, пропозиціями щодо віднесення товарів до так званої "групи ризику", інформацією про недобросовісних імпортерів (експортерів), що порушують вимоги чинного митного законодавства, надають свідомо недостовірні відомості, та іноземних учасників зовнішньоекономічної діяльності, відносно яких мали місце факти подвійного фактурування, значні розбіжності в наданій інформації.
Зведені відомості згідно з додатками 6, 7 у розрізі митниць разом з аналітичною запискою надсилаються відділом тарифів та митної вартості регіональної митниці до 20 числа наступного за звітним кварталом місяця до Митно-тарифного управління Держмитслужби.
Відомості передаються електронною поштою (з досилкою у паперовому вигляді) за підписом начальника митниці та начальника відділу тарифів та митної вартості.
Додаток 1
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів
Довідка
про визначення митної вартості
N ___ "___"______ 19__ р.
1. Підрозділ - замовник проведення оцінки митної вартості:
2. Підстави для проведення оцінки митної вартості:
запит N ___ від "___"_____ 19__ р.
3. Перелік поданих до розгляду документів:
4. Джерело інформації:
(документи та матеріали, якими керувалися для прийняття рішення)
5. Висновки:
Начальник відділу тарифів та митної вартості
Виконавець:
Додаток 2
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів
Перелік товарів, при імпорті яких подається
Довідка-розрахунок митної вартості
02.07. М'ясо і субпродукти харчові домашньої птиці, вказані в позиції 01.05, свіжі, охолоджені або морожені
03.02. Риба свіжа або охолоджена, крім рибного філе і м'яса риб, що класифікуються в товарній позиції 03.04
03.03. Риба морожена, за виключенням рибного філе і м'яса риб, класифікованих в товарній позиції 03.04
03.04. Філе рибне і інше м'ясо риб (включаючи фарш), свіже, охолоджене або морожене
03.05. Риба в'ялена, солена або в розсолі; риба гарячого або холодного копчення; мука і гранули рибні, харчові
03.06. Ракоподібні, розділені або нерозділені, живі, свіжі, охолоджені, морожені, сушені, солені або в розсолі; ракоподібні нерозділені варені в воді або на пару, охолоджені або неохолоджені, морожені, сушені, солені або в розсолі; мука і гранули з ракоподібних, харчові
03.07. Молюски, розділені або нерозділені, живі, свіжі, охолоджені, морожені, сушені, солені або в розсолі; інші водні безхребетні (крім ракоподібних і молюсків), живі, свіжі, охолоджені, морожені, сушені, солені або в розсолі; мука і гранули з інших водних безхребетних, харчові
09.01. Кава, жарена або нежарена, з кофеїном або без кофеїну; шкаралупа і лушпиння кави; замінювачі кави, з вмістом її в будь-якій пропорції
09.02. Чай
16.01. Ковбаси й аналогічні продукти з м'яса, м'ясних субпродуктів або крові; харчові продукти, виготовлені на їх основі
16.02. Вироби і консерви з м'яса, м'ясних субпродуктів або крові, інші
16.03. Екстракти та соки з м'яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водних безхребетних
16.04. Готові продукти і консерви з риби; ікра осетрових (чорна ікра) та її замінники з ікри інших риб
16.05. Готові продукти або консерви з ракоподібних, молюсків або інших водних безхребетних
18.01. Какао-боби в зернах або молоті
18.02. Шкаралупа, плівка, шкірка та інші відходи какао
18.03. Какао-паста, в тому числі обезжирена або необезжирена
18.04. Масло-какао, жир і рідке масло з какао
18.05. Какао-порошок без додавання цукру або інших підсолоджуючих речовин
18.06. Шоколад та інші харчові продукти із вмістом какао
20.01. Овочі, фрукти, горіхи та інші їстівні частини рослин, приготовлені або консервовані в оцті або оцтовій кислоті
20.02. Томати, приготовлені або консервовані без оцту або оцтової кислоти
20.03. Гриби, включаючи трюфелі, приготовлені або консервовані без оцту або оцтової кислоти
20.04. Інші овочі, приготовлені або консервовані без оцту або оцтової кислоти, морожені
20.05. Інші овочі, приготовлені або консервовані, без оцту або оцтової кислоти, незаморожені
20.06. Плоди, горіхи, шкурка плодів та інші частини рослин, консервовані в цукрі (сушені, зацукровані або глазуровані)
20.07. Джеми, желе плодово-ягідне мармелади, пюре плодово-ягідне або горіхове, повидло або горіх тертий, варення, готові вироби, які пройшли теплову обробку, в тому числі з додаванням цукру або інших підсолоджуючих речовин
20.08. Плоди, горіхи та інші їстівні частини рослин, приготовлені або консервовані будь-яким способом, в тому числі з додаванням цукру або інших підсолоджуючих речовин чи спирту, в іншому місці не поіменовані
20.09. Соки, фрукти (включаючи виноградне сусло), соки овочеві, незброжені і без додавання спирту, з додаванням або без додавання цукру чи інших підсолоджуючих речовин
21.01. Екстракти, есенції, концентрати кави, чаю або мате і вироби на таких основах або на основі кави, чаю або мате; цикорій обсмажений і інші обсмажені замінники кави і екстракти, есенції і концентрати з них
22.01. Води, включаючи мінеральні, натуральні або штучні, газовані, без додавання цукру або інших підсолоджуючих речовин, неароматизовані; лід і сніг
22.02. Води мінеральні і газовані з додаванням цукру або інших підсолоджуючих чи ароматичних речовин; безалкогольні напої інші, за винятком фруктових або овочевих соків, що класифікуються в товарній позиції 20.09
22.03. Пиво солодове
22.04. Вина виноградні, натуральні, включаючи міцні; сусло виноградне, крім того, що класифікується в товарній позиції 20.09
22.05. Вермути і вина виноградні інші з додаванням рослинних або ароматних екстрактів
22.06. Напої зброджені інші (сидр яблуневий, сидр грушевий(перру), напій медовий)
22.07. Спирт етиловий неденатурований, із вмістом спирту не менше 80%; спирт етиловий та інші спиртні напої, денатуровані, будь-якої міцності
22.08. Спирт етиловий неденатурований, міцністю менше 80%; міцні спиртні напої, лікери та інші алкогольні напої; змішані спиртові напівфабрикати, що використовуються для приготування напоїв
22.09. Оцет та його замінники, отримані з оцтової кислоти
24.01. Тютюн необроблений, тютюнові відходи
24.02. Сигари (в тому числі сигари з обрізаними кінцями), сигарили (сигари тонкі) і сигарети з тютюну або його замінників
24.03. Тютюн оброблений промисловий та його замінники; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції
27.09. Нафта сира, в тому числі отримана із бітумінозних мінералів
27.10. Продукти переробки нафти, в тому числі отримані із бітумінозних мінералів; продукти, в іншому місці непоіменовані, із вмістом 70 і більше мас. % нафтопродуктів, отриманих із бітумінозних мінералів, до того ж ці продукти є їх основними складниками
27.11. Гази нафтові і газоподібні вуглеводні інші
27.12. Вазелін нафтовий; парафін, віск нафтовий мікрокристалічний, гач парафіновий, озокерит, віск лігнітовий, віск торф'яний, інші мінеральні воски і продукти, отримані в результаті синтезу або інших процесів, фарбовані або нефарбовані
34.01. Мило; речовини поверхнево-активні органічні і засоби, що використовуються у вигляді мила у формі брусків, кусків і у вигляді фігурних виробів, із вмістом або без вмісту мила; папір, набивка ватна, фетр і неткані матеріали, просочені або покриті милом або миючим засобом
34.02. Речовини поверхнево-активні органічні (крім мила); засобиповерхнево-активні і миючі (включаючи допоміжні миючі засоби); засоби чистячі, із вмістом або без вмісту мила (крім класифікованих в товарній позиції 34.01)
40.11. Шини пневматичні гумові нові
40.12. Шини пневматичні гумові, відновлені або використовувані,змінні протектори шин і ободові стрічки гумові
40.13. Камери гумові
42.03. Одяг, його окремі речі з натуральної шкіри або штучної шкіри на базі натуральної шкіри і шкіряних волокон
42.04. Вироби із натуральної шкіри або штучної шкіри на базі натуральної шкіри і шкіряних волокон, що використовуються в машинах, механічних пристроях або для інших технічних цілей
42.05. Вироби із натуральної шкіри або штучної шкіри на базі натуральної шкіри і шкіряних волокон інші
43.03. Одяг хутряний, речі одягу та інші хутряні вироби
43.04. Хутро штучне і вироби з нього
57.01. Килими та інші текстильні покриття для підлоги, оздоблені і неоздоблені
57.02. Килими та інші текстильні покриття для підлоги, тканини, неголкопрошивні і нефлоковані, оздоблені і неоздоблені, включаючи "килим", "сумак", "кермані" і аналогічні килими ручної роботи
57.03. Килими та інші текстильні покриття для підлоги, голкопрошивні, оздоблені або неоздоблені
57.04. Килими та інші текстильні покриття для підлоги товсті, неголкопрошивні і нефлоковані, оздоблені або неоздоблені
57.05. Килими та інші текстильні покриття для підлоги, оздоблені чи неоздоблені
69.10. Раковини, умивальники, консолі раковин, ванни, біде, унітази, зливні бачки, пісуари і подібні санітарно-технічні вироби з кераміки
69.11. Посуд столовий, кухонний, інші господарські та туалетні належності з фарфору, фаянсу
69.12. Посуд столовий, кухонний, інші господарські речі туалету з кераміки, крім фарфору
69.13. Статуетки та інші прикраси з кераміки
71.01. Перли природні чи культивовані, оброблені чи необроблені,
сортовані чи несортовані, але ненанизані і неоправлені; несортовані природні чи культивовані перли, тимчасово анизані для зручності транспортування
71.02. Алмази оброблені чи необроблені, але неоправлені і незакріплені
71.03. Дорогоцінне каміння (крім алмазів) і напівдорогоцінне каміння, оброблене чи необроблене, сортоване чи несортоване, але ненанизане, неоправлене і незакріплене;несортоване дорогоцінне каміння (крім алмазів) і напівдорогоцінне каміння, тимчасово нанизане для зручності транспортування
71.04. Дорогоцінне чи напівдорогоцінне каміння штучне чи регенероване, оброблене чи необроблене, сортоване чи несортоване, але ненанизане неоправлене і незакріплене; несортоване штучне чи регенероване дорогоцінне чи напівдорогоцінне каміння, тимчасово нанизане для зручності транспортування
71.05. Дрібняк і порошок з природного чи штучного дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння
71.06. Срібло (включаючи срібло з гальванічним покриттям з золота чи платини) необроблене, напівоброблене чи у вигляді порошку
71.07. Недорогоцінні метали, плаковані сріблом, напівоброблені
71.08. Золото (включаючи золото з гальванічним покриттям з платини) необроблене, напівоброблене чи у вигляді порошку
71.09. Недорогоцінні метали або срібло, оплаковані золотом, необроблені чи напівоброблені
71.10. Платина необроблена, напівоброблена чи у вигляді порошку
71.11. Метали недорогоцінні, срібло чи золото оплаковані платиною, необроблені або напівоброблені
71.12. Відходи і брухт дорогоцінних металів, оплакованих недорогоцінними металами
71.13. Ювелірні вироби та їх частини із дорогоцінних металів чи недорогоцінних металів плакованих дорогоцінними металами
71.14. Вироби золотих і срібних справ майстрів і їх частини із дорогоцінних металів і металів, плакованих дорогоцінними металами
71.15. Інші вироби із дорогоцінних металів, оплакованих дорогоцінними металами
71.16. Вироби з природних чи культивованих перлів, дорогоцінногочи напівдорогоцінного каміння (природного, штучного чи реконструйованого)
71.17. Біжутерія
71.18. Монети
82.15. Ложки, виделки, ополоники, шумівки, лопаточки для тортів, ножі для риби, масла, щипці для цукру та аналогічні кухонні або столові прибори
85.16. Прилади електричні водонагрівальні безенерційні і акумулюючі, електрокип'ятильники занурювальні; електроустаткування для нагрівання грунту, опалення приміщень і аналогічних цілей; електротермічні апарати для завивки і сушіння волосся (наприклад, сушарки для волосся, бігуді, щипці) і електросушарки для рук; електропраски; інші прилади побутові електричні нагрівальні, елементи опору нагрівальні, крім вказаних у позиції 85.45
85.19. Електропрогравачі, програвачі грамплатівок, деки касетні та інша звуковідтворююча апаратура, що не має звукозаписуючих пристроїв
85.20. Магнітофони та інша звукозаписуюча апаратура, яка має і не має звуковідтворюючі пристрої
85.21. Апаратура для відеозапису і відеовідтворення, суміщена або не суміщена з відеотюнером
85.22. Частини і приладдя до устаткування, що класифікується в позиціях 85.19-85.21
85.23. Носії готові незаписані для запису звуку або аналогічного запису інших явищ, крім виробів групи 37
85.24. Платівки, стрічки та інші носії для запису звуку або аналогічних записів, записані, включаючи матриці й форми ля виготовлення платівок, крім виробів групи 37
85.28. Приймачі телевізійні (включаючи відеомонітори і відеопроектори), сумісні або не сумісні в одному корпусі з радіоприймачем або апаратурою, записуючою або відтворюючою звук або зображення
87.01. Трактори (крім тих, що класифікуються в товарній позиції 87.09)
87.02. Транспортні засоби моторні, призначені для перевезення не менше 10 чоловік (включаючи водія)
87.03. Автомобілі легкові, інші моторні транспортні засоби, призначені для перевезення людей (крім автомобілів, що класифікуються в товарній позиції 87.02, включаючи автомобілі-фургони і гоночні автомобілі
87.04. Автомобілі вантажні
87.11. Мотоцикли (включаючи мопеди) і велосипеди з встановленим допоміжним двигуном, з колясками або без них; коляски
87.14. Частини і приналежності до транспортних засобів, що класифікуються в товарних позиціях 87.11-87.13
87.16. Причіпи і напівпричіпи; інші несамохідні транспортні засоби, їх частини
93.03. Зброя вогнепальна та інші аналогічні пристрої, що діють за допомогою використання вибухового заряду (наприклад, спортивні пістолети і гвинтівки, вогнепальна зброя, що заряджається з дула, ракетниці та інші пристрої для випуску сигнальних ракет, пістолети і револьвери для стрільби холостими патронами, пістолети для забою чи оглушення тварин з стержнем, що вискакує, лінемети)
93.04. Інша зброя (наприклад, пружинні, пневматичні та газові рушниці й пістолети, кийки), крім класифікованих у позиції 93.07
94.01. Меблі для сидіння (крім вказаних в позиції 94.02), що трансформується чи нетрансформується в ліжка та їх частини
94.02. Меблі медичні, хірургічні, стоматологічні або ветеринарні (наприклад, операційні столи, столи для огляду, лікарняні ліжка з механічними пристроями, стоматологічні крісла); перукарські та аналогічні крісла з пристроями для обертання, повороту, підйому і нахилу; частини до них
94.03. Меблі інші та їх частини
94.04. Основи матрацні; приналежності постільні і аналогічні вироби умеблювання (наприклад, матраци, ковдри, стьобані ковдри, диванні подушки, пуфи і подушки) з пружинами, набиті будь-якими матеріалами або з губчастої гуми чи з пластмаси, покриті або непокриті
97.01. Картини, малюнки і пастелі, виконані повністю від руки, крім малюнків, вказаних в позиції 49.06, та інших готових виробів, розмальованих чи декорованих від руки; колажі і подібні декоративні зображення
97.02. Оригінали гравюр, естампів і літографій
97.03. Оригінали скульптур і статуеток з будь-яких матеріалів
97.04. Марки поштові і марки державного мита, знаки поштової оплати гашені, включаючи першого дня гашення, папір поштовий (гербовий) і аналогічні предмети, використані або якщо невикористані, то не ті, що знаходяться в обігу або не нового випуску в країні, для якої вони призначені
97.05. Колекції і предмети колекціонування по зоології, ботаніці, мінералогії, анатомії, історії, археології, палеонтології, етнографії і нумізматиці
97.06. Антикваріат, якому понад 100 років
Додаток 3
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань
визначення митної вартості товарів
Перелік
товарів, при експорті яких необхідно
узгодження вартості з відділом тарифів та
митної вартості
0202 М'ясо великої рогатої худоби, морожене
0203 М'ясо свиней свіже, охолоджене або морожене
0402 Молоко і вершки згущені, з додатком цукру або інших підсолоджуючих речовин
0713 Овочі, бобові сушені, в стручках або без стручків, в тому числі лущені або подріблені
1101 Борошно пшеничне або пшенично-житнє
1103 Крупи і гранули зернових
1104 Зерно, оброблене іншими способами (наприклад, лущене, плющене, перероблене в пластівці, обвалене, у вигляді січки чи подрібнене) крім рису, вказаного в товарній позиції 10.06; зародки зернових, цілі, плющені, у вигляді пластівців або молоті
1206 Насіння соняшника, бите або ціле
1208 Борошно і шрот із насіння або плодів олійних культур, крім гірчичного насіння
1516 Жири і масла тваринні або олія рослинна та їх фракції, повністю або частково гідрогенізовані, перестерифіковані, реетерифіковані або елаідинізовані, нерафіновані або рафіновані, але не піддані дальшій обробці
1602 Вироби і консерви з м'яса, м'ясних субпродуктів або крові, інші
1701 Цукор тростинний або з цукрового буряку і хімічно чиста сахароза в твердому стані
1703 Меласа, отримана в результаті екстракції або рафінування цукру
2207 Спирт етиловий, неденатурований, із вмістом спирту не менше 80 %; спирт етиловий та інші спиртні напої, денатуровані, будь-якої міцності
2530 Речовини мінеральні, в іншому місці не поіменовані
2616 Руди і концентрати дорогоцінних металів
2843 Метали дорогоцінні в колоїдному стані; сполуки неорганічні і органічні дорогоцінних металів, визначеного або невизначеного хімічного складу; амальгами дорогоцінних металів
3501 Казеїн, казеїнати та їх похідні, інші; клеї казеїнові
7102 Алмази оброблені чи необроблені, але неоправлені і незакріплені
7103 Дорогоцінне каміння (крім алмазів) і напівдорогоцінне каміння, оброблене чи необроблене, сортоване чи несортоване, але ненанизане, неоправлене і незакріплене; несортоване дорогоцінне каміння (крім алмазів) і напівдорогоцінне каміння, тимчасово нанизане для зручності транспортування
7106 Срібло (включаючи срібло з гальванічним покриттям з золота чи платини) необроблене, напівоброблене чи у вигляді порошку
7108 Золото (включаючи золото з гальванічним покриттям з латини) необроблене, напівоброблене чи у вигляді порошку
7110 Платина необроблена, напівоброблена чи у вигляді порошку 7112 Відходи і брухт дорогоцінних металів, оплакованих едорогоцінними металами
7118 Монети
7208 Прокат плоский із заліза і нелегованої сталі завширшки не менше 600 мм, гарячекатаний, не плакований, без електролітичного чи іншого покриття
7210 Прокат плоский із заліза і нелегованої сталі шириною не менше 600 мм, плакований з електролітичним чи іншим покриттям
7211 Прокат плоский із заліза і нелегованої сталі завширшки менше 600 мм, не плакований, без електролітичного чи іншого покриття
7212 Прокат плоский із заліза і нелегованої сталі завширшки менше 600 мм, плакований з електролітичним чи з іншим покриттям
8104 Магній і вироби з нього, включаючи відходи і брухт
Та товари, на які встановлені індикативні ціни
Додаток 4
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів
Довідка-розрахунок митної вартості
Продавець _________________________________ Країна-експортер ________________________________
Покупець __________________________________ Дата і номер контракту ___________________________
Декларант __________________________________ Умови поставки ________________________________
Країна походження _______________________ Дата і номер рахунку-фактури ________________________
Виробник __________________________________ Курс вал. на день подання ВМД _____________________
Визначення митної вартості
+---------------------------------------------------------------+ |
продовження таблиці
+------------------------------------+ |
М.П. ______________________Підпис декларанта________________________
Продовження додатка 4
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні
питань визначення митної вартості товарів
Порядок заповнення
Довідки-розрахунку митної вартості
1. Довідка-розрахунок митної вартості подається декларантом одночасно з вантажною митною декларацією.
2. Довідка-розрахунок митної вартості заповнюється декларантом та завіряється печаткою організації-декларанта.
Декларант несе відповідальність за:
- достовірність та повноту відомостей, що заявляються в Довідці-розрахунку митної вартості;
- автентичність документів, на підставі яких здійснюється митне оформлення товарів, і документів, згідно з якими здійснюються розрахунки за ці товари;
- надання додаткових відомостей чи документів для визначення митної вартості товарів, якщо це необхідно.
3. Інформація у графах Довідки-розрахунку митної вартості повинна відповідати графам вантажно-митної декларації:
Продавець - гр.2
Покупець - гр.8
Декларант - гр.14
Країна походження - гр.16
Країна-експортер - гр.15
Дата і номер контракту - гр.44
Умови поставки - гр.20
Дата і номер рахунку - 44
Курс валюти - гр.23
Найменування товару - гр.31
Код товару - гр.33
Кількість - 38, 31
Фактурна вартість - гр.42
Визначена митна вартість - гр.45
4. Витрати, що додаються до договірної фактурної вартості (гр.6 - 11), чи виключаються з договірної фактурної вартості (гр.12, 13) при визначенні митної вартості, повинні бути документально підтвердженими.
Додаток 5
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної
митниці (митниці) при вирішенні питань визначення митної
вартості товарів
Журнал реєстрації та обліку запитів з питань
визначення митної вартості до відділу тарифів
та митної вартості
+----------------------------------------------------------+ |
+-------------------------------------------------------------------+ |
Додаток 6
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів
Звіт про звернення щодо визначення митної вартості
та про проведення митної оцінки товарів,
що імпортуються в Україну
+---------------------------------------------------------------------+ |
продовження таблиці
+----------------------------------------------------+ |
Додаток 7
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів
Звіт про звернення щодо визначення митної вартості
та про проведення митної оцінки товарів,
що експортуються з України
+----------------------------------------------------------------------------+ |
Додаток 8
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів
Перелік суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності,
по яких були виявлені випадки заниження
(завищення) митної вартості товарів
+---------------------------------------------------------------+ |
Додаток 2
до наказу Держмитслужби України
від 10.08.1998 р. N 485
Порядок роботи
відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці)
при вирішенні питань класифікації (кодування) товарів
1. Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань класифікації (кодування) товарів розроблено з метою підвищення ефективності митного контролю та митного оформлення товарів, упорядкування процедур класифікації та кодування товарів згідно з ТН ЗЕД.
2. На відділ тарифів і митної вартості регіональної митниці (митниці) (далі - відділ) покладається вирішення складних та спірних питань класифікації (кодування) товарів, які виникають при здійсненні митного оформлення товарів; прийняття класифікаційних рішень по товарах, перелік яких установлюється керівними документами Держмитслужби, регіональної митниці (митниці); здійснення аналізу класифікаційної роботи та підготовка відповідної звітності.
3. У разі, коли при митному оформленні товарів виникають класифікаційні питання, рішення яких не може бути знайдене оперативним підрозділом, вони передаються на розгляд до відділу.
Звернення до відділу має бути обгрунтованим.
4. Класифікаційні питання по товарах, по яких згідно з керівними документами Держмитслужби, регіональної митниці (митниці) має прийматися класифікаційне рішення із залученням відділу, передаються на розгляд до відділу.
5. Звернення оперативного підрозділу до відділу має бути підписане керівником оперативного підрозділу.
6. До відділу разом з зверненням подаються копії ВМД та документів (контракту, специфікацій, технічної документації тощо), які подані при митному оформленні і можуть бути використані при прийнятті класифікаційного рішення.
7. Звернення, що надійшло до відділу, реєструється в журналі реєстрації відділу, наведеному у додатку 1, та перевіряється стосовно повноти поданої інформації. У разі потреби запитуються додаткові відомості та ініціюється відбір проб та зразків для проведення експертизи у митній лабораторії.
8. Відділ може ініціювати проведення оперативним підрозділом огляду товару із залученням до цього фахівців відділу. За результатами такого огляду складається довідка.
9. Якщо для вирішення класифікаційного питання виникає потреба у залученні митної лабораторії, відділ готує звернення до митної лабораторії.
10. Класифікаційне рішення, прийняте відділом, оформляється за формою, наведеною у додатку 2, і реєструється в журналі реєстрації відділу.
11. Класифікаційне рішення відділу доводиться до оперативного підрозділу і є обов'язковим для використання при митному оформленні товару.
12. До митного органу вищого рівня передаються класифікаційні питання, рішення по яких через їх складність не може бути знайдене відділом.
13. Митний орган вищого рівня має право скасувати або змінити класифікаційне рішення, прийняте підпорядкованим йому митним органом, якщо таке рішення прийнято на основі неповної або недостовірної інформації, а також у разі встановлення порушення правил класифікації товарів згідно з ТН ЗЕД.
14. Відділ здійснює підготовку зведених даних по прийнятих класифікаційних рішеннях і проводить аналіз стану класифікаційної роботи.
Щоквартально, до 10 числа наступного за звітним кварталом місяця, до Управління з верифікації сертифікатів про походження товарів подаються підготовлені відділом відомості згідно з додатком 3 й аналітична довідка.
Додаток 1
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань
класифікації (кодування) товарів
Журнал реєстрації та обліку запитів з питань
класифікації (кодування) товарів
+----------------------------------------------------------------------------+ |
Додаток 2
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань
класифікації (кодування) товарів
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
_____________ МИТНИЦЯ
ВІДДІЛ ТАРИФІВ ТА МИТНОЇ ВАРТОСТІ
Рішення
про визначення коду товару
від "___"_______ 19__ р. N ___
1. Перелік наданих для розгляду документів:
Запит: __________________________________________________________________________________________________________________
ВМД N _____________ від "___"_____ 19__ р.
Дані граф 31 та 33 ВМД, за якими задекларовано товар:
+----------------------------------------------------------------+ |
Контракт N ________________ від "_____" ________ 19 р.
Інвойс N ________________ від "_____" ________ 19 р. ________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________________________
Зразки товару (огляд товару):
2. Документи, якими керувались для прийняття рішення: _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
3. Висновки: ____________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
Начальник відділу тарифів та митної вартості
Додаток 3
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань
класифікації (кодування) товарів
Зведені дані щодо класифікаційних рішень,
прийнятих відділом тарифів та митної вартості
___________ митниці за ________ квартал 1998 року
+---------------------------------------------------------------------------+ |
Начальник відділу тарифів та митної вартості
Виконавець
Додаток 3
до наказу Держмитслужби України
від 10.08.1998 р. N 485
Порядок роботи
відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при визначенні
країни походження товару
1. Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при визначенні країни походження товару розроблено з метою упорядкування процедури встановлення країни походження товару при застосуванні засобів тарифного та нетарифного регулювання.
2. На відділ тарифів та митної вартості (далі - відділ) покладаються такі функції:
вирішення складних і спірних питань визначення країни походження товару, який ввозиться на митну територію України;
перевірка країни походження товару, які входять до переліку, встановленого керівними документами Держмитслужби, регіональної митниці (митниці);
підготовка обгрунтованих звернень до Держмитслужби щодо подальшої перевірки сертифікатів, які застосовуються при ввезенні товарів у режимі вільної торгівлі;
здійснення за дорученням Держмитслужби перевірки сертифікатів походження товарів з України;
підготовка звітності з питань, що стосуються походження товарів.
3. У разі, коли при митному оформленні виникають складні питання стосовно походження товару, рішення яких не може бути знайдене оперативним підрозділом, такі питання передаються на розгляд до відділу.
Звернення до відділу має бути обгрунтованим.
4. Питання визначення країни походження товару, по яких згідно з керівними документами Держмитслужби, регіональної митниці (митниці) має прийматися рішення із залученням відділу, передаються на розгляд до відділу.
5. Звернення оперативного підрозділу до відділу має бути підписане керівником оперативного підрозділу.
6. До відділу разом з зверненням подаються сертифікат походження, копії ВМД та документів (контракту, специфікацій, технічної документації, тощо), які можуть бути використані при встановленні країни походження товару.
7. Звернення оперативного підрозділу реєструється в журналі реєстрації відділу, наведеному у додатку 1, та перевіряється стосовно повноти поданої інформації. У разі потреби запитуються додаткові відомості.
8. Відділ може ініціювати проведення оперативним підрозділом огляду товару із залученням фахівців відділу. За результатами такого огляду складається довідка.
9. Рішення про визначення країни походження товарів, прийняте відділом, оформляється за формою, наведеною у додатку 2, і реєструється в журналі реєстрації відділу.
10. Рішення відділу про визначення країни походження товару доводиться до оперативного підрозділу і є обов'язковим для використання при митному оформленні товару.
11. До митного органу вищого рівня передаються питання визначення країни походження товару, рішення по яких через їх складність не може бути знайдене відділом.
12. Митний орган вищого рівня має право скасувати чи змінити рішення про визначення країни походження товару, прийняте підпорядкованим йому митним органом, якщо таке рішення прийнято на основі неповної або недостовірної інформації, або за результатами додаткової перевірки сертифіката походження товару.
13. Сертифікати походження товарів з України, перевірка яких здійснюється згідно з дорученнями Держмитслужби, передаються до відділу для проведення такої перевірки та підготовки відповіді в установленому порядку.
14. Відділ здійснює підготовку зведених даних по прийнятих рішеннях та проводить аналіз стану роботи з питань визначення країни походження товару.
Щоквартально, до 10 числа наступного за звітним кварталом місяця, до Управління з верифікації сертифікатів про походження товарів подаються підготовлені відділом відомості згідно з додатками 3, 4, 5, 6 й аналітична довідка.
Додаток 1
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при визначенні країни походження
товару
Журнал реєстрації та обліку запитів з питань
визначення країни походження товару
+-----------------------------------------------------------------------+ |
Додаток 2
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при визначенні країни походження
товару
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
_____________ МИТНИЦЯ
ВІДДІЛ ТАРИФІВ ТА МИТНОЇ ВАРТОСТІ
Рішення
про визначення країни походження товару
від "___"__________ 19__ р. N ___
1. Перелік наданих для розгляду документів:
Запит: __________________________________________________________________________________________________________________
Сертифікат (копія): __________________________________________________________________________________________________________
ВМД N _____________ від "___" ________ 19 р.
Контракт N __________ від "___" ________ 19 р.
Рахунок-фактура (інвойс) N ___________ від "___" ______ 19 р.
Товаросупровідні документи: ______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________ -___________________________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________
2. Документи, якими керувались для прийняття рішення: ______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________________________________________________________
3. Висновки: ____________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________________________________________________________
Начальник відділу тарифів та митної вартості
Додаток 3
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при визначенні країни походження
товару
Зведені дані по перевірці сертифікатів походження товарів з України, проведеній відділом тарифів
та митної вартості ______ митниці за ___ квартал 1998 р.
+----------------------------------------------------------------------------+ |
Начальник відділу тарифів та митної вартості
Виконавець
Додаток 4
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при визначенні країни походження
товару
Зведені дані по перевірці сертифікатів форми СТ-1 на товари,що імпортуються в Україну, проведеній
відділом тарифів та митної вартості __________ митниці
за ___ квартал 1998 р.
+----------------------------------------------------------------------------+ |
* Для товарів, що надійшли з Російської Федерації та Республіки Білорусь.
Начальник відділу тарифів та митної вартості
Виконавець
Додаток 5
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при визначенні країни походження
товару
Зведені дані по перевірці сертифікатів форми EUR на товари, що імпортуються в Україну, проведеній
відділом тарифів та митної вартості ______________ митниці
за ___ квартал 1998 р.
+---------------------------------------------------------------------------+ |
Начальник відділу тарифів та митної вартості
Виконавець
Додаток 6
до Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при визначенні країни походження
товару
Зведені дані по рішеннях про визначення країни походження товарів, що імпортуються в Україну (крім ввезення товарів у режимі вільної торгівлі), прийняті відділом тарифів та митної вартості ___________________________________ митниці
за _______ квартал 1998 р.
+------------------------------------------------------------------------+ |
Начальник відділу тарифів та митної вартості
Виконавець