Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 20.04.99 N 217
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
5 травня 1999 р. за N 284/3577
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу ДПА
N 111 від 19.03.2001 )
Про внесення доповнень до Положення про строки сплати
акцизного збору і подання розрахунку акцизного збору
У зв'язку з прийняттям Закону України від 11 грудня 1998 року N 311-XIV "Про внесення змін до деяких законів України щодо ставок акцизного збору і ввізного мита та порядку сплати акцизного збору" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити доповнення до Положення про строки сплати акцизного збору і подання розрахунку акцизного збору, затвердженого наказом Головної державної податкової інспекції України від 25 грудня 1995 року N 99 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 1995 року за N 488/1024 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1997 року N 42 і зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 12 березня 1997 року за N 76/1880), що додаються.
2. Начальнику Головного управління непрямих податків Богдану А.В. подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Начальнику управління справами Коваленку В.В. у 5-денний термін від дня державної реєстрації наказу забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Оперенка Г.М.
Перший заступник Голови В.Р.Жвалюк
Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
20 квітня 1999 р. N 217
Доповнення до Положення про строки сплати акцизного
збору і подання розрахунку акцизного збору
1. Пункт 4 доповнити абзацом такого змісту:
"Суб'єкти підприємницької діяльності, що отримують спирт етиловий неденатурований, призначений для переробки на іншу підакцизну продукцію, і зобов'язані видати органам державної податкової служби податковий вексель відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 1999 року N 275, щомісячно не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, складають і подають до органів державної податкової служби за їх місцезнаходженням (місцем реєстрації) Розрахунок акцизного збору за формою згідно з додатком 3. Вказівки про порядок складання платниками Розрахунку акцизного збору наведено в додатку 4".
2. Положення доповнити пунктом 10 такого змісту:
"10. У зв'язку із запровадженням з 1 січня 1999 року єдиної валюти євро та припиненням існування валюти екю, ставки акцизного збору, які відповідно до законодавства обраховуються за офіційним курсом гривні до екю, з 1 січня 1999 року обраховуються за офіційним курсом гривні до євро".
3. Положення доповнити додатками 3 та 4.
Додаток 3
до Положення про строки сплати
акцизного збору і подання
розрахунку акцизного збору
Штамп підприємства ___________________________________ N тел. ____________ До державної податкової інспекції в ___________________________________ |
Одержано "___"____________ ____ року Вхідний N ___________ Штамп і підпис особи, відповідальної за прийняття розрахунку |
Ідентифікаційний код платника |
Розрахунок акцизного збору
___________________________________________
(назва підприємства)
за _______________________________ ________ року
(місяць)
Розділ I. Обчислення акцизного збору
(курс на 1-й день ___ кварталу: 1 євро = ______ грн.)
---------------------------------------------------------------------------- |
Розділ II. Результати перерахунку акцизного збору
1. Суми, сплачені в рахунок платежів, що підлягали сплаті за звітний місяць, щоденними платежами, при придбанні марок акцизного збору для маркування готової продукції, виготовленої з використанням спирту етилового, отриманого під зобов'язання сплатити акцизний збір за податковим векселем, у зв'язку зі зміною валютного (офіційного) курсу НБУ та ставок акцизного збору, інші платежі, всього _____________ грн. у тому числі:
1.1. Щоденними платежами 1.2. При придбанні марок акцизного збору 1.3. У зв'язку зі зміною валютного курсу НБУ та ставок акцизного збору. 1.4. Інші платежі |
_____________ грн. _____________ грн. _____________ грн. _____________ грн. |
2. Сума, що підлягає доплаті за розрахунком (позитивне значення різниці між підсумком графи 13 розділу I та підсумком пункту 1 розділу II розрахунку) (платіжний документ ___________ дата _____ N ____) |
_____________ грн. |
3. Переплата (підсумок пункту 1 розділу II мінус підсумок графи 13 розділу I розрахунку) підлягає заліку чи поверненню з бюджету тільки за умови підтвердження наявності суми зайво внесеного податку результатами обов'язкової перевірки |
_____________ грн. |
Розділ III. Зменшення акцизного збору при експорті
підакцизних товарів при розрахунках за іноземну валюту
1. Сума акцизного збору, яка підлягає відображенню в особовому рахунку платника та зарахуванню в рахунок погашення
податкових векселів*:
_____________________________________________________________________________________________________________ грн.(цифрами та літерами)
____________
* До розрахунку платником обов'язково додається письмова заява з документальним підтвердженням здійснення експортної операції, а саме: а) довідкою установи банку про надходження коштів в іноземній валюті на розрахунковий рахунок векселедавця; б) копією вантажної митної декларації з відміткою прикордонної митниці про перетин товаром митного кордону України,скріпленою особовою номерною печаткою працівника митниці;
До Розрахунку повинна додаватися розшифровка оборотів, які не підлягають оподаткуванню (сума обороту, назва товару, місткість спирту етилового, обсяги продукції - всього та в перерахунку на 100-відсотковий (абсолютований) спирт, назва та реквізити споживача, напрям реалізації, пункт і стаття законодавчого акта, яким встановлена зазначена пільга). Розшифровка, підписана керівником і головним бухгалтером та завірена печаткою, додається на окремому аркуші.
"___"____________________ року (дата складання розрахунку) |
Керівник підприємства |
____________________ (прізвище та підпис) |
Головний бухгалтер |
____________________ (прізвище та підпис) |
Відмітка працівника податкового органу про проведення сум акцизного збору за особовим рахунком платника:
нараховано (гр. 13 розділу I) |
_________________________ грн. (цифрами та літерами) |
за строком |
_________ (дата) |
зменшено (пункт 1 розділу III) |
_________________________ грн. (цифрами та літерами) |
за строком |
_________ (дата) |
"___" _________________________ р. (дата проведення) |
Працівник за обліком __________________________ (прізвище та підпис) |
Додаток 4
до Положення про строки сплати
акцизного збору і подання
розрахунку акцизного збору
Вказівки
про порядок складання розрахунку акцизного збору
суб'єктами підприємницької діяльності, які видають
податковий вексель відповідно до постанови Кабінету
Міністрів України від 27 лютого 1999 року N 275
1. У графі 2 "Код товару за Гармонізованою системою опису та кодування товарів"" вказується код товарів, на які Законом України від 7 травня 1996 року N 178/96-ВР "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на спирт етиловий та алкогольні напої" (зі змінами та доповненнями, внесеними Законами України від 18 лютого 1997 року N 74/97-ВР, від 12 червня 1997 року N 339/97-ВР, від 12 лютого 1998 року N 121/98-ВР, від 11 грудня 1998 року N 311-XIV встановлено ставки акцизного збору.
2. У графі 3 "Назва товару" вказується назва (найменування) згрупованих підакцизних товарів. Наприклад, підприємство реалізувало широкий асортимент алкогольних напоїв, у т.ч. горілку "Княжий келих" та "Золоті ворота" 40% вмісту спирту, лікери "Полуничний", "Вишневий" 30% вмісту спирту. Код виробів за Гармонізованою системою опису та кодування товарів - 2208.90550, 2208.90790. Тоді в графі 3 проводиться такий запис: в одному рядку горілка, в другому рядку - лікер.
3. У графі 4 "Місткість спирту" вказується місткість спирту в конкретній продукції. Наприклад, 40%, 30% тощо.
4. У графі 5 "Ємкість пляшки" вказується ємкість пляшки в літрах. Наприклад: 0,5 л, 0,7 л тощо.
5. У графі 6 "Кількість пляшок" вказується кількість пляшок конкретного найменування продукції. Наприклад, 100, 50 тощо.
6. У графі 7 "Оподатковуваний оборот" вказується оподатковуваний оборот у літрах (графа 6 х графу 5). Наприклад: 100 х 0,5 = 50 літрів.
7. У графі 8 "Оподатковуваний оборот у перерахунку на 100-відсотковий спирт" зазначається оподатковуваний оборот, перерахований на 100-відсотковий спирт (гр. 7 х гр. 4: 100).
Наприклад: 50 х 40 : 100 = 20 літрів 100-відсоткового (абсолютованого) спирту.
8. У графі 9 "Ставки акцизного збору згідно із законом (в євро за одиницю виміру продукції)" проставляється ставка акцизного збору в євро, яка діє згідно з законом для обчислення акцизного збору на одиницю виміру продукції. Наприклад: 2 євро за 1 літр 100-відсоткового спирту.
9. У графі 10 "Нарахована сума акцизного збору за векселями, строк оплати яких настав" зазначається сума нарахованого акцизного збору по векселях, строк оплати яких настав у звітному місяці незалежно від дати видачі векселя.
10. У графі 11 "Нарахована сума акцизного збору у зв'язку зі зміною курсу НБУ та ставок акцизного збору" вказується сума, нарахована у зв'язку зі зміною курсу Національного банку України або ставок акцизного збору.
Якщо податковий вексель видається в одному кварталі, а погашається в іншому, то його погашення провадиться з урахуванням валютного (офіційного) курсу Національного банку, що діє на перший день відповідних кварталів, та ставок акцизного збору на момент здійснення операцій з продажу підакцизної продукції.
Наприклад, підприємство видало податковий вексель у березні з терміном погашення в червні. Кількість спирту етилового, яка міститься в готовій продукції (у перерахунку на 100-відсотковий спирт) і на яку оформлено податковий вексель, становить 9379,5 літрів. Ставка акцизного збору - 2 євро. Курс 1 євро на 01.01.99 становив 3,99 грн., станом на 01.04.99 - 4,25 грн. Сума акцизного збору, що зазначається у векселі, становить 74848,4 грн. (9379,5 х 2,0 х 3,99). Витрачено спирту на виробництво готової продукції в першому кварталі 6000 літрів. Підлягає сплаті акцизного збору в рахунок погашення податкового векселя 47880 грн. (6000 х 2,0 х 3,99). Кількість спирту, яка буде використана в наступному кварталі, дорівнює 3379,5 літрів (9379,5 - 6000). Підлягає сплаті акцизного збору в рахунок погашення податкового векселя в наступному кварталі 28725,75 грн. (3379,5 х 2,0 х 4,25). Всього підлягає сплаті в рахунок погашення податкового векселя 76605,75 грн. (47880 + 28725,75). За рахунок зміни курсу НБУ виникла різниця між сумою акцизного збору, зазначеною у векселі, та сумою акцизного збору, яку потрібно сплатити в рахунок погашення векселя, яка становить 1757,35 грн. Ця сума вказується в графі 11.
11. У графі 12 "Нарахована сума акцизного збору - інші нарахування" вказуються нараховані суми акцизного збору, які не підтверджуються виданим податковим векселем на сплату цих сум до бюджету, наприклад, у разі продажу підакцизної продукції, виготовленої зі спирту етилового, придбаного без сплати акцизного збору до введення в дію постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 1999 року N 275, тобто до 4 березня 1999 року.
При цьому слід звернути увагу, що сплата акцизного збору до бюджету в цьому разі проводиться згідно з пунктом 4 статті 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби". Зазначена норма сплати акцизного збору до бюджету застосовується і в разі продажу алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць (слабоалкогольних напоїв), які відповідно до законодавства не підлягають маркуванню марками акцизного збору.
12. У графі 13 "Нарахована сума акцизного збору - всього" зазначається загальна сума нарахованого у звітному місяці акцизного збору (гр.10 + гр.11 + гр.12).