Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБИНЕТ МИНИСТРОВ УКРАИНЫ

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ДЕКРЕТ

(Декрет утратил силу на основании
Закона Украины от 14 сентября 2006 г N 139-V)

(Декрет втратив чинність на підставі
Закону України від 14 вересня 2006 року N 139-V)

О приватизации целостных имущественных комплексов
государственных предприятий и их
структурных подразделений, сданных в аренду

Про приватизацію цілісних майнових комплексів
державних підприємств та їхніх структурних
підрозділів, зданих в оренду

В целях регулирования процесса приватизации государственного имущества, сданного в аренду, обеспечения условий для участия граждан Украины в процессе приватизации Кабинет Министров Украины постановляет:

( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 30, ст.337 )

1. Установить, что приватизация целостных имущественных комплексов государственных предприятий и их структурных подразделений, сданных в аренду, балансовая стоимость основных фондов которых превышает 20 млн. карбованцев и определена в соответствии с постановлением Кабинета Министров Украины от 7 мая 1992 года N 229 "О проведении общей переоценки основных фондов, зачета взаимной задолженности предприятий и восполнении оборотных средств государственных предприятий и организаций", осуществляется путем продажи принадлежащих государству акций открытых акционерных обществ (в дальнейшем-общества), учрежденных государственными органами приватизации и арендаторами.

( Із змінами, внесеними згідно із Законами
N 3875-XII від 26.01.94, ВВР, 1994, N 18, ст.1
03
N 485/96-ВР від 13.11.96, ВВР, 1996, N 52, ст.3
03 )

Решение о приватизации сданного в аренду государственного имущества принимается государственными органами приватизации, если на это имеется согласие арендатора.

З метою регулювання процесу приватизації державного майна, зданого в оренду, забезпечення умов для участі громадян України в процесі приватизації Кабінет Міністрів України постановляє:

2. После утверждения плана приватизации учредители в 10-дневный срок принимают решение о создании общества, утверждают его устав и представляют эти документы вместе, с другими необходимыми материалами для государственной регистрации общества. При этом до регистрации общества открытая подписка на акции не производится, плата за регистрацию не взимается. Решение о создании общества является учредительным договором.

1. Установити, що приватизація цілісних майнових комплексів державних підприємств та їхніх структурних підрозділів, зданих в оренду, балансова вартість основних фондів яких перевищує 20 млн. карбованців і визначена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 травня 1992 року N 229 "Про проведення загальної переоцінки основних фондів, заліку взаємної заборгованості підприємств та поповнення оборотних коштів державних підприємств і організацій", здійснюється шляхом продажу належних державі акцій відкритих акціонерних товариств (надалі - товариства), заснованих державними органами приватизації та орендарями.

3. С момента регистрации общества договор аренды считается расторгнутым, деятельность предприятия, хозяйственного общества и т. д. (в дальнейшем-предприятие), созданного на базе арендованного имущества, прекращается, общество становится правопреемником прав и обязанностей созданного арендатором предприятия.

Рішення про приватизацію цілісних майнових комплексів, зданих в оренду з правом викупу, приймаються державними органами приватизації, якщо на це є згода орендаря. В інших випадках рішення про приватизацію орендованого майна приймається органом приватизації без згоди орендаря. ( Абзац другий статті 1 в редакції Закону N 485/96-ВР від 13.11.96 )

4. В уставный фонд общества вносится государственное имущество, сданное в аренду, и имущество, являющееся собственностью арендатора и находящееся на балансе предприятия, созданного арендатором.

2. Після затвердження плану приватизації засновники у 10-денний термін приймають рішення про створення товариства, затверджують його статут і подають ці документи разом з іншими необхідними матеріалами для державної реєстрації товариства. При цьому до реєстрації товариства відкрита підписка на акції не проводиться, плата за реєстрацію не справляється.

5. На стоимость своего взноса арендатор получает акции созданного общества. Если одним из учредителей общества является организация арендаторов, то распределение акций между членами организации производится в месячный срок со дня регистрации общества в соответствии с порядком, определяемым организацией арендаторов.

Рішення про створення товариства є установчим договором.

Продажа принадлежащих государству акций осуществляется государственными органами приватизации в соответствии с настоящим Декретом и законодательством о приватизации.

3. З моменту реєстрації товариства договір оренди вважається розірваним, діяльність підприємства, господарського товариства тощо (надалі підприємство), створеного на базі орендованого майна, припиняється, товариство стає правонаступником прав і обов'язків створеного орендарем підприємства.

6. Члены трудового коллектива предприятия, созданного арендатором, а также члены организации арендаторов имеют право на льготное приобретение принадлежащих государству акций в соответствии со статьей 25 Закона Украины "О приватизации имущества государственных предприятий".

4. До статутного фонду товариства вноситься державне майно, здане в оренду, та майно, що є власністю орендаря і перебуває на балансі підприємства, створеного орендарем.

7. После распределения между членами организации арендаторов акций общества, полученных на стоимость своего взноса, и льготного приобретения ими принадлежащих государству акций организация арендаторов упраздняется.

5. На вартість свого внеску орендар одержує акції створеного товариства. Якщо одним із засновників товариства є організація орендарів, то розподіл акцій між членами організації провадиться у місячний термін з дня реєстрації товариства відповідно до порядку, який визначається організацією орендарів.

8. Если стоимость имущества, которая вносится организацией арендаторов в уставный фонд общества, составляет менее 25 процентов его уставного фонда и с учетом стоимости акций, приобретенных на льготных условиях членами организации арендаторов, не превышает этого размера, члены организации арендаторов имеют право на дополнительное приобретение принадлежащих государству акций по их номинальной стоимости в пределах 25 процентов уставного фонда общества, но не более чем на сумму одного приватизационного имущественного сертификата на каждого члена организации арендаторов.

Продаж акцій, що належать державі, здійснюється державними органами приватизації відповідно до цього Декрету та законодавства про приватизацію.

9. Внести в Декрет Кабинета Министров Украины от 15 декабря 1992 года N 9-92 "О дополнительном регулировании арендных отношений" следующие изменения и дополнения:

6. Члени трудового колективу підприємства, створеного орендарем, а також члени організації орендарів мають право на пільгове придбання акцій, що належать державі, відповідно до статті 25 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств" ( 2163-12 ).

а) статью 3 изложить в следующей редакции:

7. Після розподілу між членами організації орендарів акцій товариства, одержаних на вартість свого внеску, та пільгового придбання ними акцій, що належать державі, організація орендарів ліквідується.

изложить в следующей редакции:

"3. Установить, что приватизация арендованного государственного имущества осуществляется с согласия арендатора в порядке, установленном законодательными актами Украины.

8. Якщо вартість майна, що вноситься організацією орендарів до статутного фонду товариства, становить менше 25 відсотків його статутного фонду і з урахуванням вартості акцій, придбаних на пільгових умовах членами організації орендарів, не перевищує цього розміру, члени організації орендарів мають право на додаткове придбання акцій, що належать державі, за їх номінальною вартістю у межах 25 відсотків статутного фонду товариства, але не більше ніж на суму одного приватизаційного майнового сертифіката на кожного члена організації орендарів.

9. Внести до Декрету Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992 року N 9-92 "Про додаткове регулювання орендних відносин" такі зміни та доповнення:

При отсутствии согласия арендатора на приватизацию арендованного государственного имущества, в том числе путем его выкупа по договору аренды с правом выкупа, договор аренды не может быть продлен на следующий срок по истечении срока, на который он был заключен, по инициативе арендатора.

Приватизация целостных имущественных комплексов государственных предприятий и их структурных подразделений, сданных в аренду с правом выкупа по заключенным до вступления в силу настоящего Декрета договорам аренды, в которых были определены условия выкупа (цена, порядок, сроки и средства платежа), осуществляется на условиях, предусмотренных договорами.

а) статтю 3 викласти у такій редакції: "3. Установити, що приватизація орендованого державного майна здійснюється за згодою орендаря в порядку, встановленому законодавчими актами України.

Если в договорах аренды, заключенных с правом выкупа до вступления в силу настоящего Декрета, условия выкупа не определены и арендатор не дает согласия на приватизацию государственного имущества, сданного в аренду, стороны договоров аренды, признанные таковыми в соответствии с законодательством Украины, в течение полутора лет со дня вступления в силу настоящего Декрета вносят в указанные договоры надлежащие изменения и дополнения. При этом стоимость имущества, подлежащего выкупу определяется по методике оценки, действующей на момент внесения этих изменений и дополнений. В условиях выкупа в договоре аренды обязательно определяется квота использования имущественных приватизационных сертификатов организацией арендаторов.

У разі відсутності згоди орендаря на приватизацію орендованого державного майна, в тому числі шляхом його викупу за договором оренди з правом викупу, договір оренди не може бути продовжений на наступний термін після закінчення терміну, на який його було укладено, за ініціативою орендаря.

В случае невнесения в договор аренды с правом выкупа указанных изменений и дополнений в указанный срок арендатор утрачивает право на выкуп объекта аренды.

Приватизація цілісних майнових комплексів державних підприємств та їхніх структурних підрозділів, зданих в оренду з правом викупу за укладеними до набуття чинності цим Декретом договорами оренди, в яких було визначено умови викупу (ціна, порядок, терміни та засоби платежу), здійснюється на умовах, передбачених договорами.

Организация арендаторов для целей выкупа арендованного государственного имущества имеет права и обязанности общества покупателей";

Якщо в договорах оренди, укладених з правом викупу до набуття чинності цим Декретом, умови викупу не визначено і орендар не дає згоди на приватизацію державного майна, зданого в оренду, сторони договорів оренди, визнані такими відповідно до законодавства України, протягом півтора року з дня набуття чинності цим Декретом вносять до вказаних договорів належні зміни і доповнення. При цьому вартість майна, що підлягає викупу, визначається за методикою оцінки, яка діє на момент внесення цих змін і доповнень. В умовах викупу в договорі оренди обов'язково визначається квота використання майнових приватизаційних сертифікатів організацією орендарів.

б) абзац второй статьи 4 изложить в следующей редакции:

У разі невнесення в договір оренди з правом викупу вказаних змін і доповнень у зазначений термін орендар втрачає право на викуп об'єкта оренди.

"абзаца первого пункта 1 статьи 21, абзаца второго пункта 1 статьи 25 и статьи 28 Закона Украины "Об аренде имущества государственных предприятий и организаций" (Ведомости Верховного Совета Украины, 1992 г., N30, ст. 416);".

Організація орендарів для цілей викупу орендованого державного майна має права й обов'язки товариства покупців";

10. Настоящий Декрет вступает в силу со дня опубликования.

б) ( Підпункт "б" статті 9 втратив чинність на підставі Закону N 3875-12 від 26.01.94 ) абзац другий статті 4 викласти у такій редакції:

Премьер-министр Украины Л. КУЧМА

"абзацу першого пункту 1 статті 21, абзацу другого пункту 1 статті 25 і статті 28 Закону України "Про оренду майна державних підприємств та організацій" ( 2269-12 ) (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 30, ст.416);".

Министр Кабинета Министров Украины В. ПУСТОВОЙТЕНКО

10. Цей Декрет набуває чинності з дня опублікування.

г. Киев, 20 мая 1993 года
N 57-93

Прем'єр-міністр України Л.КУЧМА

Міністр Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

м. Київ, 20 травня 1993 року
N 57-93

Опубліковано: "Урядовий кур'єр", 08.06.93