Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 травня 2003 р. N 709
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 181 від 12.03.2005 )
Про проведення підприємствами паливно-енергетичного
комплексу розрахунків з бюджетом та відшкодування
податку на додану вартість підприємствам - експортерам
електричної енергії
З метою забезпечення погашення заборгованості з податку на додану вартість підприємствами паливно-енергетичного комплексу та прискорення розрахунків бюджету з відшкодування податку на додану вартість підприємствам - експортерам електричної енергії Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення підприємствами паливно-енергетичного комплексу розрахунків з бюджетом та відшкодування податку на додану вартість підприємствам - експортерам електричної енергії, що додається.
Відшкодування податку на додану вартість підприємствам - експортерам електричної енергії здійснюється у межах суми заборгованості, не погашеної на дату проведення розрахунків.
2. Міністерству палива та енергетики, Державному казначейству забезпечити відкриття рахунків в органах Державного казначейства підприємствам паливно-енергетичного комплексу, державному підприємству "Енергоринок" (в уповноваженому банку) для проведення розрахунків відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
Рекомендувати Національній комісії регулювання електроенергетики встановити алгоритм розподілу коштів для розрахунків, які провадяться відповідно до зазначеного Порядку. Залучені кошти державного бюджету розподілу не підлягають.
3. Міністерству палива та енергетики разом з державним підприємством "Енергоринок" і уповноваженим банком установити контроль за проходженням коштів через рахунок зазначеного підприємства до державного бюджету внаслідок проведення підприємствами паливно-енергетичного комплексу розрахунків з бюджетом та відшкодування податку на додану вартість підприємствам - експортерам електричної енергії.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 травня 2003 р. N 709
Порядок
проведення підприємствами паливно-енергетичного
комплексу розрахунків з бюджетом та
відшкодування податку на додану вартість
підприємствам - експортерам електричної енергії
Умови проведення розрахунків
1. Відповідно до цього Порядку проводиться відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок підприємства - експортера електричної енергії, шляхом залучення коштів державного бюджету.
Суми податку на додану вартість відшкодовуються на підставі даних декларації з податку на додану вартість, що подається платником податків органові державної податкової служби за місцем реєстрації підприємства експортера електричної енергії і за умови, що у нього настали строки відшкодування податку на додану вартість згідно із законодавством.
Відшкодування сум податку на додану вартість проводиться у рахунок погашення заборгованості з платежів до державного бюджету підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у розрахунках.
2. Учасниками розрахунків можуть бути:
а) підприємства - експортери електричної енергії, які мають невідшкодований податок на додану вартість, у частині, що підлягає зарахуванню на їх поточні рахунки;
б) підприємства паливно-енергетичного комплексу, які мають заборгованість з податку на додану вартість перед державним бюджетом:
підприємства НАК "Нафтогаз України", що добувають, переробляють і поставляють (транспортують) природний газ та інші паливно-енергетичні ресурси;
виробники електричної енергії, які реалізують її оптовому ринку електроенергії;
вугледобувні підприємства, які добувають і поставляють вугільну продукцію підприємствам енергетики;
в) ДП "Енергоринок", яке має заборгованість перед підприємствами паливно-енергетичного комплексу.
3. Державне казначейство відкриває рахунки підприємствам - експортерам електричної енергії та іншим учасникам розрахунків. Порядок відкриття та обслуговування цих рахунків визначається Державним казначейством.
Для проведення розрахунків за придбану електричну енергію кошти перераховуються на окремі поточні рахунки із спеціальним режимом використання ДП "Енергоринок", відкриті в уповноваженому банку.
Проведення розрахунків
4. Учасники розрахунків, які виявили бажання провести розрахунки згідно з цим Порядком, складають схему розрахунків та інформують про неї Державну податкову адміністрацію і Державне казначейство.
Схема розрахунків на суму понад 300 тис. гривень обов'язково погоджується з Державною податковою адміністрацією і Державним казначейством, а на меншу суму - з їх відповідними підрозділами.
До схеми розрахунків додаються:
а) заява платника податку про його згоду на отримання відшкодування податку на додану вартість згідно з цим Порядком;
б) довідка та висновок органу державної податкової служби про суму відшкодування податку на додану вартість;
в) декларація та довідка органу державної податкової служби про податкову заборгованість з платежів до державного бюджету (строк дії довідки - 10 днів), довідка про погашення відповідних платежів до державного бюджету, яка видається за наявності заборгованості не менше ніж 15 днів;
г) акт звіряння розрахунків між усіма платниками податків - учасниками розрахунків, договори, рахунки-фактури, накладні та інші документи, що підтверджують наявність господарських відносин.
5. Органи державної податкової служби за місцем реєстрації платників податків - учасників розрахунків (підприємств паливно-енергетичного комплексу) видають їм довідки про суми податкового боргу і заборгованості перед державним бюджетом.
6. Підприємства - експортери електричної енергії на підставі довідок органів державної податкової служби про підтверджену суму невідшкодованого податку на додану вартість, актів звіряння заборгованості між учасниками розрахунків (підприємствами - експортерами електричної енергії, ДП "Енергоринок", підприємствами паливно-енергетичного комплексу) за поставлені електричну енергію, вугільну продукцію та природний газ, а також довідок органів державної податкової служби про суми наявного податкового боргу учасників розрахунків перед державним бюджетом розробляють схеми проведення взаєморозрахунків за формою, затвердженою Державною податковою адміністрацією і Державним казначейством.
Схеми проведення взаєморозрахунків погоджуються з усіма учасниками розрахунків, а також органами державної податкової служби за місцем реєстрації підприємств паливно-енергетичного комплексу - учасників розрахунків і подаються органу державної податкової служби за місцем реєстрації підприємства - експортера електричної енергії, якому відшкодовується податок на додану вартість.
7. Орган державної податкової служби за місцем реєстрації підприємства експортера електричної енергії перевіряє відповідність узгоджених учасниками розрахунків сум заборгованості обсягам податкової заборгованості та бюджетної заборгованості з відшкодування податку на додану вартість, погоджує і готує висновок про відшкодування податку на додану вартість.
Висновок разом з усіма примірниками схем проведення взаєморозрахунків подається на погодження органу Державного казначейства за місцем реєстрації підприємства - експортера електричної енергії як платника податків.
8. Орган Державного казначейства за місцем реєстрації підприємства-експортера електричної енергії розглядає висновок органу державної податкової служби про відшкодування зазначеному підприємству податку на додану вартість і погоджує схеми проведення взаєморозрахунків.
9. Після оформлення документів, зазначених у пункті 4 цього Порядку, Державне казначейство за рахунок тимчасово вільних залишків бюджетних коштів перераховує суми відшкодування на відкриті у відповідному його органі рахунки підприємства - експортера електричної енергії, якому відшкодовується податок на додану вартість (за наявності платіжних доручень усіх учасників розрахунків на перерахування коштів відповідно до погоджених у встановленому порядку схем). Зазначені доручення подаються учасниками розрахунків органам Державного казначейства за місцем відкриття рахунків, за винятком ДП "Енергоринок", яке подає платіжне доручення до установи уповноваженого банку.
Усі учасники розрахунків протягом одного операційного дня перераховують отримані від боржників кошти згідно з погодженою схемою розрахунків, при цьому підприємства паливно-енергетичного комплексу в зазначений строк спрямовують ці кошти на погашення заборгованості з платежів до державного бюджету.
Органи Державного казначейства за місцезнаходженням платників податків, яким погашається заборгованість з платежів до державного бюджету, повертають зазначені кошти органам Державного казначейства за місцезнаходженням платників податків, яким відшкодовується податок на додану вартість.
10. На четвертий робочий день після погодження органом Державного казначейства схем проведення взаєморозрахунків усі учасники розрахунків подають платіжні доручення до відповідних органів Державного казначейства та установи уповноваженого банку, на яких зазначається: "на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15 травня 2003 р. N 709 ".
11. Органи Державного казначейства та уповноважений банк у встановленому порядку виконують платіжні доручення учасників розрахунків в одноденний строк після зарахування коштів на рахунки клієнтів.
12. Відсутність залишкового сальдо після проведення розрахунків на всіх відкритих рахунках є обов'язковою умовою.
13. Усі учасники розрахунків несуть відповідальність за своєчасність та достовірність відображення в бухгалтерському обліку та звітності проведених операцій.