Открытое тестирование
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
06.08.2003 N 327
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 серпня 2003 р. за N 753/8074
Про внесення змін до деяких
нормативно-правових актів
Національного банку України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами
Національного банку
N 166 від 19.04.2004
N 271 від 17.06.2004 )
Відповідно до вимог статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" і статей 7, 44 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ) та з метою спрощення процедури вивезення за межі України та ввезення в Україну іноземної валюти та банківських металів Правління Національного банку України постановляє:
1. Затвердити Правила надання уповноваженим банкам індивідуальних ліцензій на вивезення за межі України банкнот іноземних держав, банківських металів та на право переказування за межі України іноземної валюти для оплати банківських металів і спеціальних дозволів на ввезення в Україну бланків чеків та порядок ввезення в Україну банкнот іноземних держав і банківських металів (додаються).
2. Визнати такими, що втратили чинність, Правила надання уповноваженим банкам індивідуальних ліцензій на вивезення банкнот іноземних держав, банківських металів і спеціальних дозволів на ввезення банкнот іноземних держав, бланків чеків та банківських металів, затверджені постановою Правління Національного банку України від 23.09.96 N 245 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 09.07.97 N 227 (зі змінами).
3. Пункт 7 розділу IV Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.07.2000 N 283 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.07.2000 за N 452/4673 (зі змінами), викласти в такій редакції:
"7. Вивезення за межі України іноземної валюти, банківських металів та ввезення в Україну іноземної валюти, банківських металів та бланків дорожніх чеків уповноваженими банками здійснюються відповідно до Правил надання уповноваженим банкам індивідуальних ліцензій на вивезення за межі України банкнот іноземних держав, банківських металів та на право переказування за межі України іноземної валюти для оплати банківських металів і спеціальних дозволів на ввезення в Україну бланків чеків та порядку ввезення в Україну банкнот іноземних держав і банківських металів, затверджених постановою Правління Національного банку України від 06.08.2003 N 327".
4. Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків для керівництва й використання в роботі.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Генеральний департамент банківського нагляду (В.В.Пушкарьов).
6. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
В.о.Голови А.П.Яценюк
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
06.08.2003 N 327
Правила вивезення з України і ввезення в Україну
уповноваженими банками національної та іноземної валюти,
банківських металів, бланків чеків
( Назва Правил в редакції Постанов НБУ
N 166 від 19.04.2004
N 271 від 17.06.2004 )
Ці Правила розроблені відповідно до вимог статті 44 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" та встановлюють порядок надання Національним банком України (далі - Національний банк) уповноваженим банкам України (далі - уповноважений банк) індивідуальних ліцензій на вивезення за межі України банкнот іноземних держав, банківських металів, на право переказування за межі України іноземної валюти для оплати банківських металів і спеціальних дозволів на вивезення за межі України і ввезення в Україну валюти України у вигляді банкнот (далі - валюта України) та ввезення в Україну бланків чеків, а також порядок увезення в Україну банкнот іноземних держав і банківських металів. ( Преамбула в редакції Постанови НБУ N 166 від 19.04.2004 )
1. Вивезення за межі України банкнот іноземних держав
1.1. Вивезення за межі України банкнот іноземних держав здійснюється уповноваженим банком на підставі індивідуальної ліцензії Національного банку на вивезення за межі України банкнот іноземних держав (далі - індивідуальна ліцензія).
Індивідуальна ліцензія (додаток 1) надається уповноваженому банку за наявності в нього письмового дозволу Національного банку на відкриття кореспондентських рахунків у банках (нерезидентах) в іноземній валюті та здійснення операцій за ними на визначену суму та строк до 180 календарних днів для підкріплення коррахунку уповноваженого банку, у тому числі в разі вивезення зношених та пошкоджених банкнот іноземних держав, а також вилучених з обігу або таких, що вилучаються з нього, але підлягають обміну на банкноти іноземних держав, які перебувають в обігу.
1.2. Для отримання індивідуальної ліцензії уповноважений банк має подати Генеральному департаменту банківського нагляду Національного банку (далі - Департамент) такі документи:
заяву про вивезення банкнот іноземних держав із зазначенням номіналу, загальної суми, мети вивезення та назви митниці, де проводитиметься митне оформлення, а також номера рахунку, назви і місцезнаходження іноземного банку, з яким укладено контракт (угоду) на прийняття і зараховування банкнот іноземних держав, що вивозяться, на кореспондентський рахунок уповноваженого банку. До заяви додається інформація за довільною формою про кількість фактично вивезених за попередньо отриманою індивідуальною ліцензією (ліцензіями) банкнот іноземних держав;
копію контракту (угоди) з іноземним банком про прийняття останнім банкнот іноземних держав і зарахування цієї валюти на кореспондентський рахунок уповноваженого банку або витяг з угоди про кореспондентські відносини з іноземним банком, яка передбачає можливість здійснення зазначеної операції. Копія засвідчується підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Якщо контракт (угода) укладений іноземною мовою, то уповноважений банк додатково подає нотаріально засвідчений переклад цього контракту (угоди) на українську мову. Не потребує перекладу на українську мову контракт (угода), що складений російською мовою;
копію письмового дозволу Національного банку на здійснення операцій з валютними цінностями, засвідчену підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
1.3. У разі повторного звернення уповноваженого банку щодо надання індивідуальної ліцензії (за умови, що строк дії угоди з іноземним банком ще не закінчився) зазначена копія контракту (угоди) не подається, а в заяві уповноваженого банку робиться відмітка про те, що копія контракту (угоди) була подана Департаменту раніше.
У разі потреби Національний банк може вимагати подання додаткових документів.
1.4. Після вивезення за межі України банкнот іноземних держав та зарахування цієї валюти на кореспондентський рахунок банку уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати зарахування на кореспондентський рахунок банку:
ксерокопію вантажної митної декларації, опис цієї валюти за її номіналом (додається до вантажної митної декларації) та виписку про зарахування цієї валюти на кореспондентський рахунок банку. Ксерокопія вантажної митної декларації та виписка засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.
1.5. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед Національним банком про фактичне вивезення банкнот іноземних держав готівкою за формою і в порядку, установленими Національним банком.
2. Вивезення за межі України банківських металів
2.1. Вивезення за межі України банківських металів здійснюється на підставі індивідуальної ліцензії на вивезення за межі України банківських металів (далі - індивідуальна ліцензія).
Індивідуальна ліцензія (додаток 2) надається уповноваженому банку за наявності в нього письмового дозволу Національного банку на операції з банківськими металами на міжнародних ринках на строк до 180 календарних днів із зазначенням ваги банківських металів, що вивозяться з метою зарахування на кореспондентський або депозитний рахунок, відкритий в іноземному банку, або для продажу нерезиденту.
2.2. Для отримання індивідуальної ліцензії уповноважений банк подає до Департаменту такі документи:
заяву про вивезення банківських металів із зазначенням виду, вигляду, ваги та проби банківських металів, номера кореспондентського (депозитного) рахунку та назви і місцезнаходження іноземного банку, у якому відкрито кореспондентський (депозитний) рахунок (у разі вивезення банківських металів з метою зарахування на кореспондентський або депозитний рахунок), мети вивезення та назви митниці, де проводитиметься митне оформлення;
копію контракту (угоди) з іноземним банком, який передбачає прийняття останнім банківських металів і їх зарахування на кореспондентський (депозитний) рахунок уповноваженого банку, або підтвердження іноземного банку про відкриття уповноваженому банку кореспондентського (депозитного) рахунку з метою зарахування банківських металів на цей рахунок, або копію угоди про продаж нерезиденту банківських металів. Копії засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Якщо контракт (угода) укладений іноземною мовою, то уповноважений банк додатково подає нотаріально засвідчений переклад цього контракту (угоди) на українську мову. Не потребує перекладу на українську мову контракт (угода), що складений російською мовою;
копію письмового дозволу Національного банку на здійснення операцій з валютними цінностями, засвідчену підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
2.3. У разі повторного звернення уповноваженого банку щодо надання індивідуальної ліцензії (за умови, що строк дії угоди з іноземним банком ще не закінчився) зазначена копія контракту (угоди) не подається, а в заяві уповноваженого банку робиться відмітка про те, що копія контракту (угоди) була подана Департаменту раніше.
У разі потреби Національний банк може вимагати подання додаткових документів.
2.4. Після вивезення за межі України банківських металів з метою їх розміщення на власному рахунку уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати зарахування банківських металів на його рахунки:
ксерокопію вантажної митної декларації, опис вивезених банківських металів з розподілом за вагою зливків (додається до вантажної митної декларації) та виписку про зарахування цих банківських металів на рахунки уповноваженого банку. Ксерокопія вантажної митної декларації та виписка засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.
2.5. Після вивезення за межі України банківських металів з метою їх продажу на міжнародних ринках уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати складання акта (або іншого документа) про набуття нерезидентом права власності на банківські метали:
ксерокопію вантажної митної декларації, опис вивезених банківських металів з розподілом за вагою зливків (додається до вантажної митної декларації);
ксерокопію акта (або іншого документа) про набуття нерезидентом права власності на банківські метали;
виписку про зарахування на кореспондентський рахунок уповноваженого банку в іноземному банку суми коштів, отриманих від продажу банківських металів.
Ксерокопії вантажної митної декларації, акта та виписка засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.
2.6. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед Національним банком про фактичне вивезення банківських металів за формою і в порядку, установленими Національним банком.
3. Ввезення в Україну банкнот іноземних держав
3.1. Уповноважений банк, що має письмовий дозвіл Національного банку на відкриття кореспондентських рахунків у банках (нерезидентах) в іноземній валюті та здійснення операцій за ними, самостійно розраховує суму іноземної валюти, що ввозиться для підкріплення каси уповноваженого банку, з дотриманням ліквідності на рівні, установленому Національним банком.
3.2. Увезення банкнот іноземних держав здійснюється на підставі контракту (угоди) з іноземним банком про доставку банкнот іноземних держав іноземним банком українському банку або витягу з контракту (угоди) про кореспондентські відносини з іноземним банком, який передбачає можливість здійснення зазначеної операції. Якщо контракт (угода) укладений іноземною мовою, то повинен бути нотаріально засвідчений переклад цього контракту (угоди) на українську мову. Не потребує перекладу на українську мову контракт (угода), що складений російською мовою.
3.3. Після ввезення банкнот іноземних держав уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати оформлення вантажної митної декларації ксерокопію вантажної митної декларації, опис цієї валюти за її номіналом (додається до вантажної митної декларації). Ксерокопія вантажної митної декларації засвідчується підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.
3.4. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед Національним банком про фактичне ввезення та використання ввезених ним банкнот іноземних держав за формою і в порядку, установленими Національним банком.
4. Ввезення в Україну банківських металів
4.1. Уповноважений банк, що має письмовий дозвіл Національного банку на операції з банківськими металами на валютному ринку України та/або операції з банківськими металами на міжнародних ринках, здійснює ввезення в Україну банківських металів з дотриманням ліквідності на рівні, установленому Національним банком, на підставі контракту (угоди) з іноземним банком (іноземною афінажною компанією) про купівлю банківських металів або на підставі виписки з рахунку іноземного банку про зняття банківських металів з власних рахунків, або на підставі кредитного договору на отримання банківських металів.
Якщо контракт (угода) укладений іноземною мовою, то повинен бути нотаріально засвідчений переклад цього контракту (угоди) на українську мову. Не потребує перекладу на українську мову контракт (угода), що складений російською мовою.
4.2. Після ввезення банківських металів уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати оформлення вантажної митної декларації ксерокопію вантажної митної декларації та опис увезених банківських металів з розподілом за вагою зливків (додається до вантажної митної декларації). Ксерокопія вантажної митної декларації засвідчується підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.
4.3. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед Національним банком про фактичне ввезення та використання ввезених ним банківських металів за формою і в порядку, установленими Національним банком.
( Главу 5 виключено на підставі Постанови НБУ N 271 від 17.06.2004 )
5. Ввезення в Україну бланків чеків
5.1. Ввезення в Україну бланків дорожніх чеків міжнародних платіжних систем (далі - бланки чеків) здійснюється на підставі спеціального дозволу Національного банку на ввезення бланків дорожніх чеків міжнародних платіжних систем (далі - спеціальний дозвіл). Бланки інших чеків (крім дорожніх чеків міжнародних платіжних систем) можуть бути ввезені тільки на підставі окремої постанови Правління Національного банку України.
Спеціальний дозвіл (додаток 4) надається уповноваженому банку на визначену суму та строк до 180 календарних днів. Купівля бланків чеків уповноваженим банком здійснюється за рахунок власних коштів та/або за рахунок коштів інших уповноважених банків у разі купівлі для них чеків. Сума, на яку надається спеціальний дозвіл щодо ввезення в Україну бланків чеків, визначається Національним банком з урахуванням заяви уповноваженого банку та даних його балансу.
5.2. Для отримання спеціального дозволу уповноважений банк подає до Департаменту такі документи:
заяву про ввезення бланків чеків із зазначенням найменування чеків, назви і місцезнаходження іноземної компанії-емітента, загальної суми, мети ввезення та назви митниці, де проводитиметься митне оформлення;
копію контракту (угоди) з іноземним банком (іноземною компанією) про продаж ним (нею) уповноваженому банку бланків чеків. Копія засвідчується підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Якщо контракт (угода) укладений іноземною мовою, то уповноважений банк додатково подає нотаріально засвідчений переклад цього контракту (угоди) на українську мову. Не потребує перекладу на українську мову контракт (угода), що складений російською мовою.
5.3. У разі повторного звернення уповноваженого банку щодо надання спеціального дозволу (за умови, що строк дії угоди з іноземним банком (іноземною компанією) ще не закінчився) зазначена копія контракту (угоди) не подається, а в заяві уповноваженого банку робиться відмітка про те, що копія контракту (угоди) була подана Департаменту раніше.
Одночасно надається інформація про кількість фактично ввезених та використаних бланків чеків (із зазначенням іноземної компанії-емітента та напрямів їх використання) уповноваженим банком за попереднім спеціальним дозволом. У разі потреби Національний банк може вимагати подання додаткових документів.
5.4. Після ввезення в Україну бланків чеків уповноважений банк зобов'язаний подати до відповідного територіального управління Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів копію спеціального дозволу з відміткою митниці про ввезення цих бланків та копію повідомлення міжнародної платіжної системи про згоду уповноваженого банку на отримання бланків чеків (trust-receipt). Копії засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.
6. Вивезення за межі України валюти України
6.1. Вивезення за межі України валюти України для здійснення валютно-обмінних операцій на території іноземної держави здійснюється уповноваженим банком за спеціальним дозволом Національного банку на вивезення за межі України валюти України (далі - спеціальний дозвіл) на підставі контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом, що передбачає продаж йому валюти України за іноземну валюту I групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 N 34 [у редакції постанови Правління Національного банку України від 02.10.2002 N 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.10.2002 за N 841/7129 (зі змінами)] (далі - Класифікатор), яка перераховується цим банком на кореспондентський рахунок уповноваженого банку, відкритий у відповідній валюті в іноземному банку.
6.2. Спеціальний дозвіл (додаток 5) надається уповноваженому банку на визначену суму та на строк до 30 календарних днів.
6.3. Для отримання спеціального дозволу уповноважений банк має подати Департаменту такі документи:
заяву із зазначенням загальної суми валюти України, яка вивозитиметься з України на підставі контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом, що передбачає продаж йому валюти України за іноземну валюту I групи Класифікатора, яка перераховуватиметься цим банком на кореспондентський рахунок уповноваженого банку, відкритий у відповідній валюті в іноземному банку, його назви і місцезнаходження, номера цього кореспондентського рахунку, а також його реєстраційного номера в територіальному управлінні Національного банку та назви митниці, на якій проводитиметься митне оформлення;
копію контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом про продаж йому валюти України за іноземну валюту I групи Класифікатора. Копія засвідчується підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Якщо контракт (угода) укладений іноземною мовою, то уповноважений банк додатково подає нотаріально засвідчений переклад цього контракту (угоди) на українську мову. Не потребує перекладу на українську мову контракт (угода), що складений російською мовою;
копію письмового дозволу Національного банку на здійснення операцій з валютними цінностями, засвідчену підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
6.4. У разі повторного звернення уповноваженого банку щодо надання спеціального дозволу (за умови, що строк дії контракту (угоди) з іноземним банком ще не закінчився) копія контракту (угоди) не подається, а в заяві уповноваженого банку робиться відмітка про те, що копія контракту (угоди) була подана Департаменту раніше.
У разі потреби Національний банк може вимагати подання додаткових документів.
6.5. Уповноважений банк зобов'язаний подати до Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати вивезення валюти України за межі України копії вантажної митної декларації, опису банкнот за їх номіналами (додається до вантажної митної декларації), видаткових касових документів про видачу валюти України з каси уповноваженого банку та виписку з кореспондентського рахунку уповноваженого банку, відкритого в іноземному банку, про зарахування відповідної іноземної валюти. Ці копії та виписка з кореспондентського рахунку уповноваженого банку, відкритого в іноземному банку, засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку і відбитком печатки банку.
Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.
6.6. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед Національним банком про фактичне вивезення валюти України за формою і в порядку, які встановлені Національним банком. ( Правила доповнено главою згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
7. Увезення в Україну валюти України
7.1. Увезення в Україну валюти України здійснюється уповноваженим банком за спеціальним дозволом Національного банку на ввезення в Україну валюти України (далі - спеціальний дозвіл) на підставі контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом про купівлю в нього валюти України, що одержана від здійснення валютно-обмінних операцій на території іноземної держави, за іноземну валюту, перераховану уповноваженим банком з його кореспондентського рахунку, що відкритий в іноземному банку.
7.2. Спеціальний дозвіл (додаток 6) надається уповноваженому банку на визначену суму і на строк до 30 календарних днів.
7.3. Для отримання спеціального дозволу уповноважений банк має подати Департаменту такі документи:
заяву із зазначенням загальної суми валюти України, яка ввозитиметься в Україну на підставі контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом, що передбачає купівлю в нього валюти України за іноземну валюту з кореспондентського рахунку уповноваженого банку, що відкритий в іноземному банку, назви і місцезнаходження іноземного банку, номера цього кореспондентського рахунку, а також його реєстраційного номера в територіальному управлінні Національного банку та назви митниці, на якій проводитиметься митне оформлення;
копію контракту (угоди) з іноземним банком-кореспондентом, що передбачає купівлю в нього валюти України за іноземну валюту. Копія засвідчується підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Якщо контракт (угода) укладений іноземною мовою, то уповноважений банк додатково подає нотаріально засвідчений переклад цього контракту (угоди) на українську мову. Не потребує перекладу на українську мову контракт (угода), що складений російською мовою;
копію письмового дозволу Національного банку на здійснення операцій з валютними цінностями, засвідчену підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
7.4. У разі повторного звернення уповноваженого банку щодо надання спеціального дозволу (за умови, що строк дії контракту (угоди) з іноземним банком ще не закінчився) зазначена копія контракту (угоди) не подається, а в заяві уповноваженого банку робиться відмітка про те, що копія контракту (угоди) була подана Департаменту раніше.
За потреби Національний банк може вимагати подання додаткових документів.
7.5. Уповноважений банк зобов'язаний подати до Національного банку в строк не більше ніж 10 робочих днів з дати ввезення в Україну валюти України копії вантажної митної декларації, опису банкнот за їх номіналами (додається до вантажної митної декларації) та прибуткових касових документів про прийняття валюти України в касу уповноваженого банку. Ці копії засвідчуються підписом головного бухгалтера уповноваженого банку та відбитком печатки банку.
Подання цих документів здійснюється виключно шляхом їх пересилання підприємствами поштового зв'язку України з обов'язковим повідомленням про вручення.
7.6. Уповноважений банк зобов'язаний звітувати перед Національним банком про фактичне ввезення валюти України за формою і в порядку, установленими Національним банком. ( Правила доповнено главою згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
8. Порядок розгляду документів, що потрібні для
надання уповноваженим банкам індивідуальних
ліцензій та спеціальних дозволів
8.1. Департамент у порядку черговості отримання від уповноважених банків пакета документів для надання індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів після обов'язкової реєстрації цих документів перевіряє їх комплектність відповідно до вимог глав 1, 2, 5, 6, 7, 8 цих Правил. ( Пункт із змінами, внесеними згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
8.2. Протягом п'яти робочих днів з дати надходження до Національного банку пакета документів Департамент надсилає копії заяв уповноважених банків про надання їм індивідуальних ліцензій Головному управлінню по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України та Головному управлінню по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.
8.3. Загальний строк розгляду Департаментом документів для надання відповідних індивідуальних ліцензій не має перевищувати 20 робочих днів з дати надсилання Департаментом копій заяв уповноважених банків про надання їм індивідуальних ліцензій Головному управлінню по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України та Головному управлінню по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, а спеціальних дозволів - 15 днів з дати надходження зазначеного пакета документів. Якщо Департаменту для надання відповідних індивідуальних ліцензій та спеціальних дозволів потрібні додаткові документи, крім тих, що зазначені в главах 1, 2, 5, 6, 7, 8 цих Правил, то строк розгляду продовжується на 14 днів з дати надходження додаткових документів до Департаменту. ( Пункт із змінами, внесеними згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
8.4. Протягом строку розгляду пакета документів, що передбачений пунктом 9.3 цієї глави, з урахуванням висновків спеціальних органів по боротьбі з організованою злочинністю (якщо ці висновки подано до Департаменту) визначається доцільність надання індивідуальних ліцензій. ( Пункт із змінами, внесеними згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
8.5. Після розгляду пакета документів Департамент надає уповноваженим банкам відповідні індивідуальні ліцензії або спеціальні дозволи чи обґрунтовану письмову відмову в наданні індивідуальних ліцензій або спеціальних дозволів за підписом заступника Голови Національного банку, який згідно з розподілом повноважень між заступниками Голови Національного банку здійснює загальне керівництво Департаментом.
Оригінали відповідних індивідуальних ліцензій або спеціальних дозволів надсилаються уповноваженим банкам (або передаються заявникам під розпис). Їх копії надсилаються відповідному територіальному управлінню Національного банку за місцем реєстрації уповноваженого банку та відповідному митному органу, де проводитиметься митне оформлення валюти України, банкнот іноземних держав, бланків чеків та банківських металів. ( Абзац другий пункту із змінами, внесеними згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
8.6. Підставами для відмови в наданні індивідуальних ліцензій або спеціальних дозволів та їх скасування можуть бути:
систематичні порушення економічних нормативів (три і більше разів протягом півроку, що передує поданню заяви), установлених Національним банком;
порушення термінів подання або перекручення звітності за операціями з вивезення валюти України, банкнот іноземних держав, банківських металів та ввезення валюти України, банкнот іноземних держав, бланків чеків і банківських металів або відсутність одного з документів, зазначених у главах 1, 2, 5-8 цих Правил; ( Абзац третій пункту в редакції Постанови НБУ N 166 від 19.04.2004 )
висновки Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України або Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України;
порушення вимог нормативно-правових актів Національного банку з питань валютного регулювання;
наявність невикористаної (не повністю використаної) попередньо отриманої уповноваженим банком індивідуальної ліцензії (спеціального дозволу), до завершення строку дії якої (якого) на час подання заяви залишилось більше 30 днів;
відсутність реєстрації в територіальному управлінні Національного банку кореспондентського рахунку уповноваженого банку в іноземній валюті, відкритого в іноземному банку, відповідно до його звернення за спеціальним дозволом на вивезення за межі України або ввезення в Україну валюти України; ( Пункт доповнено абзацом згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
перевищення граничного ліміту на вивезення валюти України за межі України, що затверджений Правлінням Національного банку України; ( Пункт доповнено абзацом згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
інші причини, пов'язані з фінансовим станом уповноваженого банку, іноземних банків, законодавством України та законодавством іноземних країн.
8.7. Рішення про скасування індивідуальної ліцензії і спеціального дозволу оформляється шляхом надсилання на адресу уповноваженого банку та відповідного митного органу розпорядження за підписом заступника Голови Національного банку, який згідно з розподілом повноважень між заступниками Голови Національного банку здійснює загальне керівництво Департаментом, у якому зазначається підстава для прийняття рішення, дата, після якої заборонено здійснення операцій, зазначених в індивідуальній ліцензії або спеціальному дозволі. Протягом трьох робочих днів після отримання цього розпорядження уповноважений банк зобов'язаний повернути індивідуальну ліцензію або спеціальний дозвіл до Департаменту.
Директор Департаменту валютного регулювання С.О.Яременко
Додаток 1
до Правил надання уповноваженим
банкам індивідуальних ліцензій і
спеціальних дозволів на ввезення
в Україну та вивезення за межі
України валютних цінностей і
бланків чеків та на право
переказування за межі України
іноземної валюти для оплати
банківських металів
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
__________________________________ |
Індивідуальна ліцензія N
на вивезення за межі України банкнот іноземних держав
Національний банк України дозволяє __________________________ |
Директор Департаменту валютного регулювання С.О.Яременко
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
Додаток 2
до Правил надання уповноваженим
банкам індивідуальних ліцензій і
спеціальних дозволів на ввезення
в Україну та вивезення за межі
України валютних цінностей і
бланків чеків та на право
переказування за межі України
іноземної валюти для оплати
банківських металів
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
__________________________________ |
Індивідуальна ліцензія N
на вивезення за межі України банківських металів
Національний банк України дозволяє ________________________ |
Директор Департаменту валютного регулювання С.О.Яременко
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
( Додаток 3 виключено на підставі Постанови НБУ N 271 від 17.06.2004 )
Додаток 3
до Правил надання уповноваженим
банкам індивідуальних ліцензій і
спеціальних дозволів на ввезення
в Україну та вивезення за межі
України валютних цінностей і
бланків чеків та на право
переказування за межі України
іноземної валюти для оплати
банківських металів
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
__________________________________ |
Спеціальний дозвіл N
на ввезення в Україну бланків дорожніх чеків
міжнародних платіжних систем
Національний банк дозволяє __________________________________ |
Директор Департаменту валютного регулювання С.О.Яременко
( Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
Додаток 4
до Правил надання
уповноваженим банкам
індивідуальних ліцензій
і спеціальних дозволів на
ввезення в Україну та
вивезення за межі України
валютних цінностей і бланків
чеків та на право
переказування за межі
України іноземної валюти
для оплати банківських
металів
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
__________________________________ |
Спеціальний дозвіл N
на вивезення за межі України валюти України
Національний банк дозволяє __________________________________ |
( Правила доповнено додатком згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )
Додаток 5
до Правил надання
уповноваженим банкам
індивідуальних ліцензій
і спеціальних дозволів на
ввезення в Україну та
вивезення за межі України
валютних цінностей і
бланків чеків та на право
переказування за межі
України іноземної валюти
для оплати банківських
металів
Національний банк України
__________________________________ |
Спеціальний дозвіл N
на ввезення в Україну валюти України
Національний банк дозволяє __________________________________ |
( Правила доповнено додатком 6 згідно з Постановою НБУ N 166 від 19.04.2004 )