Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.08.2004 N 566
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 серпня 2004 р. за N 1013/9612
(Наказ втратив чинність з 05.03.2013 р. на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 1066 від 09.10.2012)
Про затвердження Порядку контролю за доставкою
в митниці призначення транзитних товарів
залізничним транспортом з використанням накладної УМВС (СМГС)
або на умовах Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ)
з використанням накладної ЦІМ (CIM)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної
служби
N 1217 від 09.12.2005 )
На виконання Закону України від 18.05.2004 N 1721-IV "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про транзит вантажів" та зобов'язань, що випливають з Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ), до якої Україна приєдналася згідно із Законом України від 05.06.2003 N 943-IV "Про приєднання України до Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ)", і для організації взаємодії залізниць і митних органів України при забезпеченні відповідно доставки транзитних товарів, що прямують залізничним транспортом, і контролю за їх доставкою в митниці призначення наказую:
1. Затвердити Порядок контролю за доставкою в митниці призначення транзитних товарів залізничним транспортом з використанням накладної УМВС (СМГС) або на умовах Конвенції про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ) з використанням накладної ЦІМ (CIM) (далі - Порядок), що додається.
2. Т.в.о. начальника Управління інформаційного забезпечення та митної статистики Ніколайчуку О.О. до 10.08.2004 забезпечити допрацювання відповідного програмно-інформаційного комплексу для практичної реалізації вимог Порядку митними органами.
3. Департаменту правового забезпечення (Ступак Ю.В.) і Департаменту організації митного контролю (Мальнов В.С.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Начальникам регіональних митниць, митниць довести Порядок до відома особового складу та організувати його неухильне виконання посадовими особами митних органів, інформувати про вимоги Порядку дирекції залізниць.
5. Зазначений Порядок увести в дію з 10.09.2004.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Служби Іванюка М.М.
В.о. Голови Служби В.Я.Лозко
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
04.08.2004 N 566
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16 серпня 2004 р. за N 1013/9612
Порядок
контролю за доставкою в митниці призначення
транзитних товарів залізничним транспортом з
використанням накладної УМВС (СМГС) або на умовах
Конвенції про міжнародні залізничні
перевезення (КОТІФ) з використанням накладної ЦІМ (CIM)
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено на виконання Закону України від 18.05.2004 N 1721-IV "Про внесення змін до статті 6 Закону України "Про транзит вантажів" і з метою організації взаємодії залізниць і митних органів України при забезпеченні відповідно доставки транзитних непідакцизних товарів, що прямують залізничним транспортом, і контролю за їх доставкою в митницю призначення.
1.2. Дія Порядку поширюється на транзитні непідакцизні товари (далі - транзитні товари), що переміщуються залізничним транспортом через митну територію України з використанням міжнародної залізничної накладної ЦІМ (CIM) (далі - накладна ЦІМ) або накладної УМВС (СМГС) (далі - накладна УМВС).
На товари, що прямують від одного відправника на адресу одного одержувача та перевозяться за декількома залізничними накладними УМВС (СМГС) або ЦІМ (CIM), оформлюється одна ВМД типу ТР 80 УМВ чи ТР 80 ЦІМ. ( Пункт 1.2 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Державної митної служби N 1217 від 09.12.2005 )
Митне оформлення транзитних підакцизних товарів, що переміщуються залізничним транспортом через митну територію України, проводиться виключно за умови подання митним органам вантажної митної декларації (далі - ВМД).
Якщо в складі партії товарів, яка переміщується транзитом, є підакцизні товари, то митне оформлення всієї партії проводиться за умови подання ВМД митниці відправлення.
1.3. Митний контроль і митне оформлення транзитних товарів здійснюються відповідно до Порядку взаємодії митниць і залізниць України під час переміщення через митний кордон України товарів (вантажів) залізничними вантажними поїздами, затвердженого наказом Державної митної служби України й Міністерства транспорту України від 30.03.2001 N 231/174 (зі змінами та доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.04.2001 за N 360/5551 (далі - Порядок взаємодії).
1.4. Єдиний збір за проведення державних видів контролю транзитних товарів і транспортних засобів, якими ці товари переміщуються, у пункті пропуску митниці відправлення справляється в розмірі та порядку, установлених законодавством України.
1.5. Для письмового декларування товарів у митному режимі транзиту використовуються накладна ЦІМ або накладна УМВС та їх електронні копії, що містять інформацію з окремих граф цих накладних і додаткові відомості, потрібні для здійснення митного контролю й наявні в супровідних документах на товари (далі - ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ відповідно).
Наявність на оригіналі накладної ЦІМ або накладної УМВС і на роздрукованих примірниках ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ календарного штемпеля залізничної станції, яка прийняла товари до перевезення, є свідченням узяття залізницею солідарного зобов'язання про дотримання митних правил, установлених законодавством України.
1.6. Строк доставки товарів у митницю призначення визначається посадовою особою митниці відправлення відповідно до вимог Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.98 N 771 (зі змінами та доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335 (далі - Положення про контроль за доставкою), з урахуванням маршруту переміщення. Строк доставки обчислюється з 24-ї години дати прийняття товару (вантажу) до перевезення, зазначеної на календарному штемпелі залізничної станції, проставленому на накладній ЦІМ або накладній УМВС та відповідно на роздрукованих примірниках ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ.
1.7. Терміни, що вживаються в цьому Порядку, визначено Митним кодексом України ( 92-15 ) та Порядком взаємодії.
1.8. Відповідальність за порушення митних правил установлено законом.
1.9. Процедура проведення модифікації та анулювання в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Державної митної служби України (далі - ЄАІС) ТР 80 ЦІМ, ТР 80 УМВ здійснюється в порядку, що визначається Державною митною службою України.
2. Дії посадових осіб митниць відправлення
та прикордонних передавальних
станцій при ввезенні транзитних
товарів на митну територію України
2.1. Посадові особи митниці відправлення й прикордонної передавальної станції в порядку й у строки, установлені Технологічним процесом роботи цієї станції, погодженим з митницею, проводять перевірку кількості й номерів транспортних засобів, що прибувають, цілості митних забезпечень інших країн, запірно-пломбувальних пристроїв або пломб, схоронність товарів (вантажів) на відкритому рухомому складі тощо. Про всі виявлені такою перевіркою невідповідності посадові особи прикордонної передавальної станції складають акт загальної форми, а у випадках, передбачених правилами перевезень товарів залізничним транспортом, затвердженими наказами Міністерства транспорту України та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України, і міжнародними угодами, - комерційний акт. В акті також зазначається прізвище та проставляється підпис посадової особи митного органу, яка брала участь у перевірці. Копія акта подається митниці відправлення.
2.2. У пункті пропуску для залізничного сполучення митниці відправлення посадовій особі цієї митниці декларантом подається пакет документів, що складається з передатної відомості, рахунка-фактури (за наявності), інших потрібних для здійснення митного оформлення товарів супровідних документів, накладної ЦІМ або накладної УМВС, а також ТР 80 ЦІМ чи ТР 80 УМВ на магнітному носії та трьох роздрукованих примірників цих ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, завірених календарним штемпелем залізничної станції, що прийняла товари до перевезення.
2.3. Посадова особа митниці відправлення в межах своєї компетенції:
перевіряє правильність заповнення ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, її роздрукованих примірників і відповідність унесеної до них інформації відомостям, зазначеним у поданих до оформлення перевізних та супровідних документах (у разі виявлення розбіжностей у відомостях, зазначених у ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ та в перевізних і супровідних документах на товар, і за відсутності ознак порушення митних правил декларант одразу вносить відповідні зміни до ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ та до її роздрукованих примірників);
присвоює ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ реєстраційний номер;
на всіх роздрукованих примірниках зазначає дату й час подання документів до оформлення та дату і час їх повернення декларантові.
2.4. Після здійснення митного контролю й митного оформлення посадова особа митниці відправлення:
на всіх примірниках накладної ЦІМ або накладної УМВС, супровідних документів, на роздрукованих примірниках ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ проставляє відбитки митного забезпечення в установленому порядку, у разі потреби - відмітку про накладення митного забезпечення на транспортні засоби. При цьому відбиток особистої номерної печатки на всіх роздрукованих примірниках ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ є дозволом на транзит товарів через митну територію України;
два роздруковані примірники ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ передаються посадовій особі прикордонної передавальної станції для долучення одного з них до супровідних документів, що прямують з товарами;
у строк, що не перевищує чотирьох годин з моменту завершення митного оформлення, передає ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ засобами електронного зв'язку з персональної електронної обчислювальної машини, розміщеної в приміщенні структурного підрозділу митниці (далі - ПЕОМ), до ЄАІС.
2.5. У справах митниці відправлення залишаються один роздрукований примірник ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ і копія накладної ЦІМ або накладної УМВС, копії інших супровідних документів з відмітками залізниці, митниці відправлення та інших контрольних служб.
3. Дії посадових осіб митниць призначення
та прикордонних передавальних
станцій при вивезенні транзитних товарів
за межі митної території України
3.1. При надходженні товарів до пункту пропуску митниці призначення протягом установленого строку їх доставки посадова особа цієї митниці після отримання перевізних і супровідних документів від посадової особи прикордонної передавальної станції:
проставляє відбиток штампа "Під митним контролем" на накладній ЦІМ або накладній УМВС, роздрукованому примірнику ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ з відмітками митниці відправлення та супровідних документах;
перевіряє відповідність відомостей, зазначених у роздрукованому примірнику ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, відомостям, зазначеним у ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, що міститься в ЄАІС;
з ПЕОМ робить відмітку в ЄАІС про надходження товарів у митницю призначення за цією ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ;
приймає рішення про необхідність проведення митного огляду переміщуваних товарів.
3.2. За відсутності зауважень посадова особа митниці призначення приймає рішення про пропуск товарів через митний кордон України, проставляє на всіх примірниках супровідних документів, накладній ЦІМ або накладній УМВС підпис, відбиток особистої номерної печатки. При цьому на роздрукованому примірнику ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ учиняється запис: "Вантаж надійшов".
3.3. Після прийняття рішення про пропуск товарів через митний кордон України роздрукований примірник ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ передається до відділу контролю за доставкою вантажів митниці призначення й протягом установленого строку зберігається в справах митниці, а перевізні й супровідні документи повертаються посадовій особі залізничної прикордонної передавальної станції.
3.4. Після пропуску товарів через митний кордон України посадова особа пункту пропуску митниці призначення вносить про це відмітку з ПЕОМ в ЄАІС.
3.5. У разі відсутності в ЄАІС ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ на момент надходження транзитних товарів у митницю призначення митний контроль, митне оформлення й пропуск цих товарів через митний кордон України здійснюються на підставі супровідних документів, накладної ЦІМ або накладної УМВС та роздрукованого примірника ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ з відмітками митниці відправлення.
При цьому митниця призначення засобами оперативного зв'язку невідкладно повідомляє митницю відправлення про зазначені обставини з метою внесення відповідної інформації до ЄАІС.
3.6. За відсутності зв'язку з ЄАІС у пункті пропуску через державний кордон України митниці відправлення та (або) митниці призначення пропуск транзитних товарів на митну територію України та (або) за межі митної території України здійснюється на підставі належним чином оформлених супровідних документів, накладної ЦІМ або накладної УМВС і роздрукованого примірника ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ.
Одразу після поновлення зв'язку митницею відправлення та (або) митницею призначення вноситься відповідна інформація про переміщувані за накладною ЦІМ або накладною УМВС товари.
3.7. При частинному надходженні транзитних товарів у митницю призначення, зокрема в разі подрібнення партії товарів, їх пропуск проводиться відповідно до вимог пунктів 5.12 - 5.19 Положення про контроль за доставкою.
3.8. Зміна митного режиму та переадресування товарів, що перебувають під митним контролем, унаслідок зміни вантажоодержувача або станції призначення проводяться з дотриманням вимог, визначених главою 7 Положення про контроль за доставкою та главою 6 Порядку взаємодії.
4. Порядок заповнення граф ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ
4.1. Графи ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ заповнюються аналогічно відповідним графам ВМД згідно з Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженою наказом Держмитслужби України від 09.07.97 N 307 (зі змінами й доповненнями) та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247, з урахуванням особливостей заповнення граф ВМД, визначених у главі 4 Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.06.98 N 380 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.07.98 за N 469/2909, а також особливостей заповнення окремих граф ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, наведених у главі 5 цього Порядку.
Таблиці відповідності граф ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ графам накладної ЦІМ або накладної УМВС і графам ВМД наведено в додатках 1, 2 до цього Порядку.
4.2. Посадовою особою митниці відправлення заповнюється графа 14 ТР 80 ЦІМ або графа 2 ТР 80 УМВ.
4.3. Декларантом заповнюються графи 9, 10, 15, 18, 21, 26, 30, 31, 32, 34, 36, 37, 54, 57, 58, 60, 62, 92, 96 ТР 80 ЦІМ або графи 1, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 18, 23, 24, 25, 26, 27, 46, 47 ТР 80 УМВ.
4.4. За браком місця в графах ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ відомості наводяться на її зворотному боці із зазначенням відповідної графи, а в графі робиться відмітка "Див. на звороті". Запис на зворотному боці роздрукованого примірника такої ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ засвідчується декларантом і посадовою особою митниці відправлення.
5. Особливості заповнення окремих граф
ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ
Графа 9 "Накладна" ТР 80 ЦІМ або перший підрозділ графи 25 "Відправка" ТР 80 УМВ
Зазначається "ТР 80 ЦІМ" або "ТР 80 УМВ".
Графа 14 "Референтний номер" ТР 80 ЦІМ або графа 2 "Договір N" ТР 80 УМВ
Проставляється реєстраційний номер ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, який формується за такою схемою:
ххххххххх/х/хххххх |
де
1 - 9-значний цифровий код митного органу згідно з Класифікатором митних органів України та їх структурних підрозділів, затвердженим наказом Держмитслужби України від 02.04.2004 N 233;
2 - остання цифра поточного року;
3 - 6-значний порядковий номер у порядку зростання згідно з журналом реєстрації ТР 80 ЦІМ або ТР 80 УМВ, форма якого визначається митницею відправлення.
Графа 32 "RID" ТР 80 ЦІМ або другий підрозділ графи 11 "Найменування вантажу" ТР 80 УМВ
Проставляється номер товару, зазначеного в графі 31.
Графа 62 "Код NHM" ТР 80 ЦІМ або графа 9 "Знаки, марки і номери" ТР 80 УМВ
Зазначаються перші чотири знаки коду товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності. Цей код записується без пропусків та інших розділових знаків.
Начальник Управління організації контролю за переміщенням вантажів В.С.Мальнов
Додаток 1
до Порядку контролю за доставкою в митниці
призначення транзитних товарів залізничним
транспортом з використанням накладної УМВС (СМГС) або
на умовах Конвенції про міжнародні залізничні
перевезення (КОТІФ) з використанням накладної ЦІМ (CIM)
Таблиця
відповідності граф ТР 80 ЦІМ графам ВМД і графам накладної ЦІМ
------------------------------------------------------------------ |
|------------------+--------------------+------------------------| |
Додаток 2
до Порядку контролю за доставкою в митниці
призначення транзитних товарів залізничним
транспортом з використанням накладної УМВС (СМГС) або
на умовах Конвенції про міжнародні залізничні
перевезення (КОТІФ) з використанням накладної ЦІМ (CIM)
Таблиця
відповідності граф ТР 80 УМВ графам ВМД і графам накладної УМВС
------------------------------------------------------------------ |
|-----------------+--------------------+-------------------------| |