Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Департамент декларування та митних режимів
ЛИСТ
02.04.2008 N 10/1-2/711-ЕП
............
Київська регіональна митниця
(Лист відкликано на підставі Листа
Державної митної служби України
N 11/1-10/1733-ЕП від 27.02.2009)
Щодо оформлення тимчасової декларації
після розміщення товарів на
складі тимчасового зберігання або на
митному ліцензійному складі
Департаментом декларування та митних режимів Держмитслужби України розглянуто звернення ........ щодо оформлення тимчасової декларації після розміщення товарів на складі тимчасового зберігання або на митному ліцензійному складі. У зв'язку з цим повідомляємо.
Відповідно до статті 99 Митного кодексу України від 11.07.02 N 92-IV (далі - Кодекс) товари і транспортні засоби з моменту пред'явлення митному органу і до їх випуску відповідно до обраного митного режиму можуть перебувати на тимчасовому зберіганні під митним контролем. Такі товари і транспортні засоби до завершення митного оформлення з дозволу відповідного митного органу розміщуються на складах тимчасового зберігання. Митний режим щодо зазначених товарів і транспортних засобів обирається під час передачі цих товарів і транспортних засобів на зберігання і не може змінюватися їх власником або уповноваженою ним особою без погодження з відповідним митним органом до закінчення строку тимчасового зберігання.
При перебуванні товарів на складі тимчасового зберігання відповідно пункту 2.1 Порядку ведення обліку та подання митним органам звітності щодо товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання, затвердженого наказом Держмитслужби від 18.05.07 N 417 в електронному журналі обліку товарів, що розміщуються, зберігаються, на СТЗ та видаються з нього у відповідній графі зазначається "Код товарної позиції товару згідно з УКТ ЗЕД" (перші чотири знаки).
Відповідно до статті 212 Кодексу ( 92-15 ) митний склад - митний режим, відповідно до якого ввезені з-за меж митної території України товари зберігаються під митним контролем без справляння податків і зборів і без застосування до них заходів нетарифного регулювання та інших обмежень у період зберігання.
Згідно з описом графи 33 "Код товару" глави 2 розділу II Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.09.97 за N 443/2247 (в редакції наказу Держмитслужби від 07.11.07 N 933) при розміщенні товарів у митний режим митного складу в першому підрозділі графи зазначаються перші шість знаків коду товару згідно з УКТ ЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ). Другий та третій підрозділи графи не заповнюється.
Згідно з пунктом 6.10 Положення про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів, затвердженого наказом Держмитслужби від 31.12.96 N 592, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.01.97 за N 5/1809, митне оформлення товарів, що випускаються з митного ліцензійного складу відповідно до обраного митного режиму, здійснюється за умови подання декларантом митному органу ВМД, заповненої в установленому законодавством порядку, а також комплекту документів, потрібних для здійснення митного оформлення цих товарів, і сплати всіх установлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно з підпунктом 1.2 пункту 1 Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.05 N 314, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.04.05 за N 439/10719 (зі змінами) (далі - Порядок), цей Порядок застосовується при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів у всіх митних режимах.
Підпунктом 26 пункту 3 Порядку встановлено, що запит може оформлюватись у випадках, передбачених законодавством України, митним органом, чи за результатами перевірки документів та/або митного огляду - до підрозділу, до компетенції якого віднесено або контроль за виконанням вимог товарної номенклатури Митного тарифу України ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ) при класифікації товарів для цілей митного оформлення, або контроль за правильністю визначення митної вартості, або перевірку правильності визначення країни походження товарів, у разі: вирішення спірних питань правильності класифікації та кодування товарів;
вирішення спірних питань правильності визначення митної вартості товарів;
потреби перевірки правильності визначення країни походження товару;
потреби перевірки сертифіката про походження товару, який застосовується для підтвердження країни походження товару, що ввозиться на митну територію України на умовах угод про вільну торгівлю, укладених Україною.
Порядком роботи відділу номенклатури та класифікації товарів регіональної митниці, митниці, відділу контролю митної вартості та номенклатури регіональної митниці, митниці при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженим наказом Держмитслужби від 07.08.07 N 667, встановлено, що спірне питання класифікації - питання, яке виникає у процесі митного контролю щодо однозначного встановлення правильності заявленого декларантом коду товару згідно з УКТ ЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ).
Відповідно до цього ж Порядку ВНКТ (ВКМВН) має право готувати запити щодо класифікації товару до митного органу вищого рівня, якщо не може самостійно розв'язати питання класифікації товару через його складність.
До моменту прийняття Рішення ВНКТ (ВКМВН) декларант має право звернутися до митного органу із заявою про випуск товарів, що декларуються, у вільний обіг у спрощеному порядку із застосуванням тимчасової чи неповної декларації.
Таким чином законодавством передбачена можливість застосування тимчасової декларації після перебування товарів на складах тимчасового зберігання або митних ліцензійних складах незалежно від строку, що минув з дати доставлення товарів до митного органу.
Директор Департаменту декларування та митних режимів В.П.Науменко