Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ
N 3/14-1245-ЕП від 14.03.2001

Начальникам Управління
організації митного контролю,
Управління митних платежів,
Управління статистики,
Управління номенклатури
та верифікації
Начальникам
регіональних митниць
Начальникам Вінницької
та Рівненської митниць

Щодо проекту Тимчасової методики вирішення
актуальних питань митного оформлення
транспортних засобів, кузовів та агрегатів

( Лист застосовується у частині, що не суперечить Листу
Державної митної служби
N 11/1-37/5038-ЕП від 05.05.20
05 )

( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної
служби
N 11/1-29/4383-ЕП від 17.04.20
08 )

Надсилаємо для ознайомлення проект Методики вирішення актуальних питань митного оформлення транспортних засобів, кузовів та агрегатів, яка розроблена на виконання наказу Держмитслужби від 11.02.01 N 005 і охоплює коло питань митного контролю, визначення митної вартості та класифікації транспортних засобів.

Пропозиції щодо удосконалення проекту зазначеної Методики надіслати до 01.04.2001 року у електронному вигляді на поштову скриньку Митно-тарифного управління.

Заступник Голови Служби О.Шейко

Методика
вирішення актуальних питань митного оформлення
транспортних засобів

м. Київ
2001 рік

Частина 1. Методика огляду транспортних засобів.

Ця Методика розроблена на підставі діючого законодавства та нормативних документів Держмитслужби і носить рекомендаційний характер.

1. При зверненні до митних органів щодо митного оформлення транспортного засобу (далі - ТЗ), вузла або агрегату, декларант подає уповноваженій особі митного органу, який знаходиться в зоні митного огляду необхідні для митного оформлення документи та обов'язково пред'являє ТЗ, номерний вузол чи агрегат для огляду.

На підставі поданих декларантом документів та проведеного огляду ТЗ, уповноваженою особою митного органу складається акт огляду ТЗ за формою, що додається (додаток N 1). Такий акт підписується декларантом ТЗ (вузла чи агрегату) та завіряється особистою номерною печаткою (далі - ОНП) та особистим підписом уповноваженої особи митного органу, що проводила огляд.

2. При складанні акту огляду можуть прийматись до уваги відомості про фактичний стан ТЗ (номерного вузла або агрегату), що зазначені в примітках декларації форми МД-7, внесення яких передбачено Порядком заповнення декларації форми МД-7 на ввезення/вивезення ТЗ індивідуального користування, номерного вузла чи агрегату (Графа "Примітки"), зареєстрованого в Міністерстві юстиції 10.08.2000 за N 491/4712 та введеного в дію наказом Держмитслужби від 26.07.2000 N 407.

При внесені відомостей про фактичний стан ТЗ (номерного вузла чи агрегату), його комплектацію, пошкодження, пробіг та інших відомостей, що можуть вплинути на його митну вартість, інспектором прикордонної митниці за браком місця в графі "Примітки" використовується зворотній бік декларації форми МД-7.

Усі записи, що вносяться інспектором на зворотному боці декларації форми МД-7 обводяться та завіряються ОНП.

3. При внесені відомостей про двигун, обов'язково вказується його об'єм. У випадку неможливості визначення об'єму двигуна, обов'язково вказується його повний номер, що дає змогу за допомогою каталогу "Двигатели транспортных средств" з'ясувати об'єм двигуна для подальшого визначення митної вартості. Вищезазначений каталог виданий інформаційно-обчислювальним центром Союзу експертів України (Донецьк, 2000 ).

4. Визначення дати початку користування ТЗ (дати першої реєстрації у відповідних реєстраційних органах) проводиться по записам в реєстраційних документах на нього.

У разі неможливості визначення дати початку користування ТЗ, проводиться таке визначення по ідентифікаційному номеру кузова ТЗ. При цьому необхідно вважати початком користування ТЗ 1 січня року зазначеного в ідентифікаційному номері кузова.

У разі неможливості визначення дати початку користування ТЗ та року його випуску за ідентифікаційним номером кузова, визначення дати початку користування ТЗ проводиться на підставі експертного висновку про рік виготовлення ТЗ уповноваженої на це особи чи організації. При цьому слід вважати початком користування ТЗ 1 січня року, зазначеного в експертному висновку про рік випуску ТЗ. У цьому випадку експертний висновок може носити рекомендаційний характер і не є підставою для остаточного прийняття рішення про рік випуску ТЗ уповноваженою особою митного органу.

У разі незгоди декларанта ТЗ з рішенням митного органу про дату початку користування ТЗ, декларанти можуть надавати до митного оформлення документи з країни придбання ТЗ, виданих компетентними на це реєстраційними органами з відомостями про початок користування ТЗ. При цьому необхідно повідомляти декларанта, що починаючи з 16-ї доби після ввезення ТЗ на митну територію України, буде нараховуватися митний збір за знаходження ТЗ під митним контролем.

5. У разі ввезення на митну територію України нового ТЗ на який є тільки транзитний паспорт, він вважається таким, що був у користуванні.

У разі ввезення на митну територію України нового ТЗ, тобто на який не видано технічний паспорт, митне оформлення зі сплатою обов'язкових податків та зборів проводиться лише після надання митному органові сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання, виданого уповноваженим на це органом, який має акредитацію в системі УкрСЕПРО.

У разі ввезення на митну територію України нового ТЗ громадянином-нерезидентом з метою відчуження, сплата належних податків проводиться на прикордонній митниці, а видача митним органом посвідчення на право реєстрації ТЗ в органах ДАІ МВС України за місцем проживання нового власника лише після надання новим власником митному органові сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання.

6. Для можливого використання в практичній роботі надаємо копії технічних паспортів на ТЗ, які використовуються в деяких країнах (додаток N 4 не надсилається).

Частина 2. Методика по перевірці та визначенню
митної вартості транспортних засобів, кузовів та агрегатів, що
ввозяться на митну територію України

Методика підготовлена на основі Закону України від 05.02.92 N 2097-XII "Про Єдиний митний тариф", постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.98 N 1598 "Про затвердження Порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі переміщення їх через митний кордон України" із змінами та доповненнями, Методики по визначенню вартості транспортних засобів, яка затверджена наказом Міністерства юстиції України від 01.10.99 N 60/5, а також методик визначення вартості транспортних засобів та запасних частин до них на європейському ринку фірми "Eurotax"(Швейцарія).

Дана Методика призначається для практичного використання в своїй роботі уповноваженою особою митного органу, в компетенцію якої входить перевірка та визначення заявленої митної вартості транспортних засобів (далі - ТЗ), кузовів та агрегатів чи здійснення їх митної оцінки.

1. Загальні положення.

Митна вартість ТЗ, кузовів та агрегатів заявляється декларантом відповідно до встановленого порядку. Правильність визначення митної вартості та її розрахунку перевіряється уповноваженою особою митного органу з метою нарахування та справляння обов'язкових податків та зборів під час митного оформлення.

Митна вартість ТЗ, кузовів та агрегатів визначається у відповідності до положень статті 16 Закону України від 05.02.92 N 2097-XII "Про Єдиний митний тариф", постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.98 N 1598 "Про затвердження Порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі переміщення їх через митний кордон України" із змінами та доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2000 N 1537 "Про внесення змін і доповнень до Порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі переміщення їх через митний кордон України".

Відповідно до вказаного Закону України та постанов Кабінету Міністрів України визначення митної вартості проводиться послідовно, на підставі вартості, яка зазначена у комерційних документах (рахунку-фактурі, інвойсі, купчій, довідки-рахунку (справка-счет).

У разі, якщо митний орган має підстави для сумніву в правильності чи достовірності відомостей чи документів, наданих в підтвердження заявленої вартості, митний орган може запросити додатково у декларанта подальші пояснення, включаючи документи чи інші докази, що заявлена вартість являє собою повну суму, фактично сплачену, чи, яка підлягає сплаті за ввезений ТЗ, кузов або агрегат. Якщо після отримання зазначеної інформації, чи за відсутністю відповіді митний орган все ще має обгрунтовані сумніви щодо достовірності заявленої вартості або повного включення до заявленої вартості всіх її складових, митний орган визначає митну вартість на підставі цін на ідентичні чи подібні товари, що діють у провідних країнах-експортерах цих товарів.

У цьому випадку при визначенні цін на ідентичні чи подібні товари можливе застосування інформації про вартість ТЗ, кузовів та агрегатів, що міститься в каталогах торговельних фірм та інших довідниках, а також, у разі необхідності, інформацію організацій, які проводили експертизу. При цьому звертаємо увагу, що інформація про ціни на ТЗ, кузова та агрегати, яка міститься у зазначених каталогах та довідниках, застосовується для попереднього порівняння та визначення порядку цифр з урахуванням технічного стану ТЗ, кузова та агрегату. У разі, якщо заявлена вартість ТЗ, кузова та агрегату явно не відповідає тій, яка міститься у зазначених каталогах та довідниках, митна вартість визначається на рівні цін на ідентичні чи подібні товари у відповідності до вимог частини другої статті 16 Закону України "Про Єдиний митний тариф" ( 2097-12 ) та постанови Кабінету Міністрів України від 5.10.98 N 1598 із змінами та доповненнями.

2. Визначення митної вартості ТЗ, вузлів та агрегатів.

Визначення митної вартості ТЗ, кузовів та агрегатів на основі цієї Методики здійснюється у наступній послідовності:

1) здійснюється огляд ТЗ, кузова та агрегату та проводиться його ідентифікація, із складанням акту огляду встановленого зразку (Додаток N 1);

2) проводиться перевірка заявленої вартості, здійснюється її порівняння з вартістю ідентичних або подібних ТЗ, кузовів та агрегатів, яка міститься у базі даних Держмитслужби, або каталогах і довідниках;

3) у разі необхідності здійснюється коригування вартості ТЗ, кузова та агрегату з урахуванням його технічного стану;

4) результати розрахунків оформлюються згідно із встановленим порядком.

3. Огляд ТЗ, вузлів та агрегатів.

Визначення митної вартості ТЗ, вузлів та агрегатів починається з його огляду уповноваженою особою митного органу, а також проведення звірки номерів агрегатів та наданих документів до митного оформлення з метою подальшої ідентифікації ТЗ, вузла та агрегату. Дані огляду фіксуються у акті огляду, зразок якого який наведено у Додатку N 1, і завіряється особистою номерною печаткою (далі - ОНП) уповноваженої особи митного органу, який здійснював огляд. З актом огляду ознайомлюють власника ТЗ, кузова та агрегату або декларанта.

Акт огляду ТЗ, кузова та агрегату, заповнений і завірений ОНП, зберігається у справах митного органу у відділі, який проводив перевірку та визначення митної вартості.

3.1. При огляді автомобілів заповнюються наступні графи акту:

                  " _______" _____________200_ року.
Огляд проведено _____________________________________________
(посада, прізвище інспектора, що проводив догляд)
Власник ТЗ ___________________________________________________
(П.І.П., назва організації)

   Тип ТЗ:   вантажний,   легковий,   сідельний   тягач,   причіп,
напівпричіп, кузов, двигун.

   інше ____________________  (необхідне підкреслити)

   Марка, модель ТЗ_____________________Дата випуску______________

   Ідентифікаційний номер (кузова, двигуна):

   1  2  3  4  5   6  7  8  9  10  11  12  13  14 15  16  17

   Двигун (N__________________, об'єм________см3 , бензин, дизель)

   Показник спідометра _____км Пробіг по сервісній книжці ___ км N

   Тип кузова:

    Седан                             Пікап
Вантажопасажирський Родстер (легковий з 2-місним
кузовом)
Купе Кабіна з 2 рядами сидінь
Кабріолет Автобус

   Маркування кузова(CL, GL, GT, SL) _____(необхідне закреслити Х)
Число дверей ____________________________________
Число сидячих місць_______________________________
Наявні пошкодження і несправності _____________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________

   Додаткове обладнання (стандартна  комплектація _____ Х)

    КОД  НАЗВА                        КОД  НАЗВА
02 Антиблокуюча система 46 Компресор
03 Каталізатор 47 Дермантин
04 Фаркоп (зщіпний 48 Шкіряна оббивка
пристрій)
05 Автомат 49 Велюрова оббивка
06 Бортовий комп'ютер 52 Радіо
07 Повітряна подушка 55 Роздільник заднього
сидіння
08 Затемнені вікна 57 Зеркало заднього
виду з механічним
регулятором
09 Аварійна(протиугонна) 58 Електрозеркала з
сигнал підігрівом
10 Тахометр 60 Змивач
протитуманних фар
11 Регулятор приводу 61 Люк (простий)
(протибуксуюча
система)
13 Електронастройка шасі 62 Люк (механічний)
15 Спеціальні ободи коліс 63 Люк (електричний)
17 Електропідіймачі 64 Складний дах
19 5-ступенева коробка 65 Серво керування
19 6-ступенева коробка 69 Підігрів сидінь
26 Протитуманні фари 71 Диференціал що
відєднуєт.
27 Дуже потужний 73 Спеціальні/спортивні
сидіння
28 Шклоочисник заднього 75 Опалення салону
шкла (окреме)
32 Клімат контроль 82 Телефон
33 Кондиціонер 85 Зовнішній термометр
35 Підголовники 87 Блокування їзди
37 Лакована 89 Центральний замок
(необхідне закреслити Х)
При огляді були
присутні__________________________________________________

   М.П.

3.2. При огляді причепів та напівпричепів заповнюються наступні графи акту:

                  " _______" _____________200_  року.
Огляд проведено _____________________________________________
(посада, прізвище інспектора, що проводив догляд)
Власник ТЗ ___________________________________________________
(П.І.П., назва організації)

   Тип  ТЗ:   вантажний,   легковий,  сідельний   тягач,   причіп,
напівпричіп, кузов, двигун.

   інше ____________________  (необхідне підкреслити)

   Марка, модель ТЗ _________________  Дата випуску ______________
Ідентифікаційний номер (кузова, двигуна).

     1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 16  17

   Наявні пошкодження і  несправності_____________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________

   При огляді були присутні ______________________________________
_______________________________________________________________

   М.П.

     3.3. При огляді кузовів заповнюються  наступні графи акту:

                  " _______" _____________200_  року.
Огляд проведено _____________________________________________
(посада, прізвище інспектора, що проводив догляд)
Власник ТЗ ___________________________________________________
(П.І.П., назва організації)
Тип ТЗ: вантажний, легковий, сідельний тягач, причіп,
напівпричіп, кузов, двигун.
інше ____________________ (необхідне підкреслити)
Марка, модель ТЗ_____________________Дата випуску_______________
Ідентифікаційний номер (кузова, двигуна).

    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 15  16  17

   Тип кузова:

    Седан                      Пікап
Вантажопасажирський Родстер (легковий з 2-
місним кузовом)
Купе Кабіна з 2 рядами сидінь
Кабріолет Автобус
Комплектація окремо 1 компл. 2 компл 3 компл інше
ввезеного кузова

   Маркування кузова (CL, GL, GT, SL)____ (необхідне закреслити Х)
Число дверей _____________________________________
Число сидячих місць _______________________________
Наявні пошкодження і
несправності __________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________

   При огляді були
присутні_______________________________________________________
_______________________________________________________________

   М.П.

3.4. При огляді двигунів (блоків двигунів) заповнюються наступні графи акту:

                  " _______" _____________200_  року.
Огляд проведено _____________________________________________
(посада, прізвище інспектора, що проводив догляд)
Власник ТЗ ___________________________________________________
(П.І.П., назва організації)
Тип ТЗ : вантажний, легковий, сідельний тягач, причіп,
напівпричіп, кузов, двигун.
інше ____________________ (необхідне підкреслити)
Марка, модель ТЗ_____________________Дата випуску______________
Ідентифікаційний номер (кузова, двигуна).

    1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17

   При догляді були присутні _____________________________________
_______________________________________________________________

    М.П.

     Примітка: в  графі  Марка,  модель ТЗ слід вказувати марку та
модель транспортного засобу яким комплектується даний двигун (блок
двигуна)

4. Застосування каталогів при перевірці митної вартості.

4.1.1. Застосування каталогів "SchwakeLISTE" при перевірці митної вартості.

У каталогу "SchwakeLISTE" міститься три ціни для кожного ТЗ (дивись Додаток N 2)

Ek - ціна за якою на даний ТЗ продається до магазину з урахуванням податку на додану вартість (далі - ПДВ), усі вартості по каталогу є брутто - прайси, тобто містять в собі ПДВ який справляється у Німеччині.

Vk - ціна за якою даний ТЗ продається в автомагазині з урахуванням ПДВ.

NP - ціна нового ТЗ у рік випуску.

Враховуючи те, що придбання ТЗ особами - резидентами проводиться в основному у осіб-нерезидентів з подальшим їх оформленням факту купівлі-продажу через мережу уповноважених магазинів (AUTO-HAUS, тощо) без передпродажної підготовки та будь-яких гарантій стосовно їх технічного стану (технічний огляд, заміни технічно зношених деталей, тощо) ціну для основи розрахунку слід брати ту, яка зазначена у графі "Ek".

Якщо у каталогах існує декілька цін на даний ТЗ - вартість ТЗ, оцінка якого проводиться на основі методу по вартості ідентичних товарів, визначається на основі меншої ціни.

Роз'яснення до додатку N 2

По кожному типу ТЗ в довіднику надані наступні дані:

1, 2 - модель та тип: повна назва моделі та код заводу виробника;

3 - тип кузова (легкові автомобілі);

4 - число дверей;

5 - типорозмір шин: ширина профілю (мм)/відношення висоти профілю до ширини профілю (%), R - радіальні (ZR - радіальні для швидкості більш 240 км/ч), посадочний діаметр в дюймах;

6 - Об'єм двигуна, куб.см;

7 - потужність, кВт/л.с: 1л.с.= 0,735 кВт, 1 кВт = 1,359л.с.;

8 - тип двигуна: бензиновий - О, дизельний - D, роторно-поршневий - К;

9 - тип палива: бензин нормальний - N, супер - S, дизельне - D

10 - число та розташування циліндрів: рядне - R, V-образне, оппозитнє - B;

11 - вимоги по викидам;

12 - категорія пробігу для визначення нормативного пробігу по системі "Schwake". Кожний автомобіль віднесений до типової категорії. На основі нормативного пробігу можливо визначити зміну ціни автомобіля (в %) в залежності від перепробігу або недопробігу;

13 - додаткове обладнання.

Вартість автомобіля, наданого в каталозі містить перелік додаткового обладнання в базовій комплектації.

14 - вартість автоматичної коробки передач, яка не входить до базової комплектації ТЗ.

15 - коригування по кожному року відносяться до серійно обладнаним автомобілям з первинною реєстрацією.

16 - умови.

Дане видання містить закупівельні ціни брутто торговців (зазначення - ЕК, поз. 15) та продажні ціни - брутто торговців (зазначення - VK, поз. 16) для автомобілів які готові до експлуатації

17 - котировки, що відповідають вартості нового автомобіля; котировки (вартості) останнього випуску автомобіля з врахуванням та без врахування ПДВ.

Приклад:

Audi A 6, рік виготовлення 1994, об'єм двигуна 1,8 седан/

По каталогу "Super Schwake" існує три вартості Ek- 13950 ДМ

Vk - 16600 ДМ

NP - 44900 ДМ

Для основи розрахунку слід брати ціну Ek - 13950 ДМ

4.1.2. Перевірка заявленої митної вартості ТЗ з урахуванням додаткової комплектації (або відсутності комплектації).

Наявність додаткової комплектації (або її відсутність) зазначається уповноваженою особою митного органу, який здійснював огляд ТЗ та його ідентифікацію в акті огляду ТЗ (Додаток N 1).

З метою визначення митної вартості ТЗ наявність додаткової комплектації порівнюється з наявністю цього додаткового обладнання у базової моделі ТЗ (серійна комплектація) відповідно до "SchwakeLISTE".

Визначається перелік додаткового обладнання (чи його відсутність) та здійснюється коригування митної вартості за допомогою таблиці, що наведена в каталогах "Super Schwake" "Code-Numern und Zuschlage fur Ausstattungen". Приклад наведений у Додатку N 3.

Приклад

Автомобіль Opel Vektra B об'єм двигуна 1598, 1997 року виготовлення

Базова комплектація - центральний замок, АБС, 2 скло підйомника, 2 подушки безпеки, електроповорот дзеркал.

Крім базової комплектації в автомобілі існують додаткові опції, такі як, шкіряний салон, литі диски, кондиціонер, магнітофон.

Вартість автомобіля з базовою комплектацією згідно із каталогом становить 14700 ДМ вартість додаткових опцій 800 ДМ, 50 ДМ, 600 ДМ, 250 ДМ. Після врахування усіх опцій вартість автомобіля становить (14700+800+50+600+250 ) = 16400 ДМ

4.1.3. Перевірка заявленої митної вартості ТЗ з урахуванням пробігу та його технічного стану.

Проведення коригування по пробігу.

Дані фактичного пробігу ТЗ на момент перетину митного кордону зазначаються у графі "Примітки" декларації форми МД-7 та в акті огляду ТЗ.

Відхилення від зазначеного в технічному паспорті нормативного пробігу враховується шляхом введення знижок або націнок, розміри яких визначаються відповідно до таблиць, які наведені у каталогах "SchwakeLISTE"

Порівнюються дані фактичного пробігу ТЗ із даними середнього пробігу, що наведені в каталозі (обов'язково приймається до уваги категорія пробігу та підтверджуючі документи стосовно пробігу (сервісна книжка, та інші). Якщо фактичний пробіг вище, ніж середній у каталозі, то вартість автомобіля зменшується на відсоток, наведений у відповідних таблицях на підставі різниці.

Коригування митної вартості в залежності від технічного стану ТЗ.

Якщо ТЗ має експлуатаційні дефекти або аварійні пошкодження, необхідно додаткове коригування його митної вартості.

Показники можливого зменшення митної вартості ТЗ в залежності від технічного стану кузова наведені в Таблиці N 1.

                                                       Таблиця N 1

                       Зниження вартості ТЗ

------------------------------------------------------------------
Найменування деталей, |Процент зниження вартості
елементів кузова |------------------------------
|Деформація |Корозія
------------------------------------------------------------------

    Кузов - максимальне значення      до 20          До 10
перекіс кузова до 2,0 -
Панель передка (з рамкою до 3,0 До 1,5
радіатора)
Переднє крило (незйомне) до 3,0 До 1,5
Передній бризговик до 3,0 До 1,5
Лонжерон передній до 4,0 До 1,0
підмоторний
Щит передній (моторний щит) до 2,0 До 1,0
Панель пола до 2,5 До 5,0
Лонжерони та поперечини до 1,0 До 1,5
Нижня частина боковини до 1,0 До 1,0
(порога)
Стойка боковини до 1,0 До 0,5
Панель боковини до 2,0 До 1,0
Арка задня колеса до 1,0 До 1,0
Дах кузова до 8,0 до 4,0
Панель задка до 4,0 до 2,0
Заднє крило (наружня частина до 6,0 до 3,0
боковини)
Задній лонжерон до 3,0 до 0,5
Задня підлога (підлога до 1,0 до 0,5
багажника)
Двері, капот до 2,0 до 2,0
Дах багажника, крило зйомне до 1,0 до 1,0
------------------------------------------------------------------

У таблиці наведені максимальні значення відсотків зменшення митної вартості. Максимальне значення приймається у випадку, коли ступінь пошкодження деталі потребує її заміни або вона відсутня.

При пошкодженні лакофарбового покриття кузова ТЗ (його окремих частин) сумарний розмір зменшення митної вартості не повинен перевищувати 10% митної вартості. Це максимальне значення зменшення митної вартості внаслідок пошкодження лакофарбового покриття кузова ТЗ, може бути прийняте при наявності пошкодження на площі більш 50% пофарбованої площі кузова.

Сумарний розмір зменшення митної вартості внаслідок пошкодження кузова ТЗ не повинен перевищувати 30%.

Технічний стан двигуна з коробкою передач ТЗ оцінюється за наявності наступних ознак:

- сліди підтікання мастила та палива - до 5%

- підвищений шум, стукіт механізму - до 5%

- ускладнення при переключенні коробки передач - до 5%.

Сумарний розмір зменшення митної вартості по пошкодженню двигуна з коробкою передач ТЗ не повинен перевищувати 15%.

Коригування вартості ТЗ після дорожньо-транспортної пригоди (далі - ДТП) проводиться лише у випадках, якщо дане ДТП відбулось до перетину митного кордону України і є відповідний опис пошкоджених деталей у графі "Примітки" декларації форми МД-7.

За наявності пошкоджень після ДТП вартість ТЗ коригується у відсотках в залежності від величини пошкодження ТЗ відповідно до вищевказаної таблиці без урахування вартості робіт на відновлювальний ремонт.

4.1.4 Перевірка заявленої митної вартості ТЗ, рік виготовлення яких відсутній в даному каталозі.

Якщо в каталозі відсутні дані про автомобіль з тим же роком випуску, що й оцінюваний по каталогу "SchwakeLISTE", то за основу береться вартість ідентичного або подібного автомобіля з максимально близьким роком випуску.

4.2. Перевірка заявленої митної вартості на підставі інших довідників.

У разі відсутності цінової інформації на ТЗ, що були у користуванні, в каталогах "SchwakeLISTE", наприклад автомобілів, вироблених в Російській Федерації, і т.п., митна вартість визначається на основі даних каталогу цін на нові ТЗ, що видаються НАМІ (м. Москва), прайс - листів та інших каталогів.

                                                       Таблиця N 2

          Коригування вартості від пробігу ТЗ та терміну
експлуатації для легкових автомобілів

       Термін     Місяць    % Р      Пробіг, км
експлуатації <1000см3 <1600 см3 <2000см3 >2000см3

        1 рік       6      80,0    6,000   7,500    9,000    10,500
12 71,0 12,000 15,000 18,000 21,000
2 роки 18 64,0 18,000 22,500 27,000 31,500
24 59,0 24,000 30,000 36,000 42,000
3 роки 30 55,0 30,000 37,500 45,000 52,500
36 51,0 36,000 45,000 54,000 63,000
4 роки 42 47,5 42,000 52,500 63,000 73,500
48 44,0 48,000 60,000 72,000 84,000
5 років 54 41,0 54,000 67,500 81,000 94,500
60 38,0 60,000 75,000 90,000 105,000
6 років 66 35,0 66,000 82,500 99,000 115,500
72 32,0 72,000 90,000 108,000 126,000
7 років 78 29,0 78,000 97,500 117,000 136,500
84 26,0 84,000 105,000 126,000 147,000
8 років 90 23,0 90,000 112,500 135,000 157,500
96 20,0 96,000 120,000 144,000 168,000
9 років 102 17,5 102,000 127,500 153,000 178,500
108 15,5 108,000 135,000 162,000 189,000
10 років 114 14,0 114,000 142,500 171,000 190,500
120 13,0 120,000 150,000 180,000 210,000

                                                        Таблиця N 3

               Коригування вартості для причепів і
напівпричепів в залежності від терміну їх експлуатації

     Термін        до 2,8 т  5,0 т -    7,5 т -     більше
експлуатації 7,49 т 15,99 т 16,0 т

      1 рік        84,1      75,4       79,2        79,9

2 роки 74,9 55,1 65,5 65,1

3 роки 62,9 46,2 55,1 57,1


4 роки 55,5 40,1 49,7 50,6

5 років 47,4 33,7 45,9 43,2

6 років 41,1 28,1 35,2 32,1

7 років 32,6 20,3 23,2 23,7

8 років 28,6 16,2 15,4 18,4

9 років 20,3 14,1 11,3 12,7

                                                       Таблиця N 4

                  Коригування вартості вантажних
автомобілів, сідельних тягачів, автобусів
в залежності від терміну їх експлуатації

---------------------------------------------------------------------------------
Термін |Нор- |до 2,8 т |2,8 т- |5,0 т - |7,5 т - |11,0 т - | більше
експлу-|мати-| |4,99 т |7,49 т |10,99 т |15,99 т | 16,0 т
атації |вний |----------+----------+----------+----------+----------+------------
|про- |Пр | Г |Пр | Г |Пр | Г |Пр | Г |Пр | Г |Пр | Г
|біг | | | | | | | | | | | |
-------+-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
1 рік |КП |20,4 |72,4|33,0 |72,2|36,0 |58,1|43,0 |58,7|49,0 |58,6|68,0 |54,8
|-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
|ДП |23,4 |72,4|66,0 |72,2|70,0 |58,1|76,0 |58,7|91,0 |58,6|140,0 |54,8
-------+-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
2 роки |КП |40,8 |58,0|66,0 |57,4|72,0 |37,6|86,0 |38,1|98,0 |37,5|136,0 |33,5
|-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
|ДП |46,8 |58,0|132,0|57,4|140,0|37,6|152,0|38,1|182,0|37,5|280,0 |33,5
-------+-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
3 роки |КП |61,2 |49,7|99,0 |48,2|108,0|33,6|129,0|30,5|147,0|29,9|204,0 |28,8
|-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
|ДП |70,2 |49,7|198,0|48,2|210,0|33,6|228,0|30,5|273,0|29,9|420,0 |28,8
-------+-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
4 роки |КП |81,6 |41,5|132,0|41,5|144,0|27,1|172,0|24,1|196,0|24,2|272,0 |23,5
|-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
|ДП |93,6 |41,5|164,0|41,5|280,0|27,1|304,0|24,1|364,0|24,2|560,0 |23,5
-------+-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
5 років|КП |102,0|35,4|165,0|36,1|180,0|24,3|215,0|21,3|245,0|19,8|340,0 |19,6
|-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
|ДП |117,0|35,4|330,0|36,1|350,0|24,3|380,0|21,3|455,0|19,8|700,0 |19,6
-------+-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
6 років|КП |122,4|30,3|198,0|31,0|216,0|22,4|258,0|16,6|294,0|15,4|408,0 |15,6
|-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
|ДП |140,4|30,3|396,0|31,0|420,0|22,4|456,0|16,6|546,0|15,4|840,0 |15,6
-------+-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
7 років|КП |142,8|24,1|231,0|24,7|252,0|21,8|301,0|13,1|347,0|12,1|476,0 |12,4
|-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
|ДП |163,8|24,1|462,0|24,7|490,0|21,8|532,0|13,1|637,0|12,1|980,0 |12,4
-------+-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
8 років|КП |163,2|20,9|264,0|20,6|288,0|19,6|344,0|8,7 |392,0|9,8 |544,0 |10,3
|-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
|ДП |188,2|20,9|528,0|20,6|560,0|19,6|608,0|8,7 |728,0|9,8 |1120,0|10,3
-------+-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
9 років|КП |183,6|17,9|297,0|17,5|324,0|14,3|387,0|7,3 |441,0|7,1 |612,0 |8,3
|-----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+-----+----+------+-----
|ДП |210,6|17,9|594,0|17,5|630,0|14,3|684,0|7,3 |819,0|7,1 |1260,0|8,3
---------------------------------------------------------------------------------

З урахуванням коригування року випуску здійснюється по формулі:

     Смв = Цн х Р/100, де:

Смв - Митна вартість

Цн - Вартість ТЗ відповідно каталогів, прайс- листів, тощо.

Р - Відсоток приведення митної вартості нового ТЗ у відповідність від терміну експлуатації.

Коригування митної вартості ТЗ в залежності від пробігу та технічного стану здійснюється відповідно до пункту 4.1.3 даної Тимчасової методики.

5. Перевірка та визначення митної вартості
кузова ТЗ, який був у користуванні.

Перевірка та визначення митної вартості кузова ТЗ, здійснюється на основі договору купівлі-продажу, оформленого згідно з чинним законодавством, рахунку-фактури, тощо, та у відповідності до бази даних цінової інформації митниці на номерні агрегати ТЗ, що міститься в каталогах цінової інформації "SchwakeLISTE", прайс - листах фірм виробників, тощо.

Відповідно до законодавства, уповноважена особа митного органу вправі вимагати додаткову інформацію стосовно двигуна яким комплектується даний кузов.

Вік кузова автомобіля визначається по ідентифікаційному номеру кузова у відповідності із ідентифікацією моделей згідно із довідником "Auto-Ident", при цьому необхідно вважати рік випуску кузову 1 січня року, зазначеного в ідентифікаційному номері кузова.

Основними джерелами цінової інформації для перевірки та визначення митної вартості ТЗ є каталоги "SuperSchwacke", "SchwakeLISTE", а для ТЗ вироблених в Російській Федерації - довідник НАМІ.

( Пункт 5.1 частини 2 втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/1-29/4383-ЕП від 17.04.2008 )

5.2. Перевірка та визначення митної вартості двигунів та блоків циліндрів, які були у користуванні.

Перевірка та визначення митної вартості двигунів та блоків циліндрів, здійснюється на основі договору купівлі-продажу, оформленого згідно з чинним законодавством, рахунку-фактури, тощо, та у відповідності до бази даних цінової інформації митниці на номерні агрегати транспортних засобів, а також відповідно до цінової інформації каталогів "SchwakeLISTE", прайс-листів фірм виробників тощо.

Уповноважена особа митного органу відповідно до законодавства може вимагати надання додаткової інформації щодо двигуна, яким комплектується даний кузов.

5.2.1. Перевірка та визначення митної вартості двигунів та блоків циліндрів, які були у користуванні, відповідно до цінової інформації, що міститься в каталогах "SchwakeLISTE".

На підставі акту огляду ТЗ проводиться ідентифікація ТЗ, яким комплектується зазначений двигун відповідно до каталогів "SchwakeLISTE", та вибирається ТЗ із найменшою вартістю згідно року випуску, та встановлюється митна вартість на підставі цих каталогів з відповідним коригуванням (Таблиця N 6).

Приклад:

Двигун бензиновий N ААМ002658 з об'ємом 1781 см3, 1991 року випуску, встановлюються на транспортні засоби фірми VOLKSVAGEN на автомобілі VW-PASSAT. Згідно інформації каталогу "SchwakeLISTE" 7/2000 стор. 859 вартість автомобіля VW-PASSAT 1991 року виготовлення. з об'ємом двигуна 1781 см3 становить 3200 DM.

Відповідно вартість двигуна буде розраховуватись по формулі; Смвд = Цсп. Х Кд /100, де:

Смвд - Митна вартість двигуна (без врахування умов поставки).

Цсп. - Вартість ТЗ, який був в експлуатації, згідно з каталогами "SchwakeLISTE" з урахуванням строку його виготовлення, заводської комплектації та нормативного пробігу.

Кд - Відсоток приведення вартості ТЗ до вартості двигуна (таблиця N 6).

Митна вартість двигуна становитиме Смвд = 3200DM Х 20/100 = 640 DM

Відповідно вартість блоку циліндрів двигуна буде розраховуватись по формулі;

                   Смвбд = Цсп. Х Кбд /100, де:

Смвбд - Митна вартість блоку циліндрів двигуна (без врахування умов поставки).

Цсп. - Вартість транспортного засобу, який був в експлуатації, згідно каталогів "SchwakeLISTE" з урахуванням строку його виготовлення, заводської комплектації та нормативного пробігу.

Кбд - Відсоток приведення вартості ТЗ до вартості блоку циліндрів двигуна (Таблиця N 6).

                                                       Таблиця N 6

                  Значення процентного показника
вартості двигуна та блоку циліндрів
в залежності від вартості ТЗ

                Двигун                Блок циліндрів

              Від 20% до 12%          Визначається у

                                      розмірі від 10% до 6%

5.2.2. Перевірка та визначення митної вартості причепів та напівпричепів на підставі інших довідників відповідно до вартості нового ТЗ.

За відсутності цінової інформації на ТЗ, що були у користуванні, в каталогах "SchwakeLISTE", автомобілів, вироблених в Російській Федерації, тощо, митна вартість визначається на основі даних каталогу цін на нові транспортні засоби що містяться у каталозі НАМІ (м. Москва, Російська Федерація), а також прайс-листів виробника.

Коригування вартості ТЗ після ДТП проводиться лише у випадках, якщо дане ДТП відбулось до перетину кордону України і є відповідний опис пошкоджених деталей у графі "Примітки" декларації форми МД-7.

Значення можливого зменшення митної вартості ТЗ в залежності від технічного стану наведені в Таблиці N 7.

                                                       Таблиця N 7

 Наявність корозії                            до 10%
Наявність пошкоджень від перевезень до 10%
вантажів
Некомплектність до 10%

В таблиці наведені максимальні значення відсотків зменшення митної вартості. Максимальні значення приймаються у випадку, коли ступінь пошкодження деталі потребує її заміни або вона відсутня.

Сумарний розмір зменшення митної вартості по пошкодженню ТЗ не повинен перевищувати 30%.

5.2.3. Визначення митної вартості причепів та напівпричепів, які були у користуванні, відповідно до цінової інформації, що міститься в каталогах "SchwakeLISTE".

Митна вартість причепів та напівпричепів, які були у використанні, визначається на основі договору купівлі-продажу, рахунку-фактури, технічного паспорту автомобіля та даних, заявлених декларантом в декларації форми МД-7. На підставі акту огляду ТЗ уповноваженою особою митного органу проводиться ідентифікація ТЗ, перевіряється правильність визначення митної вартості. У разі явної невідповідності заявленої митної вартості базі даних цінової інформації митниці на транспортні засоби (в тому числі, що міститься в каталогах цінової інформації "SchwakeLISTE", прайс-листах фірм виробників тощо) здійснюється її визначення.

Визначення митної вартості причепів та напівпричепів, які були у користуванні, відповідно до цінової інформації, що міститься в каталогах "SchwakeLISTE" слід проводити таким же чином як і для автомобілів у пункті 4.1.1 цієї Методики.

Коригування вартості транспортного засобу після ДТП проводиться лише у випадках, якщо дане ДТП відбулось до перетину митного кордону України і є відповідний опис пошкоджених деталей у графі "Примітки" декларації форми МД-7.

Значення можливого зменшення митної вартості ТЗ в залежності від технічного стану наведені в Таблиці N 7.

6. Формули для розрахунків вартості ТЗ,
номерних вузлів та агрегатів.

6.1. Формула визначення митної вартості нових ТЗ.

Порядок визначення митної вартості нових ТЗ, зазначений у пункті 4 даної Методики, здійснюється по формулі:

                      Смв = Цн х Д/100, де:

Смв - Митна вартість транспортного засобу (без врахування умов поставки).

Цн - Вартість транспортного засобу згідно каталогів, прайс- листів, тощо.

Д - Дилерські знижки.

6.2. Формула визначення митної вартості ТЗ на підставі каталогів "SchwakeLISTE".

Порядок перевірки та визначення митної вартості ТЗ, що були в експлуатації, зазначений у пунктах 4.1.1 - 4.1.4 даної Методики і здійснюється за наступною формулою:

(1) Смв= (Цсп. Св1) х (1 Гк/100) х К х (1- Дс/100), де:

Смв - Митна вартість ТЗ (без урахування умов поставки).

Цсп. - Вартість ТЗ, який був в експлуатації, згідно з каталогами "SchwakeLISTE" з урахуванням строку його виготовлення, заводської комплектації та нормативного пробігу.

Св1 - Вартість додаткового обладнання відповідно до базової моделі (серійної комплектації) (згідно з пунктом 4.1.2).

Гк - Відсоток коригування вартості ТЗ за перепробігом (-), недопробігом (+) (згідно з пунктом 4.1.3)

К - Коефіцієнт коригування вартості згідно із специфікою ринкових умов (для розрахунків слід застосовувати коефіцієнт = 1,0 до часу, коли буде розроблений коефіцієнт коригування країни придбання ТЗ)

Дс - Відсоток коригування вартості ТЗ від наявних пошкоджень (згідно п.4.1.3)

6.3. Формула визначення митної вартості ТЗ на підставі інших довідників вартості нового ТЗ.

Порядок перевірки та визначення митної вартості ТЗ, що були в експлуатації, на підставі інших довідників зазначений в пункті 4.2 даної Методики та здійснюється по формулі;

   (2) Смв= (Цн.х Св1) х P/100. х (1 Гк/100) х К х (1- Дс/100),

де:

Смв - Митна вартість ТЗ (без урахування умов поставки).

Цн. - Вартість нового ТЗ заводської комплектації.

Р - Відсоток приведення митної вартості нового ТЗ у відповідність до терміну експлуатації.

Св1 - Вартість додаткового обладнання відповідно до базової моделі серійної комплектації (згідно з п.4.1.2).

P - Відсоток коригування вартості ТЗ відповідно до року випуску (терміну експлуатації).

Гк - Відсоток коригування вартості ТЗ за перепробігом (-), недопробігом (+) (згідно з п.4.1.3)

К - Коефіцієнт коригування вартості згідно із специфікою ринкових умов (для розрахунків слід застосовувати коефіцієнт = 1,0 доти доки буде розроблений коефіцієнт коригування країни придбання ТЗ)

Дс - Відсоток коригування вартості ТЗ від наявних пошкоджень (згідно п.4.1.3)

6.4. Формула визначення митної вартості кузова на підставі каталогів "SchwakeLISTE".

Порядок перевірки та визначення митної вартості кузовів відповідної комплектності, що були в експлуатації, зазначені в п. 5.1. даної Методики по формулі (1) п.6.2 та коригується на відсоток згідно Таблиці N 5.

6.5. Формула визначення митної вартості кузова на підставі інших довідників вартості нового ТЗ.

Порядок визначення митної вартості кузовів відповідної комплектності, що були у користуванні, зазначені в п. 5.1 даної Методики по формулі (2) п.6.3. та коригується на відсоток згідно Таблиці N 5.

6.6. Формула визначення митної вартості причепів та напівпричепів на підставі каталогів "SchwakeLISTE".

Порядок перевірки та визначення митної вартості причепів та напівпричепів, що були у користуванні на підставі каталогів "SchwakeLISTE" зазначений у п. 5.2.3 даної Методики по формулі (1) п. 6.2 без коригування Св1, Гк, тобто

Св1 = 1,0

Гк =1,0

6.7. Формула визначення митної вартості причепів та напівпричепів, що були у користуванні на підставі інших довідників по вартості нового ТЗ.

Порядок перевірки та визначення митної вартості причепів та напівпричепів, що були у користуванні на підставі інших довідників по вартості нового ТЗ зазначені у п. 5.2.2 даної Методики по формулі (2) п. 6.3 без коригування Св1, Гк, тобто

Св1 = 1,0

Гк =1,0

7. Заключні положення.

При підготовці цієї Методики були використані наступні джерела:

1. Закон України від 5.02.92 N "Про Єдиний митний тариф" ( 2097-12 );

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 05.10.98 N 1598 "Про затвердження Порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі переміщення їх через митний кордон України";

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.2000 N 1537 "Про внесення змін і доповнень до Порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі переміщення їх через митний кордон України;

4. Наказ Міністерства юстиції України від 01.10.99 N 60/5;

5. Періодичне видання НАМІ (м. Москва, Російська Федерація);

6. Методики визначення вартості транспортних засобів фірми "Євротакс";

7. Нормативні документи Держмитслужби.

Частина 3. Методика класифікації
транспортних засобів

Ця Методика розроблена на підставі діючого законодавства та Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (далі - ТН ЗЕД).

1. Складові частини автомобіля

Кузов транспортного засобу складається з таких основних частин: планки настилу підлоги, боковини, передні або задні панелі, багажні відділення; двері та їх деталі, капоти; обрамлене скло вікон, вікна, укомплектовані обігрівальними опорами та електричними вимикачами, віконні рами, підніжки, крила, бризговики, приладові щитки; радіаторні облицювання; кронштейни для номерних знаків; бампери та ікла бамперів; кронштейни кермової колонки; зовнішні багажні полиці; козирки; неелектричні обігрівальні та протиобмерзлювальні пристосування, які працюють від теплової енергії, виробленої двигуном автомобіля; паски безпеки, призначені для постійного кріплення до автомобіля для забезпечення безпеки людей; підлогові килими.

Двигун внутрішнього згоряння з іскровим запаленням складається з таких основних частин: корпуса (камера згоряння), циліндра, поршня, шатуна, колінчатого валу, маховика, впускних та випускних клапанів, свічки запалення, встановлені в голівці циліндрів, та електричних приладів (магнето, котушки та контактні переривники) та ін.

Двигуни внутрішнього згоряння з іскровим запаленням можуть мати один чи декілька циліндрів. У випадку, коли двигун має декілька циліндрів, шатуни кріпляться до одного колінчатого валу, а роздільно живильні циліндри можуть мати різне розташування: вертикальне (пряме або зворотне), в два похилих симетричних ряди (V-образне), горизонтальне на протилежних боках колінчатого валу.

Роторні поршневі двигуни (двигун Ванкеля) складаються з таких самих основних частин та закладений такий же принцип роботи як у вищезгаданого двигуна внутрішнього згоряння з іскровим запаленням. Головна відмінність від звичайних двигунів, де зворотно-поступальний рух поршня за допомогою шатуна перетворюється в обертальний рух колінчатого валу, в роторному поршневому двигуні знаходиться тригранний ротор, корпус якого виконаний у формі епітрохоїди, котрий безпосередньо обертає ведучий вал.

Конструкція поршневих двигунів внутрішнього згоряння з запаленням від стиснення схожа з вищезгаданими двигунами. Відмінна риса цих двигунів полягає у тому, що повітря (або суміш повітря та газу) попередньо всмоктується у циліндр та піддається швидкому стисненню. Потім розпилене рідке паливо вприскується у камеру згоряння, де самозаймається від високої температури, супроводжений процес стиснення.

Двигуни внутрішнього згоряння з іскровим запаленням, роторні поршневі двигуни, двигуни поршневі внутрішнього згоряння з запаленням від стиснення можуть бути укомплектовані форсунками, приладами запалювання, паливними або масляними резервуарами, водяними чи масляними радіаторами, водяними, масляними або паливними насосами, вентиляторами, повітряними або масляними фільтрами, муфтами зчеплення або механічними приводами, стартерами (електричними та іншими), а також коробками передач з гнучкими валами.

Автомобільні шасі-рами складаються з таких основних вузлів та деталей: лонжерони, зв'язки та кронштейни для кузовних деталей, двигун, підніжки, паливні баки; задні мости та ведучі мости з диференціалами; картери для диференціалів; сонячні та планетарні шестірні; неведучі мости (передні та задні), маточини, цапфи, кронштейни цапф; деталі кермового механізму (трубка кермової колонки, кермові тяги та важелі, поперечні важелі поворотних цапф; картери; ведучі зубчаті колеса пари та кремальєри; сервомеханізми управління); гальма (колодкові, секторні, дискові та ін.) та частини до них (диски, барабани, циліндри, масляні резервуари для гідравлічних гальм та ін.); гальмівні системи з сервопідсилювачем та їх вузли і деталі; амортизатори ресор (фрикційні, гідравлічні та ін.), торсіони; ходові колеса (з стальної штамповки, з дротовими спицями та ін.), обода, ковпаки маточин та спиці; механізмами управління (кермові колеса, кермові колонки та кермові втулки, важелі переключення передач та важелі ручних гальм (карданні вали, півосі, шестерні, зубчаті передачі, підшипники ковзання для валів, редуктори зібрані, універсальні шарніри).

2. Класифікація транспортних засобів
у некомплектному стані

Питання класифікації транспортних засобів у некомплектному стані мають розглядатися відповідно до Основних правил інтерпретації ТН ЗЕД, які є невід'ємною частиною ТН ЗЕД, і застосовуються з метою правильної класифікації (кодування) товарів за ТН ЗЕД.

Згідно з Законом України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" ( 535/97-ВР ) встановлено, що вважається готовим автомобілем кузов, на якому встановлено три або більше із таких складових компонентів автомобіля: силовий агрегат, передня підвіска, задня підвіска, бензобак, система запалювання, трансмісія, система глушіння. У зв'язку з цим та згідно з правилом 2а інтерпретації ТН ЗЕД комплект складових частин, до якого входять кузов (товарна позиція 8707) і три або більше із таких складових компонентів автомобіля як силовий агрегат, передня підвіска, задня підвіска, бензобак, система запалювання, трансмісія, система глушіння, повинен класифікуватися згідно з ТН ЗЕД за кодом готового автомобіля. У такому комплекті ці складові компоненти автомобіля можуть бути і у некомплектному стані за умови, що вони мають основні характеристики готового (комплектного) компонента.

Якщо у вказаному комплекті складових компонентів автомобіля відсутній двигун, митні платежі повинні нараховуватися виходячи із максимального об'єму двигуна, який може бути встановлений на транспортний засіб такої моделі.

( Пункт 3 частини 3 втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/1-29/4383-ЕП від 17.04.2008 )

4. Класифікація транспортних засобів
із змінами в конструкції

При класифікації автомобілів із змінами в конструкції вирішальним фактором при віднесенні автомобіля до відповідної позиції ТН ЗЕД є технічні умови та призначення, визначені заводом-виробником при виготовленні даної моделі.

Додаток N 1

                                  Акт N ____________________
Огляду транспортного засобу
" _______" ___________ 200_ року

  Огляд проведено ________________________________________________
(посада, прізвище інспектора, що проводив догляд)

   Власник ТЗ _____________________________________________________
(П.І.П., назва організації)

   Тип ТЗ:   вантажний,   легковий,   сідельний   тягач,   причіп,
напівпричіп, кузов, двигун.

   інше ____________________  (необхідне підкреслити)

   Марка,  модель            ТЗ ___________ Дата випуску __________

   Ідентифікаційний номер (кузова, двигуна).

   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 15  16  17

   Двигун (N _____________, об'єм__________  см(3), бензин, дизель)

 Показник спідометра ____ км   Пробіг по  сервісній книжці ___ км N

   Тип кузова:

    Седан                      Пікап

Вантажопасажирський Родстер (легковий з 2-
місним кузовом)

Купе Кабіна з 2 рядами сидінь

Кабріолет Автобус

Комплектація окремо 1 комп 2 комп 3 комп інше
ввезеного

Кузова

Маркування кузова(CL, GL, GT, SL)__________
(необхідне закреслити Х)

Число дверей ____________________________________

Число сидячих місць______________________________

Наявні пошкодження і несправності

(*)______________________________________________________________

_______________________________________________________________

Додаткове обладнання (стандартна комплектація _____ Х)

    Код  назва                 Код  назва

    02   Антиблокуюча          46   Компресор
система

03 Каталізатор 47 Дермантин

04 Фаркоп (зщіпний 48 Шкіряна оббивка
пристрій)

05 Автомат 49 Велюрова оббивка

06 Бортовий 52 Радіо
комп'ютер

07 Повітряна 55 Роздільник заднього
подушка сидіння

08 Затемнені вікна 57 Зеркало заднього
виду з

Механічним
регулятором

09 Аварійна (протиу- 58 Електрозеркала з
гонна) сигнал підігрівом

10 Тахометр 60 Змивач
протитуманних фар

11 Регулятор 61 Люк (простий)
приводу
(протибуксююча
система)

13 Електронастройка 62 Люк (механічний)
шасі

15 Спеціальні ободи 63 Люк (електричний)
коліс

17 Електропідіймачі 64 Складний дах

19 5-ступенева 65 Серво керування
коробка

19 6-ступенева 69 Підігрів сидінь
коробка

26 Протитуманні 71 Диференціал що
фари відєднуєт.

27 Дуже потужний 73 Спеціальні/спортивні
сидіння

28 Шклоочисник 75 Опалення салону
заднього шкла (окреме)

32 Клімат контроль 82 Телефон

33 Кондиціонер 85 Зовнішній термометр

35 Підголовники 87 Блокування їзди

37 Лакована 89 Центральний замок

                          (необхідне закреслити Х)

     При догляді були  присутні  _________________________________
__________________________________________________________________

   М.П.

     (*) - У разі,  якщо  недостатньо  місця  для  занесення  всіх
відомостей, вони наводяться на зворотній стороні акту, про що у
графі робиться посилання "див. на звороті".

Частина 3. Методика класифікації транспортних засобів.

Ця Методика розроблена на підставі діючого законодавства та Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (далі - ТН ЗЕД).

1. Складові частини автомобіля.

малюнок

Кузов транспортного засобу складається з таких основних частин: планки настилу підлоги, боковини, передні або задні панелі, багажні відділення; двері та їх деталі, капоти; обрамлене скло вікон, вікна, укомплектовані обігрівальними опорами та електричними вимикачами, віконні рами, підніжки, крила, бризговики, приладові щитки; радіаторні облицювання; кронштейни для номерних знаків; бампери та ікла бамперів; кронштейни кермової колонки; зовнішні багажні полиці; козирки; не електричні обігрівальні та протиобмерзлювальні пристосування, які працюють від теплової енергії, виробленої двигуном автомобіля; паски безпеки, призначені для постійного кріплення до автомобіля для забезпечення безпеки людей; підлогові килими.

Двигун внутрішнього згоряння з іскровим запаленням складається з таких основних частин:

корпуса (камера згоряння), циліндра, поршня, шатуна, колінчатого валу, маховику, впускних та випускних клапанів, свічки запалення, встановлені в голівці циліндрів та електричні прилади (магнето, котушки та контактні переривники) та ін.

Двигуни внутрішнього згоряння з іскровим запаленням можуть мати один чи декілька циліндрів. У випадку коли двигун має декілька циліндрів шатуни кріпляться до одного колінчатого валу, а роздільно живильні циліндри можуть мати різне розташування: вертикальне (пряме або зворотне), в два похилих симетричних ряди (V-образне), горизонтальне на протилежних боках колінчатого валу.

Роторні поршневі двигуни (двигун Ванкеля) складаються з таких самих основних частин та закладений такий же принцип роботи як у вищезгаданого двигуна внутрішнього згоряння з іскровим запаленням. Головна відмінність від звичайних двигунів, де зворотно-поступальний рух поршня за допомогою шатуна перетворюється в обертальний рух колінчатого валу, в роторному поршневому двигуні знаходиться тригранний ротор, корпус якого виконаний у формі епітрохоїди, котрий безпосередньо обертає ведучий вал.

Конструкція поршневих двигунів внутрішнього згоряння з запаленням від стиснення схожа з вищезгаданими двигунами. Відмінна риса цих двигунів полягає у тому, що повітря (або суміш повітря та газу) попередньо всмоктується у циліндр та піддається швидкому стисненню. Потім розпилене рідке паливо вприскується у камеру згоряння, де самозаймається від високої температури, супроводжений процес стиснення.

Двигуни внутрішнього згоряння з іскровим запаленням, роторні поршневі двигуни, двигуни поршневі внутрішнього згоряння з запаленням від стиснення можуть бути укомплектовані форсунками, приладами запалювання, паливними або масляними резервуарами, водяними чи масляними радіаторами, водяними, масляними або паливними насосами, вентиляторами, повітряними або масляними фільтрами, муфтами зчеплення або механічними приводами, стартерами (електричними та іншими), а також коробками передач з гнучкими валами.

Автомобільні шасі-рами складаються з таких основних вузлів та деталей:

лонжерони, зв'язків та кронштейни для кузовних деталей, двигуна, підніжок, паливних баків; задні мости та ведучі мости з диференціалами; картери для диференціалів; сонячні та планетарні шестірні; не ведучі мости (передні та задні), маточини, цапфи, кронштейни цапф; деталі кермового механізму (трубка кермової колонки, кермові тяги та важелі, поперечні важелі поворотних цапф; картери ; ведучі зубчаті колеса пари та кремальєри; сервомеханізми управління); гальма (колодкові, секторні, дискові та ін.) та частини до них (диски, барабани, циліндри, масляні резервуари для гідравлічних гальм та ін.); гальмівні системи з сервопідсилювачем та їх вузли і деталі; амортизатори ресор (фрикційні, гідравлічні та ін.), торсіони; ходові колеса (з стальної штамповки, з дротовими спицями та ін.), обода, ковпаки маточин та спиці; механізмами управління (кермові колеса, кермові колонки, та кермові втулки, важелі переключення передач та важелі ручних гальм; (карданні вали, півосі, шестерні, зубчаті передачі, підшипники ковзання для валів, редуктори зібрані, універсальні шарніри).

2. Класифікація транспортних засобів у некомплектному стані.

Питання класифікації транспортних засобів у некомплектному стані мають розглядатися відповідно до Основних правил інтерпретації ТН ЗЕД, які є невід'ємною частиною ТН ЗЕД і застосовуються з метою правильної класифікації (кодування) товарів за ТН ЗЕД.

Згідно з Законом України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" ( 535/97-ВР ) встановлено, що вважається готовим автомобілем кузов, на якому встановлено три або більше із таких складових компонентів автомобіля: силовий агрегат, передня підвіска, задня підвіска, бензобак, система запалювання, трансмісія, система глушіння. У зв'язку з цим та згідно з правилом 2а інтерпретації ТН ЗЕД комплект складових частин, до якого входять кузов (товарна позиція 8707) і три або більше із таких складових компонентів автомобіля як силовий агрегат, передня підвіска, задня підвіска, бензобак, система запалювання, трансмісія, система глушіння, повинен класифікуватися згідно з ТН ЗЕД за кодом готового автомобіля. У такому комплекті ці складові компоненти автомобіля можуть бути і у некомплектному стані за умови, що вони мають основні характеристики готового (комплектного) компоненту.

Якщо у вказаному комплекті складових компонентів автомобіля відсутній двигун, митні платежі повинні нараховуватися виходячи із максимального об'єму двигуна, який може бути встановлений на транспортний засіб такої моделі.

3. Класифікація транспортних засобів подвійного призначення.

Враховуючи чинні норми та вимоги до транспортних засобів, згідно з якими транспортні засоби, залежно від їх типів і призначення, поділяються на категорії, віднесення транспортних засобів подвійного призначення здійснювати за критерієм дозволеної максимальної маси: транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кг, класифікуються згідно з ТН ЗЕД в товарній позиції 8703, а при дозволеній максимальній масі автомобіля більш як 3500 кг - у товарній позиції 8704.

Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.93 N 340, дозволена максимальна маса - це максимально допустима маса спорядженого транспортного засобу з вантажем, водієм і пасажирами, установлена підприємством-виготівником.

До транспортних засобів подвійного призначення також належать вантажно-пасажирські автофургони.

Під поняттям "вантажно-пасажирський автофургон" у Товарній номенклатурі зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД) розуміються транспортні засоби з максимальною кількістю в дев'ять сидячих місць (включаючи водія), внутрішній простір яких може без конструктивних змін використовуватись для перевезення як людей, так і вантажів.

Вантажно-пасажирські автофургони класифікуються в товарній позиції 8703 за ТН ЗЕД. Вони відрізняються від транспортних засобів, призначених для перевезення вантажів (товарна позиція 8704 за ТН ЗЕД), такого ж зовнішнього вигляду за такими ознаками:

1) у салоні автомобіля, за сидінням водія присутні сидіння, які складаються чи прибираються або спеціально призначенні для сидіння місця та бокові вікна;

2) можуть бути присутні бокові або задні двері та обробка салону. Відповідна транспортним засобам, які призначені для перевезення пасажирів.

У той же час звертаємо увагу, що наявність в автофургонах вікон у бокових стінках кузова, бокових або задніх дверей, без наявності таких ознак як сидіння для перевезення пасажирів за місцем водія та пристрої для їх кріплення, не може розглядатись як підстава для віднесення таких транспортних засобів до вантажно-пасажирських автофургонів.

4. Класифікація транспортних засобів із змінами в конструкції.

При класифікації автомобілів із змінами в конструкції вирішальним фактором при віднесенні автомобіля до відповідної позиції ТН ЗЕД є технічні умови та призначення визначені заводом-виробником при виготовлені даної моделі.

Додаток N 3

      Таблиця вартості додаткової комплектації на автомобілі

------------------------------------------------------------------------------------------------
Код | Обладнання |1999 |1998 |1997 |1996 |1995|1994 |1993 |1992|1991 |1990 |1989|1988
------+--------------------+------+-----+-----+-----+----+-----+-----+----+-----+-----+----+----
(2) |Антиблокуюче | 650 |550 |450 |350 |300 |250 |200 |150 |100 |80 |50 |50
02 |обладнання | | | | | | | | | | | |
3 |Рецеркулятор відпр. | | | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|газів | | | | | | | | | | | |
4 |Тяговосцеп- | 400 |300 |200 |150 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|обладнання | | | | | | | | | | | |
5 |Автоматична КПП |Надбавки враховані в цінах
6 |Борткомп'ютер | 300 |150 | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
7 |Надувна подушка | 300 |250 |200 |150 |100 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|безпеки | | | | | | | | | | | |
8 |Тоноване скло | 150 |150 | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
9 |Протиугінна | 150 |100 | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|сигналізація | | | | | | | | | | | |
10 |Тахометр | 80 | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
11 |Протибуксовочна | 700 |550 |450 |350 |300 |250 |200 |150 |100 |80 |50 |50
|система | | | | | | | | | | | |
13 |Адаптаційна | 950 |650 |500 |400 |250 |200 |150 |100 |80 |50 |50 |50
|підвіска | | | | | | | | | | | |
15 |Колесні диски із | 80 | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|легкого спл. | | | | | | | | | | | |
17 |Склопідйомник з | 150 | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|електропр. | | | | | | | | | | | |
19 |5-ти ступ. КПП | 250 |200 |150 | 80 | 80 | 80 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
19 |6-ти ступ. КПП | 650 |550 |450 |350 | | | | | | | |
26 |Додаткова галогенна | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|фара | | | | | | | | | | | |
27 |Жостка цельнозйомна |1100 |1000 |900 |850 |700 |600 |550 |500 |450 |400 |50 |50
|зад. очищ. | | | | | | | | | | | |
28 |Задній очищувач | 80 | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
32 |Кондиціонер |1350 |1150 |900 |800 |600 |500 |400 |350 |300 |200 |50 |50
33 |Кліматична | 950 |750 |600 |500 |450 |350 |250 |200 |150 |100 |50 |50
|установка | | | | | | | | | | | |
35 |Підголовник задній | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
37 |Спеціальне | 300 |200 |150 | 80 | 80 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|пофарбування | | | | | | | | | | | |
46 |Регулювання | 500 |360 |300 |200 |150 |100 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|дорожнього пр. | | | | | | | | | | | |
47 |Оббивка штучною |Надбавки враховані в цінах
|шкірою |
48 |Оббивка натуральною |1250 |1000 |800 |650 |550 |450 |400 |300 |250 |200 |150 |100
|шкірою | | | | | | | | | | | |
49 |Оббивка велюром | 400 |300 |200 |150 |100 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
52 |Радіоприймач | 450 |350 |250 |200 |150 | 100 | 80 | 50 |50 |50 |50 |50
55 |Роздільні задні | 150 |100 | 80 | 80 | 80 | 80 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|сидіння | | | | | | | | | | | |
57 |Регулювання дзер. | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|задн. виду | | | | | | | | | | | |
58 |Обігрів дзеркала | 100 | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
|задн. виду | | | | | | | | | | | |
60 |Склоомивач фар | 150 | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
61 |Скляний люк | 450 |350 |300 |250 |200 |150 |100 | 80 |80 |50 |50 |50
62 |Здвижний мех. люк | 400 |300 |260 |200 |150 |100 |100 | 80 |80 |50 |50 |50
63 |Здвижний мех. люк з | 650 |550 |450 |350 |300 |250 |200 |150 |100 |80 |50 |50
|е/пр | | | | | | | | | | | |
64 |Складна криша | 550 |400 |300 |200 |150 |100 | 80 | 80 |50 |50 |50 |50
65 |Рульовий механізм з | 550 |450 |400 |300 |230 |200 |150 |100 |80 |80 |50 |50
|посил. | | | | | | | | | | | |
69 |Обігрів сидінь | 150 | 80 | 80 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
71 |Блокуючий диф. | 300 |250 |200 |150 |100 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
73 |Спеціальні сидіння | 300 |250 |200 |150 |100 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
75 |Отоплення при | 550 |400 |300 |250 |200 |150 |100 | 80 |80 |50 |50 |50
|нероб. двиг. | | | | | | | | | | | |
82 |Телефон |Ціни відсутні
83 |Обмежувач швидкості | 350 |250 |200 |100 | 80 | 80 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
85 |Наружний термометр | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |50 |50 |50 |50
87 |Протиугінне устат. | 300 |250 | | | | | | | | | |
|блокуван. | | | | | | | | | | | |
89 |Система замк. з | 300 |250 |200 |150 |150 |100 | 80 | 80 |80 |50 |50 |50
|центр. прив. | | | | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------------------