Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 28 липня 2010 р. N 648
Київ

Про затвердження Порядку використання у 2010 році
коштів Стабілізаційного фонду, що спрямовуються
на закупівлю племінних нетелів та корів, вітчизняної
техніки і обладнання для агропромислового комплексу
з наступною їх реалізацією сільськогосподарським
підприємствам на умовах фінансового лізингу

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду ( 2154-17 ), що спрямовуються на закупівлю племінних нетелів та корів, вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу з наступною їх реалізацією сільськогосподарським підприємствам на умовах фінансового лізингу (додається).

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 липня 2010 р. N 648

Порядок
використання у 2010 році коштів Стабілізаційного
фонду ( 2154-17 ), що спрямовуються на закупівлю
племінних нетелів та корів, вітчизняної техніки і
обладнання для агропромислового комплексу з наступною
їх реалізацією сільськогосподарським
підприємствам на умовах фінансового лізингу

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів Стабілізаційного фонду ( 2154-17 ), передбачених Мінагрополітики для забезпечення сільськогосподарських підприємств (далі - лізингоодержувачі) племінними нетелями та коровами, вітчизняною сільськогосподарською технікою і обладнанням (далі - техніка), що відповідають сучасним вимогам та новітнім технологіям, на умовах фінансового лізингу (далі - бюджетні кошти).

2. Перелік техніки, племінних нетелів та корів і обсяги фінансування визначаються утвореною Мінагрополітики конкурсною комісією з питань визначення пріоритетів забезпечення основними фондами сільськогосподарських товаровиробників на умовах фінансового лізингу.

3. Бюджетні кошти надаються на поворотній основі на підставі угод між Мінагрополітики і державним підприємством "Спецагролізинг" (далі - лізингодавець).

Закупівля техніки, племінних нетелів та корів за бюджетні кошти здійснюється в установленому законодавством порядку.

Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого Державним казначейством.

Розпорядник бюджетних коштів оформляє зобов'язання за коштами виключно в межах фактичних асигнувань на зазначені цілі.

Мінагрополітики подає у тижневий строк Мінфіну пропозиції щодо розподілу бюджетних коштів за кодами економічної класифікації видатків державного бюджету.

Мінфін з урахуванням зазначених пропозицій визначає бюджетну програму, за якою закріплює код програмної та функціональної класифікації видатків за напрямом використання бюджетних коштів, і вносить в установленому порядку зміни до розпису державного бюджету.

4. Мінагрополітики на підставі угоди перераховує бюджетні кошти із свого реєстраційного рахунка, відкритого у Державному казначействі, на рахунок 3712 "Рахунки інших клієнтів Державного казначейства", відкритий лізингодавцем у Державному казначействі.

Лізингодавець використовує бюджетні кошти для проведення розрахунків з постачальниками на підставі договорів поставки. Повернення бюджетних коштів здійснюється шляхом перерахування частини лізингових платежів від лізингоодержувачів до лізингодавця на підставі договорів фінансового лізингу.

Примірні договори поставки та фінансового лізингу затверджуються лізингодавцем за погодженням з Мінагрополітики.

5. Для отримання техніки, племінних нетелів та корів лізингоодержувачі відповідно до умов договору фінансового лізингу вносять плату (лізингові платежі), що складається із сум відшкодування частини вартості предмета лізингу та сум винагороди лізингодавця за техніку, племінних нетелів та корів, що передаються на умовах фінансового лізингу, яка становить 5 відсотків річних невідшкодованої вартості предмета лізингу.

Лізингові платежі в частині відшкодування вартості техніки, племінних нетелів та корів вносяться лізингоодержувачами на рахунок лізингодавця, відкритий в органах Державного казначейства за балансовим рахунком 3711 "Інші рахунки клієнтів Державного казначейства". Державне казначейство перераховує зазначені кошти протягом трьох робочих днів на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства для обліку надходжень державного бюджету відповідно до законодавства.

Кошти, що надходять як комісія за передані в лізинг техніку, племінні нетелі та корови, використовуються лізингодавцем згідно із затвердженим фінансовим планом.

Техніка, племінні нетелі та корови надаються у фінансовий лізинг за умови внесення лізингоодержувачами попереднього платежу, що становить 5 відсотків їх вартості, на який не нараховується лізинговий платіж у частині винагороди лізингодавцю.

6. Основним критерієм визначення потенційних лізингоодержувачів є відсутність простроченої заборгованості за придбані на умовах фінансового лізингу та/або в кредит техніку, племінні нетелі та корови.

7. Техніка, племінні нетелі та корови не надаються лізингоодержувачам, щодо яких розпочато процедури банкрутства, передбачені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( 2343-12 ), або лізингоодержувачам, строк простроченої заборгованості яких перед державним (місцевим) бюджетом та Пенсійним фондом України перевищує шість місяців.

8. Лізингодавець щомісяця до 10 числа подає Мінагрополітики інформацію про кількість закуплених та переданих на умовах фінансового лізингу техніки, племінних нетелів та корів.

Мінагрополітики в установлений для фінансової звітності строк подає Мінфіну звіт про використання коштів державного бюджету для придбання техніки, племінних нетелів та корів на умовах фінансового лізингу.

9. Контроль за використанням коштів державного бюджету, що спрямовуються на заходи за операціями фінансового лізингу техніки, племінних нетелів та корів, здійснюється уповноваженими на це органами відповідно до законодавства.