Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 1 липня 2009 р. N 652
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 405 від 3 вересня 2014 р.)
Про затвердження Порядку видачі дозволу
на ввезення на територію України тварин,
продуктів тваринного походження,
репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів,
патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів,
субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 853 від 10.08.2011 )
Відповідно до статті 83 Закону України "Про ветеринарну медицину" ( 2498-12 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок видачі дозволу на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів, що додається.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 липня 2009 р. N 652
Порядок
видачі дозволу на ввезення на територію України тварин,
продуктів тваринного походження,
репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів,
патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів,
субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів
( У тексті Порядку слово "Держкомветмедицини" замінено
словом "Держветфітослужба" згідно з Постановою КМ
N 853 від 10.08.2011 )
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі дозволу на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів (далі - товар).
2. Дозвіл на ввезення на територію України тварин, продуктів тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів (далі - дозвіл) видається Держветфітослужбою безоплатно протягом 30 днів з дати надходження документів на розгляд.
3. Дозвіл видається у випадку:
1) ввезення продуктивних тварин і репродуктивного матеріалу за умови отримання результатів визначення ефективності ветеринарної служби країни походження;
2) ввезення живих мікроорганізмів і патологічного матеріалу, що містить збудників хвороб тварин, з метою проведення наукових досліджень чи для інших дозволених цілей;
3) коли інші товари ввозяться вперше.
4. У разі ввезення на територію України ветеринарних препаратів з метою їх державної реєстрації в Україні, наукового дослідження, експонування на виставках, ярмарках і конференціях видається разовий дозвіл.
5. Строк дії дозволу обчислюється з дня його видачі та становить один рік.
Після закінчення строку дії дозволу видається новий дозвіл на підставах, визначених цим Порядком.
6. У дозволі зазначаються:
1) найменування органу, що видав дозвіл;
2) мета ввезення товару на територію України;
3) місцезнаходження імпортера, експортера (для фізичної особи зазначається адреса місця її постійного проживання);
4) найменування товару та його код згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 );
5) місцезнаходження митниці призначення товару;
6) кількість товарів та одиниці виміру;
7) строк його дії;
8) ветеринарно-санітарні заходи, що повинні бути здійснені експортером до завантаження, імпортером після ввезення товару на територію України; засвідчені міжнародним ветеринарним сертифікатом декларації на додаток до тих, що стосуються відсутності клінічних ознак певних хвороб тварин, які підлягають повідомленню;
9) у разі ввезення на територію України живих мікроорганізмів та патологічного матеріалу, що містить збудників хвороб тварин, найменування такого товару, його код згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 ) та специфікація ветеринарно-санітарних заходів, які застосовуються імпортером для запобігання неконтрольованому поширенню патогенного агента;
10) пункти пропуску через державний кордон України;
11) дата його видачі.
Дозвіл підписується уповноваженою посадовою особою Мінагрополітики і скріплюється печаткою. ( Абзац другий підпункту 11 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 853 від 10.08.2011 )
Форму дозволу і зразок заяви про його видачу затверджує Мінагрополітики. ( Абзац третій підпункту 11 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 853 від 10.08.2011 )
7. Для отримання дозволу заявник подає Держветфітослужбі відповідну заяву, в якій зазначаються:
прізвище, ім'я та по батькові, адреса місця постійного проживання, номер телефону або факсу заявника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця;
найменування, місцезнаходження, номер телефону або факсу заявника - юридичної особи;
місцезнаходження митниці призначення товару;
найменування, місцезнаходження експортера;
мета ввезення товару на територію України;
найменування товару та його код згідно з УКТЗЕД ( 2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14 );
кількість товарів та одиниці виміру;
строк ввезення товару на територію України;
пункти пропуску через державний кордон України.
У разі коли ввозяться продуктивні тварини, репродуктивний матеріал або коли інші товари ввозяться вперше (що зазначається у супровідних документах), заява погоджується відповідними територіальними органами Держветфітослужби і регіональними службами державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.
До заяви додається:
1) у разі ввезення продуктивних тварин та репродуктивного матеріалу:
висновок державних інспекторів ветеринарної медицини за результатами епізоотичного обстеження експортера із зазначенням епізоотичного стану в країні-експортері;
акт епізоотичного обстеження імпортера із зазначенням умов карантину;
копія зовнішньоекономічного контракту;
2) у разі коли інші товари ввозяться вперше:
копія зовнішньоекономічного контракту;
копія контракту на зберігання (переробку) товару у разі, коли таке зберігання (переробка) здійснюється не на підприємствах імпортера;
3) у разі ввезення на територію України ветеринарних препаратів з метою їх державної реєстрації в Україні, наукового дослідження, експонування на виставках, ярмарках і конференціях, а також кормових добавок, преміксів та готових кормів із зазначеною метою та для інших цілей:
копія зовнішньоекономічного контракту;
видане компетентним органом письмове підтвердження кількості товарів, необхідної для досягнення мети, з якою вони ввозяться.
Крім того, до заяви додається гарантійний лист імпортера про здійснення ветеринарно-санітарних заходів, у тому числі щодо утилізації (знищення), повернення в установленому порядку товару у разі його невідповідності ветеринарно-санітарним вимогам.
8. Рішення про відмову у видачі дозволу повинне бути вмотивованим. Про таке рішення заявникові повідомляється протягом 15 днів з дати надходження документів на розгляд з обґрунтуванням підстави. Рішення може бути оскаржено в установленому законодавством порядку.
Підстави для відмови у видачі дозволу визначені в Законі України "Про ветеринарну медицину" ( 2498-12 ).
9. У разі подання заявником документів з порушенням вимог цього Порядку його заява про видачу дозволу залишається без розгляду, про що він повідомляється протягом 15 днів з дати надходження документів на розгляд.
10. Держветфітослужба веде облік виданих дозволів.
11. Відомості про видані дозволи надсилаються Держмитслужбі в порядку, встановленому Держветфітослужбою за погодженням з Держмитслужбою.