Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 26 липня 2001 р. N 872
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 468 від 17 вересня 2014
р.)

Про затвердження Порядку створення і
ведення Державного кадастру природних
лікувальних ресурсів

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 930 від 10.10.20
12 )

Відповідно до статті 37 Закону України "Про курорти" ( 2026-14 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок створення і ведення Державного кадастру природних лікувальних ресурсів (додається).

2. Міністерству охорони здоров'я разом з Міністерством екології та природних ресурсів протягом п'яти місяців розробити і затвердити за погодженням з Державним комітетом статистики, Державним комітетом по земельних ресурсах, Державним комітетом будівництва, архітектури та житлової політики, Державним комітетом молодіжної політики, спорту і туризму та Національною академією наук перелік та форму подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів.

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 липня 2001 р. N 872

Порядок
створення і ведення Державного кадастру
природних лікувальних ресурсів

1. Державний кадастр природних лікувальних ресурсів (далі - Кадастр) є зводом відомостей про кількість, якість та інші важливі характеристики всіх природних лікувальних ресурсів, що виявлені та підраховані на території України, а також можливі обсяги, способи і режими їх використання.

2. До Кадастру включаються відомості у формі текстових, цифрових та графічних (картографічних) матеріалів щодо видів (типів) природних лікувальних ресурсів: мінеральні і термальні води, лікувальні грязі та озокерит, ропа лиманів та озер, морська вода, природні об'єкти і комплекси із сприятливими для лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань кліматичними умовами.

3. Для створення і ведення Кадастру використовуються відомості з документованих джерел інформації, зокрема:

про медико-біологічну оцінку (бальнеологічний висновок) якості та цінність природних лікувальних ресурсів, визначення методів їх використання - за даними МОЗ;

про природні об'єкти і комплекси із сприятливими для лікування кліматичними умовами, їх екологічні та інженерно-геологічні характеристики - за даними МОЗ і Мінприроди; ( Абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 930 від 10.10.2012 )

про експлуатаційні запаси, обсяги видобутку, підготовки, переробки та характер використання родовищ лікувальних підземних мінеральних вод, лікувальних грязей та інших корисних копалин, що належать до природних лікувальних ресурсів, - за даними Державного фонду родовищ корисних копалин;

про інженерну та транспортну інфраструктуру територій поширення природних лікувальних ресурсів - за даними містобудівного кадастру населених пунктів;

про географічне положення природних лікувальних ресурсів - за даними Державного картографо-геодезичного фонду.

Для створення і ведення Кадастру може використовуватися інформація, одержана шляхом проведення спеціальних натурних спостережень, аналітичних робіт тощо.

4. Кадастр застосовується для:

здійснення ефективного поточного і перспективного використання природних лікувальних ресурсів у санаторно-курортному лікуванні, медичній реабілітації, рекреації населення;

забезпечення раціонального видобутку, використання та охорони природних лікувальних ресурсів;

створення сприятливих умов для лікування, профілактики захворювань та відпочинку людей;

удосконалення системи проведення природоохоронних заходів, створення округів і зон санітарної (гірничо-санітарної) охорони курортів;

вирішення інших питань, пов'язаних з використанням природних лікувальних ресурсів.

5. Кадастр створюється і ведеться МОЗ.

Користувачами Кадастру є центральні і місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни.

Відомості Кадастру надаються центральним і місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування безоплатно.

6. З метою деталізації порядку створення і ведення Кадастру, визначення складу його даних, порядку обміну інформацією та вирішення інших питань розробляється інструкція, яка затверджується МОЗ за погодженням з Мінприроди, Держстатом, Держземагентством, Мінрегіоном, Мінінфраструктури та Національною академією наук. ( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 930 від 10.10.2012 )

7. Для оперативного задоволення потреб центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та громадян у наданні відомостей з Кадастру створюється автоматизована система його ведення, яка базується на використанні ГІС-технологій.

8. Створення і ведення Кадастру здійснюється в межах асигнувань, що передбачаються МОЗ у Державному бюджеті України на відповідний рік.