ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ
19.05.2003 N 7866/7/15-1117

Щодо відображення в податковій звітності дивідендів
державних некорпоратизованих підприємств,
казенних підприємств та їх об'єднань

З метою виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2003 р. N 557 "Про норматив і порядок відрахування до спеціального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) державними некорпоратизованими, казенними підприємствами та їх об'єднаннями" Державна податкова адміністрація України повідомляє.

У відповідності до пункту 1 вищезазначеної постанови розрахунок суми дивідендів, яка підлягає відрахуванню до спеціального фонду державного бюджету, здійснюється державними некорпоратизованими, казенними підприємствами та їх об'єднаннями у розмірі 15 відсотків обсягу чистого прибутку.

З метою контролю за правильністю здійснення розрахунку дивідендів необхідно перевірити правильність заповнення рядка 21 декларації з податку на прибуток підприємства (далі - декларація). При цьому при заповненні рядка 21 декларації з податку на прибуток підприємства платники податку - державні некорпоратизовані, казенні підприємства та їх об'єднання повинні враховувати значення рядка 220 Звіту про фінансові результати (Форма N 2) або позитивне значення рядка 190 Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва (Форма 1-м), помноженого на 0,15.

Поряд з цим зазначеними підприємствами сплачується авансовий внесок з податку на прибуток з подальшим його відображенням у рядку 20 декларації та в рядку 13.7 Додатка К6 до декларації.

Відповідно до пункту 1.11 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ), із змінами і доповненнями, податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Враховуючи вищевикладене, а також те, що згідно із Законом України "Про систему оподаткування" ( 1251-12 ) (п. 3 ст. 14) зазначені дивіденди належать до загальнодержавних податків і зборів і фактично є видом податку на прибуток, здійснення контролю щодо сплати частини прибутку (доходу) державними некорпоратизованими, казенними підприємствами та їх об'єднаннями проводиться на підставі декларацій з податку на прибуток, що ними подаються.

Крім того, державні некорпоратизовані казенні підприємства та їх об'єднання, які не є платниками податку на прибуток, зобов'язані:

розраховувати дивіденди виходячи з встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2003 р. N 557 нормативу та подавати відповідні відомості органам державної податкової служби, відобразивши їх у рядку 21 декларації з податку на прибуток підприємства за звітний період;

сплачувати частину прибутку (доходу) за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2003 році в строки, встановлені для сплати податку на прибуток підприємства, а за результатами фінансово-господарської діяльності у 2002 році та за I квартал 2003 року до 20.05.2003 р.

Поряд з цим зазначеними підприємствами сплачуються авансові внески з податку на прибуток.

Заступник Голови Ю.В.Гриб


Документи що посилаються на цей