Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 8 вересня 2005 р. N 879
Київ

Про затвердження Типового положення
про соціальний центр матері та дитини

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1620 від 15.11.20
06
N 930 від 22.10.20
08 )

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Типове положення про соціальний центр матері та дитини, що додається.

2. Міністерству у справах сім'ї, молоді та спорту:

за погодженням з Міністерством фінансів розробити та затвердити типові структуру і штатні нормативи соціального центру матері та дитини;

за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики розробити та затвердити кваліфікаційні характеристики посад (професій) працівників центру.

3. Рекомендувати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям і органам місцевого самоврядування утворити з урахуванням соціальних потреб регіону соціальні центри матері та дитини, забезпечити організацію їх діяльності та передбачати під час формування проектів місцевих бюджетів видатки на утворення і функціонування таких центрів. ( Постанову доповнено пунктом 3 згідно з Постановою КМ N 930 від 22.10.2008 )

Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 вересня 2005 р. N 879

Типове положення
про соціальний центр матері та дитини

1. Соціальний центр матері та дитини (далі - центр) - заклад тимчасового проживання жінок на сьомому-дев'ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов'язку (далі - особи, що тимчасово проживають у центрі).

2. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, Мінсім'ямолодьспорту, рішеннями центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також положенням про центр.

3. Центр утворюється місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування.

4. Утримання центру здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, передбачених для виконання програм, спрямованих на розв'язання проблем дітей, жінок та сім'ї.

5. Метою діяльності центру є проведення соціальної роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства (покинуті батьками діти), з особами, що тимчасово проживають у центрі. ( Пункт 5 в редакції Постанови КМ N 930 від 22.10.2008 )

6. Основні завдання центру:

надання безоплатних психологічних, соціально-педагогічних, правових, соціально-економічних, соціально-медичних, соціально-побутових та інформаційних послуг особам, що тимчасово у ньому проживають, та забезпечення їх харчуванням; ( Абзац другий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 930 від 22.10.2008 )

створення належних психолого-педагогічних і житлово-побутових умов для забезпечення нормальної життєдіяльності осіб, що тимчасово у ньому проживають;

сприяння здобуттю особами, що тимчасово у ньому проживають, освіти, фаху, навичок самостійного життя з дитиною поза межами центру, захист їх прав та інтересів.

7. Центр відповідно до покладених на нього завдань:

забезпечує проведення попередньої співбесіди спеціаліста-психолога з жінками, які звертаються до центру, ознайомлення їх з правилами внутрішнього розпорядку та метою роботи працівників центру;

розробляє на підставі діагностики план індивідуальної роботи з особами, що тимчасово проживають у центрі, який містить заходи взаємодії таких осіб із спеціалістами центру;

проводить з особами, що тимчасово проживають у центрі, індивідуальні та групові корекційні заходи, надає психологічну допомогу, кваліфіковані консультації (психологічні, педагогічні, медичні, правові), у разі потреби організовує їх госпіталізацію та клінічне обстеження;

забезпечує виконання індивідуальних програм адаптації, реабілітації та реінтеграції в суспільство осіб, що тимчасово проживають у центрі;

порушує клопотання про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні прав та інтересів осіб, що тимчасово проживають у центрі;

веде облік соціальної роботи з особами, що тимчасово проживають у центрі, готує статистичні, інформаційні та аналітичні матеріали з питань, що належать до його компетенції;

надає консультації з питань догляду за дітьми раннього віку, їх розвитку і виховання;

передає документи відповідному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем подальшого проживання особи, що тимчасово проживає у центрі, для здійснення соціального супроводження. ( Пункт 7 в редакції Постанови КМ N 930 від 22.10.2008 )

8. Центр провадить свою діяльність на принципах захисту прав людини, гуманності, законності, доступності послуг, конфіденційності, поваги до особистості.

9. Координацію діяльності центрів здійснює Держсоцслужба, а контроль та організаційно-методичне забезпечення їх діяльності - відповідно республіканський (Автономної Республіки Крим), обласні, Київський та Севастопольський міські центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. ( Абзац перший пункту 9 в редакції Постанови КМ N 1620 від 15.11.2006 )

Центр підконтрольний та підзвітний органу, який його утворив.

10. Центр у своїй діяльності взаємодіє з відповідними структурними підрозділами місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування у сфері молоді та спорту, соціального захисту, охорони здоров'я, освіти, службою у справах дітей, підприємствами, установами та організаціями незалежно від їх підпорядкування та форми власності, громадськими організаціями та благодійними фондами. ( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 930 від 22.10.2008 )

11. Центр має право:

самостійно визначати форми та методи роботи; ( Абзац другий пункту 11 в редакції Постанови КМ N 930 від 22.10.2008 )

залучати до надання соціальних послуг (консультацій, методичної допомоги) на договірних засадах підприємства, установи, організації та фізичних осіб, зокрема волонтерів; ( Абзац третій пункту 11 в редакції Постанови КМ N 930 від 22.10.2008 )

використовувати згідно із законодавством для провадження своєї діяльності кошти інших джерел, у тому числі міжнародної фінансової допомоги, та міжнародні гранти.

12. Зарахування до центру здійснюється згідно з наказом директора центру на підставі:

письмової заяви вагітної жінки (матері);

направлення відповідного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Для зарахування до центру подається документ, що засвідчує особу, медична довідка про стан здоров'я, а у разі прийому матері з дитиною - також медична довідка про народження дитини.

У разі відсутності зазначених документів центр разом з відповідним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання жінки надає допомогу в їх оформленні.

Особа, що зараховується до центру, ознайомлюється з правилами внутрішнього розпорядку, правами та обов'язками осіб, що тимчасово проживають у центрі. ( Пункт 12 в редакції Постанови КМ N 930 від 22.10.2008 )

13. Прийняття осіб до центру здійснюється цілодобово.

Зарахування осіб до центру здійснюється протягом робочого дня, тривалість якого визначається регламентом роботи центру.

До центру не можуть бути зараховані особи:

за наявності у них алкогольної або наркотичної залежності;

із симптомами хвороби в період загострення хронічних інфекційних захворювань.

У разі коли матері відмовлено у зарахуванні до центру, викликається представник служби у справах дітей за місцезнаходженням центру для вирішення питань щодо захисту прав дитини. ( Пункт 13 в редакції Постанови КМ N 930 від 22.10.2008 )

14. Відрахування з центру здійснюється за наказом директора центру, що видається:

на підставі письмової заяви особи, що тимчасово проживає в центрі;

у разі досягнення дитиною 18-місячного віку;

за наявності засвідчених працівниками центру фактів ухиляння матері від виховання дитини або дітей, що суперечать інтересам, загрожують життю та здоров'ю дитини;

при одноразовому грубому або систематичному порушенні правил внутрішнього розпорядку центру.

У разі відрахування матері з центру через ухиляння від виховання дитини або дітей, одноразового грубого або систематичного порушення правил внутрішнього розпорядку центр за десять днів до відрахування інформує про це службу у справах дітей за місцезнаходженням центру для вирішення питань щодо захисту прав дитини. ( Пункт 14 в редакції Постанови КМ N 930 від 22.10.2008 )

15. Після вибуття з центру особа, що тимчасово в ньому проживала, може бути взята (за її згодою) під соціальний супровід центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання.

16. Центр очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади керівником органу, що утворив центр. Подання про призначення вносить відповідний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за погодженням з республіканським (Автономної Республіки Крим), обласним, Київським та Севастопольським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і Держсоцслужбою. ( Пункт 16 в редакції Постанови КМ N 1620 від 15.11.2006 )

17. Директор центру:

організовує його роботу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на центр завдань, визначає ступінь відповідальності працівників;

звітує про роботу центру перед органом, який його утворив, відповідним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Держсоцслужбою; ( Абзац третій пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1620 від 15.11.2006 )

вносить пропозиції щодо вдосконалення роботи, пов'язаної із соціальною підтримкою вагітних жінок, матерів та дітей у регіоні;

затверджує структуру центру за погодженням з органом, який його утворив;

призначає в установленому порядку та звільняє з посади працівників центру;

затверджує посадові інструкції працівників центру;

затверджує правила внутрішнього розпорядку центру, контролює їх виконання;

видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження, організовує і контролює їх виконання;

укладає договори, діє від імені центру і представляє його інтереси;

розпоряджається коштами центру в межах затвердженого кошторису витрат;

сприяє підвищенню кваліфікації працівників центру; ( Абзац дванадцятий пункту 17 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 930 від 22.10.2008 )

забезпечує проведення атестації працівників центру в порядку, визначеному Мінсім'ямолодьспортом; ( Пункт 17 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 930 від 22.10.2008 )

здійснює інші повноваження, передбачені законодавством.

18. Положення та штатний розпис центру затверджується керівником органу, який утворив центр.

19. Центр володіє та користується майном, переданим йому органом, який утворив центр, юридичними та фізичними особами і придбаним за рахунок коштів місцевих бюджетів.

20. Типові нормативи оснащення центру затверджуються Мінсім'ямолодьспортом за погодженням з Мінфіном.

Харчування осіб в центрі здійснюється відповідно до Типових нормативів харчування, затверджених Мінсім'ямолодьспортом та МОЗ. ( Пункт 20 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 930 від 22.10.2008 )

21. Центр має право придбавати та орендувати обладнання, необхідне для забезпечення його функціонування.

22. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із своїм найменуванням, штампи та бланки.