Открытое тестирование
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
N 597 від 01.06.2001
(Постанова втратила чинність на підставі
Постанови НКРЕ від 11.05.2006 N 577)
Про затвердження форми типового договору між ДП "Енергоринок"
та енергопостачальними компаніями
Згідно з повноваженнями, наданими Указом Президента України від 21 квітня 1998 року N 335 "Питання Національної комісії регулювання електроенергетики України, Законом України "Про електроенергетику", розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.04.2001 N 133-р "Про систему заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для розвитку електроенергетичної галузі" щодо затвердження форми типової угоди між ДП "Енергоринок" та енергопостачальними компаніями, Національна комісія регулювання електроенергетики України ПОСТАНОВЛЯЄ:
Затвердити форму типового договору між ДП "Енергоринок" та енергопостачальними компаніями (додається).
Голова Комісії Ю.Продан
Затверджено
Постанова НКРЕ
від 01.06.2001 N 597
Типовий договір
купівлі-продажу електричної енергії між ліцензіатом з оптового
постачання електричної енергії Державним підприємством
"Енергоринок" (Продавець) та ліцензіатом з постачання електричної енергії за регульованим тарифом (Покупець)
м. Київ " ___ " ___________ ____ р.
Державне підприємство "Енергоринок" (далі ДПЕ), в особі директора _______________________________________________________, що діє на підставі Статуту ДПЕ та ліцензії на право здійснення підприємницької діяльності з оптового постачання електричної енергії від 16.06.2000 ПСО N 917, з одного боку, і __________________________________________________________________ __________________________________________________ (далі ЕК), в особі _____________________________________________, що діє на підставі Статуту компанії та ліцензії на право здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом від ___________ N ___________ з другого боку,
що спільно іменуються Сторонами, уклали цей договір про таке:
Визначення термінів
В цьому договорі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
Алгоритм Оптового ринку електричної енергії - порядок розподілу уповноваженим банком коштів з розподільчих рахунків без платіжних доручень, який встановлюється Національною комісією регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ).
Банківський день - день, коли банківська система України дозволяє перерахування коштів.
Договір між членами Оптового ринку електроенергії України (далі - ДЧОРЕ) - договір з додатками, укладений 15 листопада 1996 року з наступними змінами та доповненнями до нього, погодженими в установленому законодавством України порядку. ДЧОРЕ встановлює (регламентує) умови та правила роботи Оптового ринку електричної енергії України (далі - ОРЕ), права, обов'язки та відповідальність членів ОРЕ. Додатки до ДЧОРЕ є його невід'ємною частиною.
Заборгованість по пільгах і субсидіях - заборгованість за електроенергію, куплену ЕК у ДПЕ та поставлену населенню, яке має пільги і субсидії згідно з чинним законодавством, в частині, яка має сплачуватись на користь ЕК в установленому порядку і не була оплачена за умови надання ЕК до ДПЕ акту звірки між ЕК та обласним фінансовим управлінням відповідно до умов цього Договору. Заборгованість по пільгах і субсидіях, стосовно якої вживаються або протягом місяця після її виникнення будуть вжиті правові заходи щодо її стягнення, не включається до складу простроченої заборгованості та на її величину коректується показник повної поточної оплати.
Інструкція про порядок використання коштів Оптового ринку електричної енергії України (далі - ІВКОР) - додаток до ДЧОРЕ, який регулює розрахунки за продану та куплену електроенергію на ОРЕ, рух коштів в ОРЕ та інше.
Інструкція про порядок комерційного обліку електричної енергії (далі ІКО) - узгоджений документ, який встановлює порядок визначення точок комерційного та технічного обліку, вимоги до вимірювання електричної енергії, процедури зчитування показань лічильників, а також порядок експлуатації засобів вимірювання для використання в системі забезпечення функціонування ОРЕ та який затверджено Радою ОРЕ.
Макет 30817 - фактичні щодобові погодинні дані щодо фізичних показників з виробництва, передачі та споживання електроенергії.
Макет 30900 - фактичні щодобові погодинні дані щодо обсягів поставок електричної енергії постачальниками за нерегульованим тарифом.
Об'єднана енергетична система України (далі - ОЕС України) - сукупність електростанцій, електричних мереж, інших об'єктів електроенергетики, які об'єднані спільним режимом виробництва, передачі та розподілу електричної енергії при централізованому управлінні цим режимом.
Оптовий ринок електричної енергії України (далі - ОРЕ) - ринок, що створюється суб'єктами господарської діяльності для купівлі-продажу електричної енергії на підставі договору.
Повідомлення про заявлені обсяги споживання - документ, що направляється від ЕК на адресу ДПЕ в порядку і в терміни, встановлені цим Договором та/або законодавством України. Повідомлення містить інформацію про обсяг електроенергії, період поставки, розподілення обсягу електроенергії впродовж періоду поставки. Повідомлення може бути місячним та добовим.
Правила Оптового ринку електричної енергії України (далі - Правила ОРЕ) - додаток до ДЧОРЕ, який визначає механізм функціонування ОРЕ, порядок розподілу навантажень між генеруючими джерелами, правила формування ринкової ціни на електричну енергію.
Повна поточна оплата вартості електроенергії - поступова щоденна оплата протягом розрахункового періоду електроенергії, купленої ЕК у ДПЕ з урахуванням податку на додану вартість (далі - ПДВ), в обсягах і в строки, визначені цим Договором (із звіркою розрахунків не пізніше встановлених цим Договором термінів) з остаточним розрахунком не пізніше встановленого договором терміну за умови відсутності простроченої заборгованості та виключення заборгованості по пільгах та субсидіях.
Прострочена заборгованість - заборгованість за електроенергію, куплену ЕК від ДПЕ, термін оплати якої згідно з цим Договором та Договором про реструктуризацію заборгованості N ________ від _______ минув.
Рада Оптового ринку електричної енергії України (далі - Рада ОРЕ) орган, який створюється і здійснює свої повноваження відповідно до ДЧОРЕ.
Розрахунковий період (місяць) - календарний місяць (з першого по останнє число включно).
Система комерційного обліку - сукупність вимірювальних комплексів, які об'єднуються відповідним обладнанням збору, передачі та обробки даних локального, регіонального рівня для визначення точного обсягу отриманої ЕК електричної енергії.
Точки обліку електричної енергії - точки електричної мережі, в яких ведеться розрахунковий (комерційний) облік купленої електроенергії.
Точки поставки електричної енергії - межі балансової належності електричних мереж і експлуатаційної відповідальності - точки в місці з'єднання між магістральними та міждержавними електромережами та місцевими (локальними) електромережами, а також між місцевими (локальними) електромережами ЕК та іншими суб'єктами ОРЕ, в яких відбувається перехід права власності на електричну енергію.
Стаття 1. Предмет договору
1.1. За цим Договором (далі Договір) ДПЕ зобов'язується продавати, а ЕК зобов'язується купувати електроенергію та здійснювати її оплату відповідно до умов цього Договору.
Стаття 2. Загальні умови договору
2.1. Сторони визнають свої зобов'язання за ДЧОРЕ.
2.2. Сторони зобов'язуються здійснювати продаж і купівлю електроенергії згідно з процедурами статті 3 цього Договору на підставі показників розрахункових (комерційних) систем обліку (точки обліку наведені у додатку 1 до цього Договору "Перелік місць встановлення приладів та систем розрахункового обліку") через точки поставки - межі балансової належності електричних мереж, що визначені в Акті розмежування балансової належності електричних мереж і експлуатаційної відповідальності (додаток 4 до цього Договору).
2.3. Плата за передачу електричної енергії, яку ЕК купує у ДПЕ, магістральними та міждержавними електричними мережами та плата за диспетчерське управління виробництвом і передачею електричної енергії враховуються ДПЕ при формуванні відповідно до Правил ОРЕ середньозваженої за розрахунковий місяць оптової ринкової ціни на купівлю електроенергії ЕК у ДПЕ. ДПЕ забезпечує надання ЕК диспетчерських послуг та послуг з передачі електроенергії магістральними та міждержавними електричними мережами. ДПЕ погоджується, що при повній поточній оплаті ЕК купленої у ДПЕ електричної енергії, ДПЕ здійснюватиме всі необхідні заходи по забезпеченню передачі електроенергії до точок поставки ЕК.
2.4. Середньозважена за розрахунковий місяць оптова ринкова ціна на купівлю електроенергії ЕК у ДПЕ розраховується на підставі щоденних погодинних обсягів купівлі електроенергії у ДПЕ (які надходять в електричні мережі ЕК на межі балансової належності електричних мереж і експлуатаційної відповідальності та визначаються відповідно до п. 3.2 цього Договору) та погодинних оптових ринкових цін продажу електроенергії з ОРЕ, що визначаються відповідно до Правил ОРЕ.
2.5. Вартість електроенергії, купленої ЕК у ДПЕ у розрахунковому місяці, визначається за середньозваженою ціною, розрахованою згідно з п.2.4 цього Договору та фактичними обсягами електроенергії у відповідності до Правил ОРЕ.
Стаття 3. Умови визначення обсягів купівлі - продажу
електроенергії
3.1. ЕК надає до ДПЕ повідомлення про замовлене добове (по годинах) та місячне (по годинах) споживання електроенергії. Повідомлення про добове споживання надається електронною поштою на адресу ДПЕ до 9-ї години дня, попереднього до розрахункового. Повідомлення про місячні обсяги купованої електроенергії надаються в ДПЕ до 25 числа місяця, попереднього до розрахункового, за формою, що встановлюється ДПЕ.
3.2. Обсяги фактично отриманої електроенергії в точках поставки ЕК визначаються на підставі показань розрахункових лічильників, що встановлені в точках обліку, згідно з ІКО. Вся фактично отримана ЕК електроенергія, крім електричної енергії, купленої у ДПЕ постачальниками за нерегульованим тарифом (ПНТ) та електроенергії, виробленої електростанціями, що постачають електроенергію споживачам на території ЕК, вважається купленою ЕК у ДПЕ. В разі змін в схемі обліку Сторони вносять відповідні зміни до додатків 1 та 5 до цього Договору.
3.3. Облік отриманої ЕК електроенергії та експлуатація систем комерційного обліку виконуються згідно ІКО, яка затверджена Радою ОРЕ. В разі відсутності приладів погодинного обліку, до їх установки, погодинний розподіл електричної енергії проводиться з використанням даних оперативно-інформаційного комплексу.
3.4. Контроль за технічним станом та метрологічними параметрами системи комерційного обліку, які знаходяться на балансі ЕК, здійснюється ЕК згідно з ІКО.
3.5. ЕК надає до ДПЕ добові (погодинні) фактичні дані про обсяги електричної енергії, що надійшли в електричну мережу ЕК від ДПЕ за попередню добу. Ці дані надаються електронною поштою через ___________________ енергосистему НЕК "Укренерго" на адресу ДПЕ до 10-ї години дня, наступного за розрахунковим за макетом 30817 і як правило мають відповідати наростаючим підсумком фактичним даним за місяць.
3.6. ДПЕ передає ЕК електронною поштою до 16-ї години дня, попереднього до розрахункового, графік купівлі електричної енергії ЕК від ДПЕ на розрахунковий день.
3.7. Після закінчення розрахункового місяця ЕК надає ДПЕ до 3 (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, через ___________________ енергосистему НЕК "Укренерго" звітні дані по фізичному балансу електроенергії за місяць.
3.8. ДПЕ надає ЕК електронною поштою до 8 (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, Акт купівлі-продажу електроенергії між ДПЕ та ЕК, за формою наведеною в додатку 2 до цього Договору.
3.9. ЕК за підписом керівника підтверджує ДПЕ (за формою додатку 2) факсимільним зв'язком до 9 (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, фактичні обсяги та вартість купленої у ДПЕ електроенергії, які відображаються в бухгалтерській та статистичній звітності.
3.10. ДПЕ надсилає ЕК поштою до 14 числа місяця, наступного за розрахунковим, Акт купівлі-продажу електроенергії, підписаний зі свого боку у двох примірниках.
3.11. ЕК в триденний термін після отримання Актів зі свого боку підписує їх у двох примірниках та надсилає до ДПЕ один примірник поштою. Якщо ЕК не надішле до ДПЕ Акт купівлі-продажу електроенергії, то з наступного розрахункового місяця після процедур відповідно до пп. 3.8, 3.9 цього Договору вступає в силу такий порядок: ДПЕ надсилає ЕК поштою до 14 числа місяця, наступного за розрахунковим, Акт купівлі-продажу електроенергії, не підписаний зі свого боку. ЕК підписує Акт у двох примірниках і направляє їх на адресу ДПЕ. ДПЕ в триденний термін після отримання Актів зі свого боку підписує їх у двох примірниках та надсилає до ЕК один примірник поштою. Такий порядок зберігається до повернення в ДПЕ всіх Актів купівлі-продажу електроенергії, які були направлені на адресу ЕК.
3.12. У випадку наявності невідповідності між Актом купівлі-продажу електричної енергії, який ДПЕ надає ЕК електронною поштою (п. 3.8 цього Договору), та Актом купівлі-продажу електричної енергії, який ДПЕ надсилає ЕК поштою (п. 3.10 цього Договору), ЕК оформлює протокол розбіжностей, в якому вказує обсяг та вартість електричної енергії, по яких є розбіжності. Уповноважені представники ЕК та ДПЕ терміново проводять переговори з метою усунення розбіжностей.
3.13. Документом, який підтверджує факт переходу права власності на електроенергію від ДПЕ до ЕК є підписаний з боку ДПЕ та ЕК та скріплений печатками Акт купівлі-продажу електроенергії.
3.14. В разі купівлі ЕК або споживачами, що знаходяться на її території, електричної енергії від ТЕЦ, яка є членом ОРЕ і знаходиться на території ЕК, ЕК погоджує ТЕЦ повідомлення про продаж електроенергії споживачам на території ЕК до 22 числа місяця, попереднього до розрахункового, а також акт про виробіток та відпуск в мережу електроенергії, виробленої ТЕЦ, до 5 числа місяця, наступного за розрахунковим.
Стаття 4. Взаємовідносини між Сторонами щодо постачальників
електричної енергії за нерегульованим тарифом
4.1. ЕК надає до ДПЕ електронною поштою щодобово з 20 по 24 число місяця, попереднього до розрахункового реєстри повідомлень на заявлений обсяг купівлі електричної енергії ПНТ в ДПЕ, погоджені ЕК (далі Повідомлення).
4.1.1. ЕК погоджує ПНТ Повідомлення і протягом розрахункового місяця не може його анулювати.
4.1.2. ДПЕ проводить реєстрацію наданих Повідомлень відповідно до умов укладених договорів на купівлю-продаж електроенергії між ДПЕ та ПНТ і передає ЕК електронною поштою реєстр прийнятих Повідомлень у 1-й та 2-й банківські дні розрахункового місяця.
4.2. ЕК надає електронною поштою через ___________________ енергосистему НЕК "Укренерго" на адресу ДПЕ до 10 години дня, наступного за розрахунковим, добові (погодинні) фактичні дані за попередню добу сумарно по всіх споживачах кожного ПНТ. ЕК відповідає за достовірність наданих до ДПЕ щоденних даних по споживачах ПНТ відповідно до договору між ЕК та ПНТ, і на вимогу ДПЕ підтверджує передані дані письмово. Погодинне споживання електроенергії споживачами ПНТ визначається за даними приладів диференційного обліку.
4.3. В разі ненадання ЕК даних згідно з п.4.2 цього Договору або надання недостовірних даних по споживанню електричної енергії споживачами ПНТ, вся електроенергія, спожита ЕК за цю добу, вважається купленою ЕК.
4.4. ЕК після закінчення розрахункового місяця оформлює, на підставі наданих до ДПЕ даних, акти прийому-передачі електроенергії між ПНТ і споживачем до 4 числа (включно) місяця, наступного за розрахунковим. Відмовою ЕК в оформленні акту прийому-передачі електроенергії по споживачах ПНТ може бути тільки відсутність фізичного споживання електричної енергії споживачем протягом всього розрахункового місяця, що підтверджується даними показників розрахункових лічильників споживачів.
4.5. ЕК надає ДПЕ та ___________________ енергосистемі НЕК "Укренерго" електронною поштою реєстри актів прийому-передачі електроенергії ПНТ з 1 по 4 число місяця, наступного за розрахунковим, по мірі реєстрації цих актів.
4.6. ДПЕ підтверджує реєстри прийнятих актів прийому-передачі електроенергії ПНТ за попередній місяць, до 6 числа місяця, наступного за розрахунковим.
4.7. У випадку коли ПНТ здійснював продаж електричної енергії споживачам, які вказані в додатку до Повідомлення (далі - споживачі ПНТ), не повний розрахунковий місяць, то ПНТ і ЕК зобов'язані оформити акт прийому передачі електроенергії за період надання даних за макетом 30900.
4.7.1. Якщо ПНТ не здійснив перший платіж до 2-го (включно) банківського дня розрахункового місяця, неоплачене Повідомлення вважається недійсним і продаж електричної енергії ПНТ за ним не здійснюється, про що ДПЕ повідомляє ПНТ та ЕК.
4.7.2. Якщо протягом розрахункового місяця ПНТ не виконав свої зобов'язання щодо оплати електричної енергії, ДПЕ повідомляє ПНТ і ЕК про припинення поставок ПНТ за 3 дні до припинення продажу. З моменту припинення продажу електроенергії ПНТ на підставі повідомлення ДПЕ, продаж електроенергії для її поставки споживачам ПНТ здійснюється ЕК.
4.7.3. Обмеження, які вводить ЕК для ПНТ на основі повідомлення ДПЕ не спричиняють будь-якої відповідальності ЕК перед ПНТ.
4.8. ЕК не несе відповідальності за надання ПНТ до ДПЕ всіх необхідних документів та даних щодо електроенергії, яку ПНТ купує у ДПЕ, крім документів та інформації, які ЕК зобов'язана надавати ДПЕ відповідно до статті 4 цього Договору.
4.9. Ціна на купівлю електричної енергії ЕК в ДПЕ не включає надбавки за передачу магістральними електромережами електричної енергії, яку купує ПНТ в ДПЕ.
Стаття 5. Порядок розрахунків
5.1. Оплату за куплену електроенергію ЕК здійснює грошовими коштами, що перераховуються на розподільчі рахунки ДПЕ з розподільчих рахунків ЕК, відкритих відповідно до чинних нормативно-правових актів України, які регулюють порядок розрахунків за електроенергію, а також з інших рахунків ЕК.
5.2. Перерахування коштів ЕК за куплену у ДПЕ електроенергію здійснюються кожного банківського дня розрахункового місяця таким чином, щоб у сумі оплата за всі дні розрахункового місяця була не менш 96% вартості кількості заявленої ЕК на розрахунковий місяць електричної енергії з урахуванням ПДВ, і зараховується Сторонами як оплата за електричну енергію, куплену ЕК у ДПЕ у цьому місяці з урахуванням умов п. 5.4 та п. 5.5 цього Договору.
5.3. 11-го, 21-го та останнього числа розрахункового місяця ДПЕ перевіряє суму, що надійшла на розподільчі рахунки ДПЕ як оплата ЕК електричної енергії, купленої за першу, другу та третю декаду місяця відповідно. Декадна вартість визначається шляхом множення 26% замовленого місячного споживання електроенергії за першу декаду, і відповідно 30% за другу декаду та 40% за третю декаду на середньодобову ціну електричної енергії за перші вісім днів відповідної декади з урахуванням ПДВ та переплати за попередні декади розрахункового місяця. Середньодобова ціна розраховується ДПЕ на основі погодинних цін, визначених відповідно до Правил ОРЕ.
5.3.1. В разі, якщо сума оплати, перерахована ЕК за відповідну декаду, менша за визначену відповідно до п. 5.3 декадну вартість, ДПЕ надсилає ЕК факсимільним зв'язком попередження про неповну декадну оплату електроенергії, купленої у ДПЕ. У цьому випадку ЕК зобов'язується здійснити перерахування недостатньої суми з поточного рахунку ЕК на розподільчий рахунок ДПЕ впродовж двох банківських днів після отримання попередження, вказавши при цьому в призначенні платежу декаду, за яку здійснюється доплата.
5.3.2. У випадку нездійснення ЕК доплати згідно з п.5.3.1 цього Договору ДПЕ має право через 3 банківські дні після закінчення відповідної декади нарахувати, а ЕК зобов'язана сплатити неустойку у розмірі 0,2% від недоплаченої суми (але не більше подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на день прострочення) за кожен день прострочення. Неустойка може нараховуватися до моменту остаточного здійснення ЕК декадної оплати за відповідну декаду але не більше терміну остаточного розрахунку відповідно до п.5.4. цього Договору.
Цей пункт Договору вступає в дію тільки у випадку, якщо ЕК порушило терміни подекадної оплати більше 3-х разів за поточний рік.
Якщо в якійсь із декад ДПЕ на умовах статті 4 цього Договору припиняє поставку електроенергії ПНТ, внаслідок чого ЕК здійснює поставку електричної енергії споживачам, які мали отримувати електроенергію від цих ПНТ, і ці споживачі певною сумою вже розрахувалися з ПНТ за заявлену на розрахунковий місяць електричну енергію, зазначена сума не враховується при визначенні факту порушення в декаді, в якій ЕК почала здійснювати таку поставку. (При цьому ЕК зобов'язана надати ДПЕ необхідні докази).
5.3.3. У випадку, якщо ЕК порушила терміни подекадної оплати більше 6-и разів за поточний рік, ЕК зобов'язується в двадцятиденний термін після отримання від ДПЕ попередження про порушення, надати до ДПЕ банківську гарантію відповідно до пп. 5.3.3.1 - 5.3.3.3 цього Договору.
5.3.3.1. Банківською гарантією забезпечується виконання зобов'язання ЕК по оплаті електричної енергії, купленої ЕК відповідно до умов цього Договору у розмірі не меншому половини вартості обсягу електричної енергії, заявленого в місяці, в якому останній раз ЕК порушила умови подекадної оплати, з урахуванням ПДВ. Ця вартість визначається за оптовою прогнозною ціною, яка затверджується відповідною постановою НКРЕ України.
5.3.3.2. Предметом банківської гарантії є прийняття на себе банківською установою - гарантом зобов'язання ЕК по оплаті електричної енергії, купленої на умовах цього Договору, за умови невиконання такого зобов'язання ЕК у визначений термін. Умови банківської гарантії повинні передбачати солідарну відповідальність гаранта та ЕК у розмірі зазначеному у п. 5.3.3.1 цього Договору. Термін дії банківської гарантії - до кінця поточного року.
5.3.3.3. ДПЕ має право відхилити надану банківську гарантію за умови виявлення відомостей, які дають підстави для сумніву щодо платоспроможності гаранта, повноважень осіб, які підписали примірник гарантійного листа, в інших випадках, передбачених законодавством, коли є підстави вважати угоду про надання банківської гарантії недійсною або неукладеною.
5.4. Остаточний розрахунок за куплену ЕК в ДПЕ електроенергію в розрахунковому місяці здійснюється ЕК до 14-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, з поточних або інших (крім розподільчого) рахунків ЕК. У цьому випадку ЕК зобов'язана обов'язково вказати призначення платежу.
5.4.1. Якщо до 14-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим, ЕК не здійснила повну поточну оплату вартості електроенергії, купленої у ДПЕ в розрахунковому місяці, ДПЕ надсилає до ЕК факсимільним зв'язком попередження про можливість обмеження споживання в обсязі недооплаченої ЕК в розрахунковому місяці електроенергії. Обмеження може бути застосоване ДПЕ після підписання акта звірки (п.5.10).
5.5. Сума, яка була сплачена ЕК в розрахунковому місяці понад повну поточну оплату вартості електричної енергії, купленої ЕК у ДПЕ в цьому місяці (з урахуванням п. 5.4 цього Договору), зараховується Сторонами як погашення заборгованості ЕК перед ДПЕ за минулі періоди (починаючи з заборгованості з найдавнішим терміном виникнення) з урахуванням ПДВ, якщо інше не передбачено договором про реструктуризацію заборгованості між ДПЕ та ЕК.
5.6. Сторони погодилися, що ЕК не вказує призначення платежу лише у випадку перерахування коштів з розподільчого рахунку ЕК на розподільчий рахунок ДПЕ. В усіх інших випадках посилання на призначення платежу та розрахунковий період обов'язкові.
5.7. Порядок розрахунків, відмінний від того, що викладений в цьому Договорі, може впроваджуватись лише за письмовою згодою двох Сторін.
5.8. ДПЕ виписує та надає ЕК рахунок-фактуру. Форма рахунку-фактури наведена в додатку 3 до цього Договору.
5.9. ДПЕ виписує та надає ЕК податкову накладну згідно законодавства України та надсилає її до ЕК до 17 (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим.
5.10. По результатах розрахунків за місяць ДПЕ до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим, надсилає ЕК акт звірки розрахунків між ЕК та ДПЕ.
5.11. ЕК в триденний термін після отримання акту звірки, відповідно до п.5.10 цього Договору, надсилає до ДПЕ його примірник за підписом керівника та головного бухгалтера ЕК.
5.12. В разі, якщо фактична оплата ЕК за куплену у ДПЕ в розрахунковому місяці електричну енергію нижча за передбачену цим Договором повну поточну оплату вартості електроенергії, ЕК в триденний термін після отримання акту звірки відповідно до п.5.10 цього Договору може надати ДПЕ примірник акту звірки розрахунків між ЕК та обласним фінансовим управлінням, який підтверджує неотримання ЕК в установленому порядку належних їй коштів для компенсації пільг та субсидій по оплаті електричної енергії, яку споживає населення. Якщо сума недоотриманих ЕК в установленому порядку коштів в розрахунковому місяці, зазначених в акті звірки між ЕК та обласним фінансовим управлінням, не нижча за різницю між передбаченою цим Договором повною поточною оплатою і фактичною оплатою ЕК, ДПЕ не застосовує до ЕК обмеження споживання.
5.13. У разі відсутності заборгованості ЕК перед ДПЕ (з урахуванням договору реструктуризації заборгованості) та якщо ЕК впродовж двох розрахункових місяців здійснює повну поточну оплату вартості електричної енергії шляхом перерахування коштів на розподільчий рахунок ДПЕ, то починаючи з наступного розрахункового періоду вступає в силу особливий порядок розрахунків відповідно до постанови НКРЕ, за умови внесення НКРЕ відповідних змін до алгоритму ОРЕ. Дія пп. 5.2, 5.3 цього Договору призупиняється, а вступають в дію пп. 5.14-5.17 цього Договору.
5.14. Першу частку оплати за розрахунковий місяць ЕК зобов'язується здійснити до 12-00 годин першого числа розрахункового місяця в розмірі не меншому 15% вартості електричної енергії, заявленої ЕК відповідно до п.3.1 на розрахунковий місяць з урахуванням розміру ПДВ. Подальша оплата здійснюється ЕК поетапно шляхом сплати ДПЕ коштів 6-го, 11-го, 16-го та 21-го числа розрахункового місяця кожного разу в розмірі, не меншому 15% вартості електричної енергії, заявленої ЕК на розрахунковий місяць з урахуванням ПДВ. Якщо 1-е, 6-е, 11-е, 16-е та 21-е число припадає на вихідний день, то відповідну частку оплати ЕК зобов'язується здійснити в перший банківський день, що слідує за цими числами відповідно. Вартість поетапних оплат розраховується на підставі прогнозованої оптової ринкової ціни, яка затверджується відповідною постановою НКРЕ.
5.15. ДПЕ 25-го числа розрахункового місяця надає ЕК електронною поштою розраховану вартість (без ПДВ) фактичного обсягу електричної енергії, купленої ЕК у ДПЕ з 1-го по 24-е число включно розрахункового місяця. Вартість електричної енергії визначається ДПЕ як сума щоденних вартостей, які розраховані за погодинними цінами відповідно до Правил ОРЕ.
5.16. ЕК на підставі одержаних даних (п.5.15 цього Договору) розраховує суму 6-го поетапного платежу з урахуванням ПДВ таким чином, щоб сумарна по всім 6-и етапам оплата ЕК впродовж розрахункового місяця за куплену у ДПЕ електричну енергію, відповідала фактичній вартості електричної енергії, купленої ЕК у ДПЕ в розрахунковому місяці, з урахуванням ПДВ. 26-го числа розрахункового місяця ЕК здійснює 6-й поетапний платіж.
5.17. У випадку нездійснення ЕК оплати згідно з п. 5.14 цього Договору, ЕК зобов'язана сплатити ДПЕ неустойку у розмірі 0,2% від неоплаченої суми (але не більше подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на день прострочення) за кожен день прострочення. Неустойка може нараховуватися до моменту остаточного здійснення ЕК поетапної оплати за відповідний етап але не більше терміну остаточного розрахунку відповідно до п.5.4 цього Договору.
5.18. Остаточний розрахунок за куплену ЕК в ДПЕ електроенергію в розрахунковому місяці здійснюється ЕК відповідно до п. 5.4 цього Договору.
5.19. На період дії пп. 5.14-5.18 цього Договору Сторони до 1-го числа розрахункового місяця підписують додаткову угоду, в якій вказуються суми платежів ЕК відповідно до графіка, що вказаний в пп.5.14 - 5.16 цього Договору.
5.20. В разі не здійснення ЕК остаточного розрахунку за куплену в ДПЕ електроенергію відповідно до статті 5 цього Договору, порядок розрахунків, викладений в пп. 5.14-5.19 цього Договору, призупиняється і починають діяти процедури відповідно до пп. 5.2 та 5.3 цього Договору.
Стаття 6. Права, зобов'язання та відповідальність Сторін
6.1. ЕК має право:
6.1.1. Вимагати від ДПЕ, у разі виконання своїх зобов'язань по оплаті електричної енергії за цим Договором, продажу електроенергії в заявлених обсягах.
6.1.2. Вимагати від ДПЕ продажу електричної енергії, якісні характеристики якої викладені в п.6.6.3 цього Договору.
6.1.3. На відшкодування заподіяних їй збитків, які виникли внаслідок дій ДПЕ, крім випадків, коли такі дії спрямовані на попередження або ліквідацію аварійної ситуації відповідно до оперативно-технологічних диспетчерських інструкцій.
6.1.4. Вимагати від ДПЕ надання всієї інформації, передбаченої цим Договором, в порядку і в терміни, передбачені цим Договором.
6.2. ЕК зобов'язана:
6.2.1. Купувати у ДПЕ електроенергію відповідно до умов статті 3 цього Договору та здійснювати за неї своєчасні розрахунки відповідно до умов статті 5 цього Договору, а також виконувати інші умови цього Договору.
6.2.2. Забезпечити, відповідно до умов цього Договору, оплату купленої у ДПЕ електроенергії.
6.2.3. У разі нездійснення повної поточної оплати вартості електроенергії у встановлені цим Договором терміни самостійно зменшувати обсяги отримання у ДПЕ електроенергії до рівнів, що забезпечені платежами, шляхом відключення або обмеження споживання споживачів-неплатників за електричну енергію.
6.2.4. Забезпечити надходження коштів, отриманих за спожиту електроенергію від споживачів, у повному обсязі на розподільчий рахунок ЕК.
6.2.5. Надавати ДПЕ всю інформацію, передбачену цим Договором, в порядку і терміни, передбачені цим Договором.
6.2.6. Беззастережно виконувати команди диспетчера НЕК "Укренерго" відповідно до оперативно-технологічних диспетчерських інструкцій.
6.2.7. Вживати всіх правових заходів до обласних фінансових управлінь для забезпечення надходження коштів за пільги та субсидії, надані населенню по оплаті за електричну енергію.
6.3. ЕК несе відповідальність за:
6.3.1. Збитки, які заподіяні ДПЕ внаслідок невиконання або неналежного виконання ЕК умов цього Договору. Відшкодування збитків здійснюється відповідно до чинного законодавства.
6.3.2. Порушення строків оплати за отриману електроенергію, відповідно до Ст.5 цього Договору. В разі несплати ЕК за куплену в ДПЕ електроенергію відповідно до термінів, встановлених п. 5.4 цього Договору, з наступного дня після закінчення терміну сплати ДПЕ може нараховувати ЕК неустойку у розмірі 0,2% від суми простроченого платежу (але не більше подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на день прострочення) за кожен день прострочення. Сплата ЕК пені здійснюється з поточного рахунку ЕК на поточний рахунок ДПЕ і не звільняє її від обов'язку відшкодувати збитки, спричинені несплатою або несвоєчасною оплатою отриманої електроенергії. Неустойка не нараховується на заборгованість по пільгах і субсидіях, якщо ЕК до 20 числа місяця, наступного за розрахунковим, надішле до ДПЕ акт звірки розрахунків між ЕК та обласним фінансовим управлінням, який підтверджує неотримання ЕК в установленому порядку належних їй коштів для компенсації пільг та субсидій (п.5.12 цього Договору).
6.3.3. Невідповідність місячного обсягу електричної енергії, що ЕК купила у ДПЕ, обсягу електричної енергії, який ЕК замовила (з заявленого обсягу виключається обсяг електроенергії, не оплачений ЕК в попередній розрахунковий період, крім обсягу електроенергії, неоплаченої на користь ЕК в установленому порядку, як компенсацію пільг та субсидій населенню). В разі фактичного перевищення ЕК місячного замовленого обсягу споживання електричної енергії на величину, що перевищує 5,0% (після закінчення першого року дії цього Договору - 2,0%), ЕК зобов'язується здійснити оплату ДПЕ вартості перевищеного обсягу електричної енергії за 5-кратною середньозваженою за розрахунковий місяць оптовою ринковою ціною (п.2.4 цього Договору) з урахуванням ПДВ. В цьому випадку ЕК доплачує за перевищений обсяг споживання електроенергії. Доплата здійснюється протягом 3-х банківських днів з моменту отримання ЕК попередження від ДПЕ про перевищення.
Якщо ДПЕ на умовах статті 4 цього Договору припиняє поставку електроенергії ПНТ, внаслідок чого ЕК здійснює поставку електричної енергії споживачам, які мали отримувати електроенергію від цих ПНТ, то заявка ЕК автоматично збільшується на відповідну величину.
У випадку нездійснення ЕК доплати згідно з цим пунктом Договору ДПЕ має право нарахувати, а ЕК зобов'язана сплатити неустойку у розмірі 0,2 % від вартості перевищеного обсягу споживання електроенергії з урахуванням ПДВ (але не більше подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на день прострочення) за кожен день прострочення.
6.3.4. Невиконання команд диспетчера НЕК "Укренерго" відповідно до оперативно-технологічних диспетчерських інструкцій. В цьому випадку ЕК сплачує ДПЕ неустойку в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
6.3.5. Ненадання банківської гарантії відповідно до п. 5.3.3 цього Договору. В цьому випадку ЕК сплачує ДПЕ неустойку у розмірі 25% від вартості електричної енергії, купленої ЕК у ДПЕ в місяці, в якому ЕК зобов'язана була надати ДПЕ банківську гарантію за кожний факт ненадання банківської гарантії відповідно до п. 5.3 цього Договору. Сплата неустойки не звільняє ЕК від зобов'язання надати ДПЕ банківську гарантію.
6.3.6. Невжиття правових заходів відповідно до п.6.2.8 цього Договору. В цьому випадку через три місяці після виникнення заборгованості по пільгах та субсидіях ДПЕ може нараховувати ЕК неустойку у розмірі 0,2% від суми простроченого платежу, викликаного несплатою на користь ЕК компенсації в установленому порядку по пільгах та субсидіях населенню.
6.4. ДПЕ має право:
6.4.1. Вимагати від ЕК оплати за куплену електроенергію відповідно до Ст.5 цього Договору.
6.4.2. Забезпечувати обмеження споживання або відключення ЕК відповідно до умов цього Договору.
6.4.3. Вимагати від ЕК надання всієї інформації, передбаченої цим Договором, в порядку та терміни, передбачені цим Договором.
6.5. ДПЕ зобов'язано:
6.5.1. Здійснювати оптовий продаж електроенергії ЕК в обсягах, що забезпечені платежами, на розподільчий рахунок ДПЕ відповідно до умов цього Договору, а також виконувати інші умови цього Договору.
6.5.2. Надавати ЕК всю інформацію, передбачену цим Договором, в порядку та терміни, передбачені цим Договором.
6.5.3. Постачати ЕК, якщо остання не має перед ДПЕ заборгованості за попередні періоди (до цієї заборгованості не включаються борги, які було реструктуризовано на період, який вказано в договорі про реструктуризацію заборгованості), електричну енергію в обсягах, забезпечених платежами, без обмежень, крім випадків обмежень, які спрямовані на попередження або ліквідацію аварійних ситуацій відповідно до оперативно-технологічних диспетчерських інструкцій. В разі застосування обмежень інформування ЕК про їх причини здійснюється відповідно до статті 7 цього Договору.
6.5.4. Сприяти доступу спеціалістів ЕК та незалежних експертів для участі у розслідуванні правомірності дій диспетчера НЕК "Укренерго".
6.6. ДПЕ несе відповідальність за:
6.6.1. Збитки, які заподіяні ЕК внаслідок невиконання або неналежного виконання ДПЕ своїх обов'язків за цим Договором, крім випадків, коли такі дії спрямовані на попередження або ліквідацію аварійних ситуацій відповідно до оперативно-технологічних диспетчерських інструкцій.
6.6.2. Надійне забезпечення ЕК електроенергією в обсягах, що забезпечуються платежами відповідно до умов цього Договору.
6.6.3. Поставку електричної енергії належної якості. На перший рік дії цього Договору ДПЕ несе відповідальність за відхилення частоти електричного струму в ОЕС України до величини більш ніж 50,4 Гц і менш ніж 49,3 Гц.
Через рік дії цього Договору, за умови здійснення ЕК повної поточної оплати вартості електричної енергії, купленої у ДПЕ, та погашення заборгованості ЕК перед ДПЕ за електричну енергію з урахуванням договору реструктуризації боргу між ЕК та ДПЕ, ДПЕ несе відповідальність за відхилення частоти електричного струму в ОЕС України до величин, визначених ДСТУ.
Зазначені в цьому пункті межі відхилення частоти не розповсюджуються на аварійні ситуації в ОЕС України.
На запит ЕК щодо коливань частоти в ОЕС України, ДПЕ зобов'язується проводити необхідні консультації з НЕК "Укренерго", надавати ЕК довідку з цього приводу та приймати участь у судових засіданнях в якості третьої сторони відповідно до законодавства України.
6.7. Сторони спільно користуються каналами зв'язку для передачі інформації, необхідної для виконання цього Договору.
6.8. За порушення термінів надання інформації, її ненадання або надання недостовірної інформації, передбаченої цим Договором (крім п. 5.3.3), винна сторона сплачує іншій стороні неустойку у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний факт порушення.
6.9. При передачі електронною поштою інформації та документів, що передбачені цим Договором, Сторона, що приймає повідомлення, забезпечує підтвердження його прийому (читання) у випадку використання стороною що передає, відповідних опцій електронної пошти.
Стаття 7. Обмеження споживання та аварійні відключення
7.1. ДПЕ має право на обмеження енергопостачання та аварійне відключення ЕК у таких випадках:
7.1.1. Для прийняття невідкладних заходів щодо попередження та ліквідації аварій в ОЕС України;
7.1.2. Якщо ЕК здійснює не в повному обсязі або невчасно оплату за поставлену ЕК електроенергію на умовах цього Договору.
7.2. На письмовий запит ЕК, у випадку обмеження енергопостачання або відключення відповідно до п.7.1.1 цього Договору, ДПЕ зобов'язується надати інформацію про причини обмеження чи відключення та обгрунтування їх необхідності в семиденний термін з моменту отримання запиту.
7.3. У випадку обмеження енергопостачання або відключення відповідно до п.7.1.2 ДПЕ надає ЕК попередження на умовах цього Договору.
7.4. Обмеження постачання та аварійні відключення здійснюються черговим диспетчером НЕК "Укренерго". ЕК зобов'язана негайно виконувати команди чергового диспетчера НЕК "Укренерго".
Стаття 8. Форс-мажор
8.1. Випадками форс-мажору є обставини непереборної сили (стихія, страйк, локаут, інший промисловий розлад, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, саботаж, акт вандалізму, блискавка, пожежа, буря, повінь, землетрус, нагромадження снігу або ожеледь, нестача води через погоднні чи довкільні умови, вибух, ситуації, що створюють загрозу сталості ОЕС України та енергетичній безпеці України, або її окремих регіонів, що спричиняють неможливість виконання однією із Сторін зобов'язань за цим Договором, а також нормативні акти Уряду, які забороняють або обмежують виконання зобов'язань за цим Договором).
8.2. При настанні обставин форс-мажору сторони звільняються від виконання зобов'язань за цим Договором на термін дії форс - мажорних обставин і усунення їх наслідків.
8.3. Наявність обставин форс-мажору підтверджується відповідною довідкою Торгово-промислової палати України.
8.4. Потерпіла Сторона негайно дає повідомлення другій Стороні про подію, що оголошується форс-мажорною, і якомога швидше подає інформацію про вжиті заходи щодо усунення наслідків цієї події.
Стаття 9. Вирішення суперечок
9.1. Усі суперечки та розбіжності, що виникають при виконанні умов цього Договору чи в зв'язку з ним, вирішуватимуться по можливості шляхом переговорів між Сторонами.
9.2. У разі, якщо суперечки та розбіжності не можуть бути вирішені шляхом переговорів, вони підлягають вирішенню Арбітражним судом України.
Стаття 10. Інші умови
10.1. Сторони погоджуються з тим, що у цей Договір та його додатки у разі необхідності можуть бути внесені зміни та доповнення за взаємною домовленістю Сторін.
10.2. Сторони погоджуються з тим, що сплата неустойки і відшкодування збитків, завданих неналежним виконанням зобов'язань, не звільняє жодну із Сторін від виконання своїх зобов'язань за цим Договором.
10.3. У разі змін чинного законодавства України або ДЧОРЕ Сторони вносять відповідні зміни до цього Договору, які необхідні для усунення протиріч.
10.4. У випадку введення надзвичайної ситуації в ОРЕ Сторони керуються відповідною постановою НКРЕ щодо введення надзвичайної ситуації в ОРЕ.
10.5. Всі зміни та доповнення, а також додатки до статей цього Договору мають бути оформлені за підписами уповноважених осіб та скріплені печатками ДПЕ і ЕК, а в разі змін банківських реквізитів - підписами уповноважених осіб і головного бухгалтера. Додатки до цього Договору є його невід'ємною частиною.
10.6. Договір підписаний у двох примірниках, по одному для кожної Сторони. Обидва примірники мають однакову юридичну силу.
10.7. Договір укладено на термін з "__" _______________ до 31 грудня 2005 року. Дія Договору автоматично продовжується на наступні п'ять років, якщо жодна із Сторін не заявила письмово про намір розірвати цей Договір за один місяць до дати закінчення строку дії цього Договору.
10.8. Права та обов'язки, що виникають за цим Договором у однієї із Сторін, не можуть бути передані третій стороні.
10.9. Сторона не несе відповідальності по зобов'язаннях другої Сторони цього Договору перед третіми особами або за збитки, які можуть бути заподіяні другою Стороною третій особі.
10.10. В разі, якщо НКРЕ внесе зміни до типового Договору купівлі-продажу електричної енергії між ліцензіатом з оптового постачання електричної енергії Державним підприємством "Енергоринок" (Продавець) та ліцензіатом з постачання електричної енергії за регульованим тарифом (Покупець), Сторони в двотижневий термін внесуть їх до цього Договору шляхом підписання додаткової угоди до нього з цього приводу.
Стаття 11. Додатки
Додаток 1. Перелік місць встановлення приладів та систем розрахункового обліку
Додаток 2. Форма Акту купівлі-продажу електроенергії між ЕК та ДП
Додаток 3. Форма рахунку-фактури Додаток 4. Акти розмежування балансової належності електричних мереж та експлуатаційної відповідальності
Додаток 5. Схеми розташування приладів розрахункового обліку
Стаття 12. Юридичні адреси та реквізити Сторін:
ДП "Енергоринок" | ____________________________ : |
Погоджено ___________ енергосистемою НЕК "Укренерго" за довіреністю НЕК "Укренерго"
Директор ______________
Додаток 1
до Договору N ____________
від __ _____________ ____ р.
між ДП "Енергоринок" та ______ "____________________"
Перелік
місць встановлення приладів та систем розрахункового обліку
----------------------------------------------------------------------------- |
Д-р ДП "Енергоринок" Керівник ЕК "______" |
Погоджено: Директор ______ ЕС НЕК "Укренерго" за довіреністю НЕК "Укренерго" |
_________________ МП _________________ ПІП МП ________________________ПІП
Додаток 2
До Договору N ____________
від __ _______________ __ р.
між ДП "Енергоринок"
та ______ "____________________"
----------------------------------------------------------------------------- |
Директор ДП "Енергоринок"__________________ | Керівник ЕК________________ |
Додаток 3
до Договору N ____________
від __ _____________ ___ р.
між ДП "Енергоринок"
та ______ "______________"
------------------------------------------------------------------ |
Директор ДП "Енергоринок"__________________ | Керівник ЕК________________ |
Додаток 4
до Договору N ____________
від __ __________ ____ р.
між ДП "Енергоринок"
та ______ "______________"
Акти
розмежування балансової належності електричних мереж та
експлуатаційної відповідальності
Директор ДП "Енергоринок" Керівник ЕК "_____________"
Директор ДП "Енергоринок" | Керівник ЕК "_____________" |
_________________ | МП ____________________ ПІП |
"____" ___________ _____ р. | "____" ____________ ____ р. |
Погоджено: | |
Директор _______________ ЕС НЕК "Укренерго" за довіреністю НЕК "Укренерго" |
|
МП _________________ ПІП | |
"____" _____________ _____ р. |
Додаток 5
до Договору N ____________
від __ _____________ ____ р.
між ДП "Енергоринок"
та ______ "______________"
Схеми
розташування приладів розрахункового обліку
Директор ДП "Енергоринок" | Керівник ЕК "_____________" |
_________________ | МП ____________________ ПІП |
"____" _____________ ____ р. | "____" ___________ _____ р. |
Погоджено: | |
Директор _______________ ЕС НЕК "Укренерго" за довіреністю НЕК "Укренерго" |
|
МП _________________ ПІП | |
"____" ______________ _____ р. |